Таг: авионска несреќа

1 3 4 5 6 7 8 50 / 73 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ 13 МРТВИ ОТКАКО ВО ЛЕТ СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА РУСКАТА КОМПАНИЈА „АЕРОФЛОТ“

НАЈМАЛКУ 13 МРТВИ ОТКАКО ВО ЛЕТ СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА РУСКАТА КОМПАНИЈА „АЕРОФЛОТ“

Најмалку 13 луѓе загинаа откако во лет се запали авион на руската компанија „Аерофлот“, по што принудно слета на московскиот аеродром „Шереметјево“. Р ...
РУСКИ ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ ЗАПАЛИ ВО ЛЕТ И ПРИСИЛНО СЕ СПУШТИ ВО МОСКВА, ИМА МРТВИ

РУСКИ ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ ЗАПАЛИ ВО ЛЕТ И ПРИСИЛНО СЕ СПУШТИ ВО МОСКВА, ИМА МРТВИ

Руски патнички авион на компанијата „Аерофлот“ присилно се спушти на московскиот аеродром откако од непознати причини се запалил во лет. Најмалку п ...
„БОИНГ 737“ СО 143 ЛУЃЕ ЗАВРШИ ВО РЕКА ОТКАКО СЛЕТАЛ ПРИ ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ НА ФЛОРИДА, НЕМА ЖРТВИ

„БОИНГ 737“ СО 143 ЛУЃЕ ЗАВРШИ ВО РЕКА ОТКАКО СЛЕТАЛ ПРИ ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ НА ФЛОРИДА, НЕМА ЖРТВИ

Авион „боинг 737“ со 143 патници и членови на екипажот заврши во река на Флорида, откако слетал на пистата во услови на големо невреме. Никој од луѓет ...
ПИЛОТОТ НА УРНАТАТА ЦЕСНА ПОБАРАЛ ДА СЛЕТА ВО СКОПЈЕ НАД ПРИЛЕПСКО, НО ВЕДНАШ СЕ ОТКАЖАЛ И ПРОДОЛЖИЛ ЗА СОФИЈА, ВЕЛАТ ОД КОМИТЕТОТ ШТО ЈА ИСТРАЖУВА НЕСРЕЌАТА

ПИЛОТОТ НА УРНАТАТА ЦЕСНА ПОБАРАЛ ДА СЛЕТА ВО СКОПЈЕ НАД ПРИЛЕПСКО, НО ВЕДНАШ СЕ ОТКАЖАЛ И ПРОДОЛЖИЛ ЗА СОФИЈА, ВЕЛАТ ОД КОМИТЕТОТ ШТО ЈА ИСТРАЖУВА НЕСРЕЌАТА

Претседателот на Комитетот за истрага на воздухопловните несреќи и сериозни инциденти Зоран Илиевски кажа дека пилотот на урнатата цесна на Солунска г ...
СЕ ВРШИ ОБДУКЦИЈА НА ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ПАТНИЦИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ СОЛУНСКА ГЛАВА

СЕ ВРШИ ОБДУКЦИЈА НА ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ПАТНИЦИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ СОЛУНСКА ГЛАВА

Се прави обдукција и идентификација на телата на загинатите патници во авионската нереќа кај Солунска Глава на Институтот за судска медицина. „Тела ...
ЕДНА ОД НАЈБОГАТИТЕ РУСИНКИ ЗАГИНА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ГЕРМАНИЈА

ЕДНА ОД НАЈБОГАТИТЕ РУСИНКИ ЗАГИНА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ГЕРМАНИЈА

Една од најбогатите жени во Русија Наталија Филева загина во авионска несреќа во Германија. Педесет и петгодишната Филева, косопственичка на авиоко ...
СИТЕ ЈА БАРААТ ФРАНЦИЈА КОГА ТРЕБА ДА СЕ АНАЛИЗИРААТ ЦРНИ КУТИИ ОД АВИОНСКИ НЕСРЕЌИ

СИТЕ ЈА БАРААТ ФРАНЦИЈА КОГА ТРЕБА ДА СЕ АНАЛИЗИРААТ ЦРНИ КУТИИ ОД АВИОНСКИ НЕСРЕЌИ

Црните кутии од паднатиот авион на „Етиопијан ерлајнс“ пристигнаа во Франција на анализа, додека роднините на 157 загинати бараат одговори. Неделната ...
„БОИНГ“ ГИ ПОВЛЕЧЕ ОД УПОТРЕБА СИТЕ 371 АВИОН „737 МАКС 8“

„БОИНГ“ ГИ ПОВЛЕЧЕ ОД УПОТРЕБА СИТЕ 371 АВИОН „737 МАКС 8“

„Боинг“ ја суспендираше целата глобална флота авиони „737 макс 8“, откако истражителите пронашле нов доказ на местото на неделната несреќа во Етиопија ...
ТРАМП НАРЕДИ ПРИЗЕМЈУВАЊЕ НА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО НЕСРЕЌАТА ВО ЕТИОПИЈА

ТРАМП НАРЕДИ ПРИЗЕМЈУВАЊЕ НА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО НЕСРЕЌАТА ВО ЕТИОПИЈА

Доналд Трамп ѝ нареди на Федералната агенција за цивилно воздухопловство на САД (ФАА) да ги приземји сите авиони од типот „боинг 737 макс 8“, три дена ...
ЕУ, КИНА, ИНДИЈА И АВСТРАЛИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СВОИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“, САД ОДБИВААТ

ЕУ, КИНА, ИНДИЈА И АВСТРАЛИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СВОИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“, САД ОДБИВААТ

Федералната агенција за цивилно воздухопловство на САД (ФАА) објави дека нема да го следи примерот на голем број земји и да ги приземји авионите „боин ...
1 3 4 5 6 7 8 50 / 73 НАПИСИ