Таг: авионска несреќа

1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ
ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ЗАГИНА БИЗНИСМЕНОТ КОЈ МИНАТИОТ МЕСЕЦ ЛЕТАШЕ ВО ВСЕЛЕНАТА СО КОМПАНИЈАТА НА ЏЕФ БЕЗОС

ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ЗАГИНА БИЗНИСМЕНОТ КОЈ МИНАТИОТ МЕСЕЦ ЛЕТАШЕ ВО ВСЕЛЕНАТА СО КОМПАНИЈАТА НА ЏЕФ БЕЗОС

Глен де Врис, американскиот бизнисмен кој минатиот месец леташе во вселената со компанијата на Џеф Безос „Блу Ориџин“, загина во авионска несреќа. Тој ...
АВИОН СЕ УРНА ВО ЗГРАДА ВО МИЛАНО, 8 ЗАГИНАТИ

АВИОН СЕ УРНА ВО ЗГРАДА ВО МИЛАНО, 8 ЗАГИНАТИ

Мал приватен авион попладнево се урна во празна зграда во Сан Донато Миланезе, предградие на италијанскиот град Милано, при што загинаа сите во него, ...
СВЕДОКОТ ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ ШТО ЗАГИНА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА ЛЕТАЛ ЗА МАКЕДОНИЈА

СВЕДОКОТ ПРОТИВ НЕТАНЈАХУ ШТО ЗАГИНА ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ГРЦИЈА ЛЕТАЛ ЗА МАКЕДОНИЈА

Еден од сведоците на судењето против бившиот израелски премиер Бењамин Нетанјаху загина во авионска несреќа во Грција. Во малиот авион „цесна 172“ бил ...
АВИОН СО 28 ЛУЃЕ СЕ УРНА ВО МОРЕТО НА ДАЛЕЧНИОТ ИСТОК НА РУСИЈА

АВИОН СО 28 ЛУЃЕ СЕ УРНА ВО МОРЕТО НА ДАЛЕЧНИОТ ИСТОК НА РУСИЈА

Рускиот авион со 28 луѓе што исчезна утрово се урнал во море, објавија руските власти. Авионот „антонов Ан-26“, кој летал за гратчето Палана во близин ...
17 ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА ПО ПАДОТ НА ФИЛИПИНСКИ ВОЕН АВИОН

17 ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА ПО ПАДОТ НА ФИЛИПИНСКИ ВОЕН АВИОН

Седумнаесет војници загинаа, а најмалку 40 се повредени откако филипински воен авион „си-130“ се урна на југот на земјата. Секретарот за одбрана Де ...
„БОИНГ“ ГИ ПРИЗЕМЈИ АВИОНИТЕ „777“ ОТКАКО ВО ЛЕТ СЕ ЗАПАЛИ МОТОР И ДЕЛОВИ ОД АВИОНОТ ПАДНАА ВРЗ КУЌИ ВО ДЕНВЕР

„БОИНГ“ ГИ ПРИЗЕМЈИ АВИОНИТЕ „777“ ОТКАКО ВО ЛЕТ СЕ ЗАПАЛИ МОТОР И ДЕЛОВИ ОД АВИОНОТ ПАДНАА ВРЗ КУЌИ ВО ДЕНВЕР

„Боинг“ препорача приземјување на повеќе од 120 негови авиони „777“ по катастрофалниот дефект на моторот што се случи на саботниот лет на „Јунајтед ер ...
ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН ШТО СЕ УРНА ВО САБОТАТА ПОМИНАЛ НА ПРЕГЛЕД МИНАТИОТ МЕСЕЦ, ЦРНИТЕ КУТИИ УШТЕ НЕ СЕ ПРОНАЈДЕНИ

ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН ШТО СЕ УРНА ВО САБОТАТА ПОМИНАЛ НА ПРЕГЛЕД МИНАТИОТ МЕСЕЦ, ЦРНИТЕ КУТИИ УШТЕ НЕ СЕ ПРОНАЈДЕНИ

Индонезискиот авион што во саботата се урна во морето набргу по полетувањето од Џакарта поминал инспекциски преглед минатиот месец, објавија официјалн ...
ПРОНАЈДЕНО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ВЧЕРА ПАДНА ИНДОНЕЗИСКИ АВИОН, МЕЃУ ПАТНИЦИТЕ ИМАЛО ДЕСЕТ ДЕЦА

ПРОНАЈДЕНО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ВЧЕРА ПАДНА ИНДОНЕЗИСКИ АВИОН, МЕЃУ ПАТНИЦИТЕ ИМАЛО ДЕСЕТ ДЕЦА

Нуркачи на индонезиската морнарица ги лоцирале остатоците на „боинг 737-500“ во Јаванско Море, ден откако патнички авион со 62 луѓе исчезна четири мин ...
ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН СО 62 ЛУЃЕ ШТО ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ПАДНАЛ ВО МОРЕТО, ИЗЈАВИЈА СВЕДОЦИ

ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН СО 62 ЛУЃЕ ШТО ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ПАДНАЛ ВО МОРЕТО, ИЗЈАВИЈА СВЕДОЦИ

Индонезискиот патнички авион со 62 луѓе кој исчезна денеска набргу по полетувањето од Џакарта паднал во морето, изјавија сведоци. Спасувачка операција ...
„БОИНГ 737“ СО НАД 50 ЛУЃЕ ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

„БОИНГ 737“ СО НАД 50 ЛУЃЕ ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

Патнички авион со повеќе од 50 луѓе исчезна од радарот набргу по полетувањето од главниот град на Индонезија, Џакарта. Сајтот за следење авионски лет ...
1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ