Таг: авионска несреќа

1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ
ЗАСЕГА 60 ЗАГИНАТИ ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА НА ПАТНИЧКИ АВИОН ВО НЕПАЛ

ЗАСЕГА 60 ЗАГИНАТИ ВО АВИОНСКА НЕСРЕЌА НА ПАТНИЧКИ АВИОН ВО НЕПАЛ

Непалски патнички авион со 72 седишта се урна во клисура при слетување на новиот аеродром во централниот туристички град Похара, при што загинаа 60 па ...
ДВАЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ ПРОГЛАСЕНИ ЗА ВИНОВНИ ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН НАД УКРАИНА ВО 2014

ДВАЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ ПРОГЛАСЕНИ ЗА ВИНОВНИ ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН НАД УКРАИНА ВО 2014

Двајца Руси и еден Украинец се прогласени за виновни за уривањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ во 2014, кој беше соборен над источна Украина, при ...
НАЈМАЛКУ 19 ЗАГИНАТИ ВО ДЕНЕШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ТАНЗАНИЈА

НАЈМАЛКУ 19 ЗАГИНАТИ ВО ДЕНЕШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ТАНЗАНИЈА

Најмалку 19 луѓе загинаа во денешната авионска несреќа во Танзанија. Авионот на најголемата домашна приватна авиокомпанија „Пресижн ер“ падна во езеро ...
ПАТНИЧКИ АВИОН ПАДНА ВО ЕЗЕРОТО ВИКТОРИЈА ВО ТАНЗАНИЈА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ, СПАСЕНИ 26 ПАТНИЦИ

ПАТНИЧКИ АВИОН ПАДНА ВО ЕЗЕРОТО ВИКТОРИЈА ВО ТАНЗАНИЈА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ, СПАСЕНИ 26 ПАТНИЦИ

Патнички авион од типот „атр-42“ падна во езерото Викторија во Танзанија непосредно пред слетувањето на аеродромот во крајбрежниот град Букоба. На лет ...
ТРИ ДЕЦА МЕЃУ 13 ЗАГИНАТИ ВО ВЧЕРАШНИОТ ПАД НА РУСКИ БОРБЕН АВИОН ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО РУСИЈА

ТРИ ДЕЦА МЕЃУ 13 ЗАГИНАТИ ВО ВЧЕРАШНИОТ ПАД НА РУСКИ БОРБЕН АВИОН ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО РУСИЈА

Најмалку 13 луѓе загинаа во вчерашниот пад на руски борбен авион во станбена област во јужниот руски град Јејск близу Украина. Двајцата пилоти на „су- ...
РУСКИ БОРБЕН АВИОН СЕ УРНА ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА, НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

РУСКИ БОРБЕН АВИОН СЕ УРНА ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА, НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

Борбен авион се урна во станбена област во јужниот руски град Јејск, при што загинале најмалку три лица. Руското министерство за одбрана соопшти дека ...
АВИОНОТ ШТО ВЧЕРА МИСТЕРИОЗНО СЕ УРНА ВО БАЛТИЧКО МОРЕ МУ ПРИПАЃАЛ НА ГЕРМАНСКИ БИЗНИСМЕН

АВИОНОТ ШТО ВЧЕРА МИСТЕРИОЗНО СЕ УРНА ВО БАЛТИЧКО МОРЕ МУ ПРИПАЃАЛ НА ГЕРМАНСКИ БИЗНИСМЕН

Малиот авион што вчера се урна во Балтичкото Море откако летал преку цела Европа без да одговара на повиците на контролорите му припаѓал на германскио ...
МАЛ ПРИВАТЕН АВИОН СЕ УРНА ВО БАЛТИЧКО МОРЕ ОТКАКО БИЛ СЛЕДЕН ОД АВИОНИ НА НАТО

МАЛ ПРИВАТЕН АВИОН СЕ УРНА ВО БАЛТИЧКО МОРЕ ОТКАКО БИЛ СЛЕДЕН ОД АВИОНИ НА НАТО

Приватен авион од типот „цесна“ се урна во Балтичкото Море покрај брегот на Летонија во мистериозни околности. Тој бил следен од авиони на НАТО откако ...
КИНЕСКИОТ АВИОН ШТО ПАДНА ВО МАРТ МОЖЕБИ НАМЕРНО БИЛ УРНАТ

КИНЕСКИОТ АВИОН ШТО ПАДНА ВО МАРТ МОЖЕБИ НАМЕРНО БИЛ УРНАТ

Податоците од летот сугерираат дека авионот на „Чајна истерн ерлајнс“ намерно бил насочен надолу пред да се урне на 21 март. Во најтешката авионска не ...
ПРОНАЈДЕНА ЕДНА ЦРНА КУТИЈА ОД ПАДНАТИОТ КИНЕСКИ АВИОН, НО МНОГУ Е ОШТЕТЕНА

ПРОНАЈДЕНА ЕДНА ЦРНА КУТИЈА ОД ПАДНАТИОТ КИНЕСКИ АВИОН, НО МНОГУ Е ОШТЕТЕНА

Кинеските власти кажаа дека е пронајдена една од двете црни кутии од паднатиот авион на „Чајна истерн ерлајнс“, додавајќи дека поројниот дожд ја отежн ...
1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ