Таг: авионска несреќа

1 2 3 4 5 6 8 40 / 73 НАПИСИ
2019 БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈБЕЗБЕДНИТЕ ГОДИНИ ЗА АВИОСООБРАЌАЈОТ ДОСЕГА

2019 БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈБЕЗБЕДНИТЕ ГОДИНИ ЗА АВИОСООБРАЌАЈОТ ДОСЕГА

Бројката на загинати во големи авионски несреќи во 2019 година паднала за повеќе од 50%, се вели во студија за авијациската индустрија. Минатата го ...
КАЗАХСТАНСКИ АВИОН СО 98 ЛУЃЕ СЕ УРНА НАБРГУ ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО, НАЈМАЛКУ 15 МРТВИ

КАЗАХСТАНСКИ АВИОН СО 98 ЛУЃЕ СЕ УРНА НАБРГУ ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО, НАЈМАЛКУ 15 МРТВИ

Најмалку 15 луѓе загинаа во уривањето на патнички авион во Казахстан. Официјални лица соопштија дека авионот на националниот авиопревозник „Бек ер“ ...
„БОИНГ“ ЗАПИРА СО ПРОИЗВОДСТВОТО НА „737 МАКС“ ОТКАКО БЕШЕ ВКЛУЧЕН ВО ДВЕ ТЕШКИ НЕСРЕЌИ

„БОИНГ“ ЗАПИРА СО ПРОИЗВОДСТВОТО НА „737 МАКС“ ОТКАКО БЕШЕ ВКЛУЧЕН ВО ДВЕ ТЕШКИ НЕСРЕЌИ

„Боинг“ објави дека во јануари привремено ќе го запре производството на проблематичниот модел „737 макс“, кој беше вклучен во две тешки авионски несре ...
СЕДУМ ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА БОМБАРДЕР ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА ВО САД

СЕДУМ ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА БОМБАРДЕР ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА ВО САД

Авион од Втората светска војна се урна на аеродром во американската сојузна држава Конектикат, при што загинаа седум луѓе. Тринаесет луѓе биле во а ...
АВИОН КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ СЕ УРНА ВО ШВЕДСКА, ДЕВЕТ ЗАГИНАТИ

АВИОН КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ СЕ УРНА ВО ШВЕДСКА, ДЕВЕТ ЗАГИНАТИ

Девет луѓе загинаа откако мал авион кој превезувал параглајдеристи се урна во северна Шведска. Авионот од типот „гипсаеро ГА8 ервен“, популарен меѓ ...
10 ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВИОН ПАДНА ВО ХАНГАР ВО ТЕКСАС

10 ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВИОН ПАДНА ВО ХАНГАР ВО ТЕКСАС

Мал авион се урна во аеродромски хангар во Тексас при што загинаа сите 10 лица во авионот. Авионот, двомоторен Бичкрафт БЕ-350 Кинг Ер, се урна набрзо ...
СМРТТА НА ФУДБАЛЕРОТ САЛА СЕ ИСТРАЖУВА КАКО УБИСТВО, ЕДЕН УАПСЕН

СМРТТА НА ФУДБАЛЕРОТ САЛА СЕ ИСТРАЖУВА КАКО УБИСТВО, ЕДЕН УАПСЕН

Едно лице е уапсено под сомнение за убиство во врска со трагичната смрт на фудбалерот Емилијано Сала, кој загина во авионска несреќа во јануари, само ...
ТРОЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ ОБВИНЕТИ ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН НАД УКРАИНА ВО 2014

ТРОЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ ОБВИНЕТИ ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН НАД УКРАИНА ВО 2014

Четири лица ќе се соочат со обвиненија за убиство во врска со соборувањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ над Украина во 2014 година, кога загинаа 2 ...
СТЈУАРД ЗАГИНА СПАСУВАЈЌИ ГИ ПАТНИЦИТЕ ОД ЗАПАЛЕНИОТ АВИОН НА МОСКОВСКИОТ АЕРОДРОМ

СТЈУАРД ЗАГИНА СПАСУВАЈЌИ ГИ ПАТНИЦИТЕ ОД ЗАПАЛЕНИОТ АВИОН НА МОСКОВСКИОТ АЕРОДРОМ

Стјуард во авионот на руската компанија „Аерофлот“ што вчера изгоре на московскиот аеродром „Шереметјево“ загина помагајќи им на патниците да излезат ...
НАЈМАЛКУ 41 ЗАГИНАТ ОТКАКО СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА „АЕРОФЛОТ“ НА АЕРОДРОМ ВО МОСКВА

НАЈМАЛКУ 41 ЗАГИНАТ ОТКАКО СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА „АЕРОФЛОТ“ НА АЕРОДРОМ ВО МОСКВА

Во авионската несреќа во Москва загина има најмалку 41 загинат, откако Сухој Суперџет-100 имаше принудно слетување и потоа се запали на аеродромот Шер ...
1 2 3 4 5 6 8 40 / 73 НАПИСИ