Таг: авионска несреќа

1 5 6 7 8 70 / 73 НАПИСИ
НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА АВИОН НА АЛЖИРСКАТА ВОЈСКА

НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА АВИОН НА АЛЖИРСКАТА ВОЈСКА

Авион на алжирската војска се урнал набргу по полетувањето од воздушната база Буфарик, сместена во близина на главниот град Алжир, и се стравува дека ...
СЕ УРНА АВИОН ВО ИРАН, 66 ЗАГИНАТИ

СЕ УРНА АВИОН ВО ИРАН, 66 ЗАГИНАТИ

Шеесет и шест луѓе загинаа во уривањето на авион во Иран, соопштија официјални лица од авионската компанија „Асеман ерлајнс“, додавајќи дека нема преж ...
РУСКИОТ АВИОН СЕ УРНАЛ ПОРАДИ ЗАМРЗНАТИТЕ СЕНЗОРИ ЗА БРЗИНА

РУСКИОТ АВИОН СЕ УРНАЛ ПОРАДИ ЗАМРЗНАТИТЕ СЕНЗОРИ ЗА БРЗИНА

Замрзнатите сензори за брзина е веројатната причина за падот на патничкиот авион во близина на Москва, при што загинаа 71 лице. Неисправните инстру ...
ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ УРНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД МОСКВА

ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ УРНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД МОСКВА

Руски авион со 65 патници се урна откако исчезна од радарските екрани по полетувањето од Москва, јавија руските медиуми. Регионалниот авион Ан-148 на ...
ЗАГИНАА НАЈМАЛКУ 37 ЖИТЕЛИ ВО БЛИЗИНА НА АЕРОДРОМ ВО КИРГИСТАН ПРИ УРИВАЊЕ НА АВИОН

ЗАГИНАА НАЈМАЛКУ 37 ЖИТЕЛИ ВО БЛИЗИНА НА АЕРОДРОМ ВО КИРГИСТАН ПРИ УРИВАЊЕ НА АВИОН

Најмалку триесет и седум луѓе загинаа кога турски карго авион се урна во населба во близината на главниот град на Киргостан, Бишкек, објавија руските ...
РУСКИ АВИОН СО АРМИСКИОТ ХОР СЕ УРНА НА ПАТ ЗА СИРИЈА, НЕМА ИЗВЕШТАИ ЗА ПРЕЖИВЕАНИ

РУСКИ АВИОН СО АРМИСКИОТ ХОР СЕ УРНА НА ПАТ ЗА СИРИЈА, НЕМА ИЗВЕШТАИ ЗА ПРЕЖИВЕАНИ

Руски воен авион се урна утрово во Црното море на пат за Сирија со 92 патници и екипаж, вклучувајќи музичари кои требаше да ја прослават Новата година ...
ПИЛОТОТ НА УРНАТИОТ АВИОН ВО КОЛУМБИЈА ОЧАЈНО БАРАЛ ДА СЛЕТА ОТИ МУ СНЕМАЛО ГОРИВО

ПИЛОТОТ НА УРНАТИОТ АВИОН ВО КОЛУМБИЈА ОЧАЈНО БАРАЛ ДА СЛЕТА ОТИ МУ СНЕМАЛО ГОРИВО

Пилотот на авионот во кој загинаа фудбалерите на бразилскиот тим пред да се урне очајно барал дозвола за слетување на аеродромот во Меделин затоа што ...
БРАЗИЛСКИОТ ТИМ ЧАПЕКОЕНСЕ ШТО НАСТРАДА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА БРЗО СТАНА ПОЧИТУВАН И ПОКРАЈ КРАТКАТА ИСТОРИЈА

БРАЗИЛСКИОТ ТИМ ЧАПЕКОЕНСЕ ШТО НАСТРАДА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА БРЗО СТАНА ПОЧИТУВАН И ПОКРАЈ КРАТКАТА ИСТОРИЈА

Бразилскиот фудбалски тим што беше во авионот што се урна во Колумбија се стекна со големa почит и поддршка од цел Бразил, иако беше еден мал клуб со ...
ПРИВАТНИОТ АВИОН НА РОНАЛДО ИМАШЕ НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО БАРСЕЛОНА

ПРИВАТНИОТ АВИОН НА РОНАЛДО ИМАШЕ НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО БАРСЕЛОНА

Приватниот авион на португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо имаше несреќа при слетување на аеродромот во Барселона во понеделникот, јави шпа ...
ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА СЛУЧАЈ ОТВОРИ И ОБВИНИТЕЛСТВО ОД ИТАЛИЈА

ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА СЛУЧАЈ ОТВОРИ И ОБВИНИТЕЛСТВО ОД ИТАЛИЈА

И Обвинителството од Тревизо, Италија отвори случај за авионската несреќа од вторникот попладне кај Скопје, во која загинаа шестмина италијански држав ...
1 5 6 7 8 70 / 73 НАПИСИ