Таг: авионска несреќа

1 2 3 4 8 20 / 73 НАПИСИ
ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН ШТО СЕ УРНА ВО САБОТАТА ПОМИНАЛ НА ПРЕГЛЕД МИНАТИОТ МЕСЕЦ, ЦРНИТЕ КУТИИ УШТЕ НЕ СЕ ПРОНАЈДЕНИ

ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН ШТО СЕ УРНА ВО САБОТАТА ПОМИНАЛ НА ПРЕГЛЕД МИНАТИОТ МЕСЕЦ, ЦРНИТЕ КУТИИ УШТЕ НЕ СЕ ПРОНАЈДЕНИ

Индонезискиот авион што во саботата се урна во морето набргу по полетувањето од Џакарта поминал инспекциски преглед минатиот месец, објавија официјалн ...
ПРОНАЈДЕНО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ВЧЕРА ПАДНА ИНДОНЕЗИСКИ АВИОН, МЕЃУ ПАТНИЦИТЕ ИМАЛО ДЕСЕТ ДЕЦА

ПРОНАЈДЕНО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ВЧЕРА ПАДНА ИНДОНЕЗИСКИ АВИОН, МЕЃУ ПАТНИЦИТЕ ИМАЛО ДЕСЕТ ДЕЦА

Нуркачи на индонезиската морнарица ги лоцирале остатоците на „боинг 737-500“ во Јаванско Море, ден откако патнички авион со 62 луѓе исчезна четири мин ...
ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН СО 62 ЛУЃЕ ШТО ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ПАДНАЛ ВО МОРЕТО, ИЗЈАВИЈА СВЕДОЦИ

ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН СО 62 ЛУЃЕ ШТО ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ПАДНАЛ ВО МОРЕТО, ИЗЈАВИЈА СВЕДОЦИ

Индонезискиот патнички авион со 62 луѓе кој исчезна денеска набргу по полетувањето од Џакарта паднал во морето, изјавија сведоци. Спасувачка операција ...
„БОИНГ 737“ СО НАД 50 ЛУЃЕ ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

„БОИНГ 737“ СО НАД 50 ЛУЃЕ ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

Патнички авион со повеќе од 50 луѓе исчезна од радарот набргу по полетувањето од главниот град на Индонезија, Џакарта. Сајтот за следење авионски лет ...
АВИОНИТЕ „БОИНГ 737 МАКС“ ПОВТОРНО МОЖЕ ДА ЛЕТААТ ПО ДВЕТЕ НЕСРЕЌИ ВО КОИ ЗАГИНАА 346 ЛУЃЕ

АВИОНИТЕ „БОИНГ 737 МАКС“ ПОВТОРНО МОЖЕ ДА ЛЕТААТ ПО ДВЕТЕ НЕСРЕЌИ ВО КОИ ЗАГИНАА 346 ЛУЃЕ

Американските регулатори им дозволија на авионите „боинг 737 макс“ повторно да летаат, симнувајќи ја забраната која беше воведена во март 2019 по две ...
ДВАЈЦА ПАТНИЦИ ЈА ПРЕЖИВЕАЛЕ ВЧЕРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ПАКИСТАН

ДВАЈЦА ПАТНИЦИ ЈА ПРЕЖИВЕАЛЕ ВЧЕРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ПАКИСТАН

Најмалку двајца патници ја преживеале вчерашната несреќа на пакистанскиот авион „ербас А320“, кој падна во населено место непосредно пред да слета на ...
НА ПАКИСТАНСКИОТ АВИОН СО 107 ЛУЃЕ МУ ОТПАДНАЛ МОТОР ПРЕД ДА СЕ УРНЕ КАЈ КАРАЧИ, НЕМА ПРЕЖИВЕАНИ

НА ПАКИСТАНСКИОТ АВИОН СО 107 ЛУЃЕ МУ ОТПАДНАЛ МОТОР ПРЕД ДА СЕ УРНЕ КАЈ КАРАЧИ, НЕМА ПРЕЖИВЕАНИ

Сите 107 луѓе кои биле во пакистанскиот авион што денеска се урна пред слетувањето на аеродромот во Карачи се мртви, објави градоначалникот на Карачи. ...
ПАКИСТАНСКИ АВИОН СО 107 ЛУЃЕ СЕ УРНА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО КАРАЧИ

ПАКИСТАНСКИ АВИОН СО 107 ЛУЃЕ СЕ УРНА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО КАРАЧИ

Авион на Пакистанскиот национален авиопревозник (ПИА) се урна во близина на аеродромот во Карачи, објавија државните медиуми. Официјални лица потврдиј ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ И 157 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО АВИОН ИЗЛЕТА ОД ПИСТА ВО ИСТАНБУЛ, ТРЕТ СЛИЧЕН  ИНЦИДЕНТ НА „ПЕГАЗУС“ ЗА ДВЕ ГОДИНИ

ЕДЕН ЗАГИНАТ И 157 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО АВИОН ИЗЛЕТА ОД ПИСТА ВО ИСТАНБУЛ, ТРЕТ СЛИЧЕН ИНЦИДЕНТ НА „ПЕГАЗУС“ ЗА ДВЕ ГОДИНИ

Едно лице почина, а повеќе од 150 се повредени откако патнички авион излета од пистата на аеродром во Истанбул, по што се распадна на три дела. „Бо ...
ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ ПРЕПОЛОВИ ПРИ СЛЕТУВАЊЕТО ВО ИСТАНБУЛ, НЕМА ЗАГИНАТИ

ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ ПРЕПОЛОВИ ПРИ СЛЕТУВАЊЕТО ВО ИСТАНБУЛ, НЕМА ЗАГИНАТИ

Патнички авион излета од пистата на аеродром во Истанбул, по што се преполови, објавија официјални лица. Авионот со 171 патник и шест членови на екипа ...
1 2 3 4 8 20 / 73 НАПИСИ