ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ УРНА ВО АВГАНИСТАН

  ПАТНИЧКИ АВИОН СЕ УРНА ВО АВГАНИСТАНАвиононот се урнал во областа Дех Јак во Јази, југозападно од Кабул.

  Патнички авион се урна во источен Авганистан, соопштија властите.

  Авионот се урнал во областа Дех Јак во Јази, југозападно од Кабул, изјави портпаролот на областа.

  Авионот се урнал и предизвикал пожар. Првично беше објавено дека авионот е на авганистанската компанија „Ариана ерлјанс“, но од компанијата веднаш демантираа дека станува збор за нивен авион

  Сѐ уште нема информации за жртви, ниту пак повеќе детали за несреќата.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира