Таг: авионска несреќа

1 4 5 6 7 8 60 / 73 НАПИСИ
КИНА И ЕТИОПИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО ВТОРАТА НЕСРЕЌА ВО РОК ОД ПЕТ МЕСЕЦИ

КИНА И ЕТИОПИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО ВТОРАТА НЕСРЕЌА ВО РОК ОД ПЕТ МЕСЕЦИ

Кина и Етиопија ги приземјија сите авиони од типот „боинг 737 макс 8“ по вчерашната несреќа во којашто загинаа 157 луѓе. Авионот на „Етиопијан ерлајнс ...
157 МРТВИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ЕТИОПИЈА, ИСТ ТИП НА АВИОН СЕ УРНА И ВО ОКТОМВРИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

157 МРТВИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ЕТИОПИЈА, ИСТ ТИП НА АВИОН СЕ УРНА И ВО ОКТОМВРИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Нема преживеани во авионската несреќа што утрово се случи во Етиопија, потврдија властите. Компанијата „Етиопијан ерлајнс“ објави дека во „боинг 73 ...
„БОИНГ 737“ СО 149 ПАТНИЦИ СЕ УРНА НА ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД АДИС АБЕБА

„БОИНГ 737“ СО 149 ПАТНИЦИ СЕ УРНА НА ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД АДИС АБЕБА

Патнички авион „боинг 737“ на „Етиопијан ерлајнс“ се урна на летот од Адис Абеба кон Кенија, потврдија властите. Се верува дека во авионот биле 149 ...
ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА ФУДБАЛЕРОТ НА КАРДИФ ЕМИЛИЈАНО САЛА

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛОТО НА ФУДБАЛЕРОТ НА КАРДИФ ЕМИЛИЈАНО САЛА

Полицијата на Дорсет потврди дека е пронајдено телото на фудбалерот на Кардиф сити, Емилијано Сала, кој исчезна на враќање од Франција на 21 јануари, ...
ИСЧЕЗНАТИОТ ИГРАЧ НА КАРДИФ ЕМИЛИЈАНО САЛА ИСПРАТИЛ ПОРАКА ОД АВИОНОТ ДЕКА МОЖЕБИ ЌЕ СЕ УРНАТ

ИСЧЕЗНАТИОТ ИГРАЧ НА КАРДИФ ЕМИЛИЈАНО САЛА ИСПРАТИЛ ПОРАКА ОД АВИОНОТ ДЕКА МОЖЕБИ ЌЕ СЕ УРНАТ

Емилијано Сала, аргентинскиот напаѓач кој во саботата потпиша за премиерлигашот Кардиф сити, испратил драматични пораки од авионот со кој патувал за В ...
ИСЧЕЗНА АВИОНОТ СО КОЈ ЛЕТАЛ НАЈСКАПИОТ ФУДБАЛЕР НА КАРДИФ ЕМИЛИЈАНО САЛА

ИСЧЕЗНА АВИОНОТ СО КОЈ ЛЕТАЛ НАЈСКАПИОТ ФУДБАЛЕР НА КАРДИФ ЕМИЛИЈАНО САЛА

Англискиот премиерлигаш Кардиф сити изрази загриженост за судбината на своето најново засилување Емилијано Сала, откако авионот со кој летал исчезнал ...
НАД 100 ЗАГИНАТИ ВО ПАДОТ НА КУБАНСКИОТ АВИОН

НАД 100 ЗАГИНАТИ ВО ПАДОТ НА КУБАНСКИОТ АВИОН

Новиот кубански претседател Мигел Дијас-Канел изјави дека има голем број загинати во уривањето на авионот „боинг 737“ во близина на меѓународниот аеро ...
АВИОН „БОИНГ 737“ СЕ УРНАЛ И ЕКСПЛОДИРАЛ НА АЕРОДРОМОТ ВО ХАВАНА

АВИОН „БОИНГ 737“ СЕ УРНАЛ И ЕКСПЛОДИРАЛ НА АЕРОДРОМОТ ВО ХАВАНА

Авион „боинг 737“ се урнал и експлодирал на меѓународниот аеродром „Хосе Марти“ во Хавана, јавуваат кубанските медиуми. Авионот на државната компан ...
ЕГИПЕТСКИ АВИОН СЕ УРНАЛ ВО 2016 ПОРАДИ ПРЕГРЕВАЊЕ НА АЈФОН ИЛИ АЈПЕД, ТВРДАТ РОДНИНИ НА ЖРТВИТЕ

ЕГИПЕТСКИ АВИОН СЕ УРНАЛ ВО 2016 ПОРАДИ ПРЕГРЕВАЊЕ НА АЈФОН ИЛИ АЈПЕД, ТВРДАТ РОДНИНИ НА ЖРТВИТЕ

Прегревањето на уред на „Епл“ била причината за уривањето на авионот од типот Ербас А320 на „Иџиптер“ во Средоземното Море во мај 2016 година, тврдат ...
УРНАТИОТ АВИОН ВО ЏОРЏИЈА БИЛ НА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ЛЕТ

УРНАТИОТ АВИОН ВО ЏОРЏИЈА БИЛ НА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ЛЕТ

Авионот „херкулес Ц-130“, што спасувал и им носел помош на американски државјани по ланските уништувачки урагани, бил на својот последен лет, кога вче ...
1 4 5 6 7 8 60 / 73 НАПИСИ