Таг: авионска несреќа

1 6 7 873 / 73 НАПИСИ
ПРОНАЈДЕНИ ТЕЛАТА НА СИТЕ ШЕСТ ЗАГИНАТИ ПАТНИЦИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ПРОНАЈДЕНИ ТЕЛАТА НА СИТЕ ШЕСТ ЗАГИНАТИ ПАТНИЦИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Телата на сите шест починати патници се пронајдени од екипите кои вршат увид на местото каде вчера се урна италијанскиот авион Пајпер, соопшти Јавното ...
ЧЕТВРТА НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА НА ВОЗДУХОПЛОВСТВО

ЧЕТВРТА НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА НА ВОЗДУХОПЛОВСТВО

Паѓањето на приватниот авион „пајпер сенека II“  вчера попладне околу 17.40 е четврта несреќа при слетување во Скопје во авијациската историја на Маке ...
ШЕСТМИНА ИТАЛИЈАНЦИ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ „АНСА“

ШЕСТМИНА ИТАЛИЈАНЦИ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ „АНСА“

Шестмина Италијанци загинаа во авионската несреќа што се случи вчера попладне во близина на Скопје, потврди италијанската агенција „Анса“. Авионот Пај ...
1 6 7 873 / 73 НАПИСИ