Таг: Австралија

1 2 3 4 5 20 / 45 НАПИСИ
АВСТРАЛИСКИ ИСТРАЖУВАЧИ РАЗВИЈА ТЕСТ КОЈ ГО ОТКРИВА КОРОНАВИРУСОТ ЗА 20 МИНУТИ

АВСТРАЛИСКИ ИСТРАЖУВАЧИ РАЗВИЈА ТЕСТ КОЈ ГО ОТКРИВА КОРОНАВИРУСОТ ЗА 20 МИНУТИ

Австралиски истражувачи развија тест кој може да утврди зараза со коронавирусот за само 20 минути, тврдејќи дека е прв таков на светот. Истражувачи ...
ДВЕТЕ НАЈНАСЕЛЕНИ АВСТРАЛИСКИ ДРЖАВИ ЈА ЗАТВОРААТ ГРАНИЦАТА ПРВПАТ ПО 100 ГОДИНИ ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ ВО МЕЛБУРН

ДВЕТЕ НАЈНАСЕЛЕНИ АВСТРАЛИСКИ ДРЖАВИ ЈА ЗАТВОРААТ ГРАНИЦАТА ПРВПАТ ПО 100 ГОДИНИ ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ ВО МЕЛБУРН

Границата меѓу двете најнаселени сојузни држави во Австралија, Нов Јужен Велс и Викторија, ќе биде затворена поради ширењето на коронавирусот во Мелбу ...
АВСТРАЛИЈА ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ЗА СТРАНЦИТЕ ДО 2021

АВСТРАЛИЈА ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ЗА СТРАНЦИТЕ ДО 2021

Австралија најверојатно нема да ги отвори границите за странските патници до следната година, но размислува да ги олесни правилата за влез за студенти ...
НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО АВСТРАЛИЈА СО СИГУРЕН КОРИДОР, НО УШТЕ ДОЛГО ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА ОСТАТОКОТ ОД СВЕТОТ

НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО АВСТРАЛИЈА СО СИГУРЕН КОРИДОР, НО УШТЕ ДОЛГО ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА ОСТАТОКОТ ОД СВЕТОТ

Нов Зеланд уште долго време нема да ги отвори границите за остатокот од светот, вели премиерката Џесинда Ардерн. Таа дискутираше со австралиската влад ...
АВСТРАЛИЈА ЌЕ ГИ НАТЕРА ФЕЈСБУК И ГУГЛ ДА ПЛАЌААТ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА МЕДИУМСКИ СОДРЖИНИ

АВСТРАЛИЈА ЌЕ ГИ НАТЕРА ФЕЈСБУК И ГУГЛ ДА ПЛАЌААТ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА МЕДИУМСКИ СОДРЖИНИ

Фејсбук и Гугл ќе мора да платат милиони долари за медиумските содржини што ги преземаат од Австралија, што е дел од планот на владата да им помогне н ...
ТУРИСТИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ И НА ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ПАЦИЕНТКА

ТУРИСТИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ И НА ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ПАЦИЕНТКА

Двајцата туристи од Австралија и Сингапур кои беа тестирани, откако во еден хотел во центарот на Скопје се пожалиле на симптоми слични на грип, немаат ...
ВРАБОТЕН ВО „ДРИСЛА“ ЗЕМАЛ ПЛАТА, А СО МЕСЕЦИ Е ВО АВСТРАЛИЈА И НЕ МОЖЕЛ ДА СЕ ВРАТИ ОТИ ГАСЕЛ ПОЖАРИ

ВРАБОТЕН ВО „ДРИСЛА“ ЗЕМАЛ ПЛАТА, А СО МЕСЕЦИ Е ВО АВСТРАЛИЈА И НЕ МОЖЕЛ ДА СЕ ВРАТИ ОТИ ГАСЕЛ ПОЖАРИ

Вработен на депонијата „Дрисла" со месеци живее во Австралија, а зема плата како редовно да доаѓа на работа. Ова го покажува првичната ревизија во раб ...
ЗА 48 ЧАСА СОБРАНИ 13 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ПОМОШ НА АВСТРАЛИСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

ЗА 48 ЧАСА СОБРАНИ 13 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ПОМОШ НА АВСТРАЛИСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

Повеќе од 13 милиони долари се собрани за само 48 часа во акцијата на прибирање средства за помош на пожарникарските служби во Нов Јужен Велс, додека ...
ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ЖИВОТНИ УМРЕЛЕ ВО ПОЖАРИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА

ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ЖИВОТНИ УМРЕЛЕ ВО ПОЖАРИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА

Речиси половина милијарда животни умреле во катастрофалните пожари кои ја пустошат Австралија веќе со месеци, при што се стравува дека некои видови се ...
ОСУМ ЗАГИНАТИ И НАД 200 УНИШТЕНИ ДОМОВИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА

ОСУМ ЗАГИНАТИ И НАД 200 УНИШТЕНИ ДОМОВИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА

Австралија ангажираше воени бродови и авион за да им помогне на заедниците опустошени од катастрофалните пожари во кои што досега загинаа 17 луѓе, од ...
1 2 3 4 5 20 / 45 НАПИСИ