Таг: Австралија

1 2 3 4 5 30 / 45 НАПИСИ
ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ БЕГААТ КОН МОРЕТО ПОРАДИ КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА

ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ БЕГААТ КОН МОРЕТО ПОРАДИ КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОЖАРИ ВО АВСТРАЛИЈА

Катастрофалните пожари кои пустошат низ двете најнаселени сојузни држави во Австралија ги заробија жителите на еден крајбрежен град, принудувајќи ги д ...
10.000 ПОЖАРНИКАРИ СЕ БОРАТ СО ПОЖАРИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА, ОГНОТ ГО ОКРУЖИ СИДНЕЈ

10.000 ПОЖАРНИКАРИ СЕ БОРАТ СО ПОЖАРИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА, ОГНОТ ГО ОКРУЖИ СИДНЕЈ

Предупредувања за катастрофални пожари се издадени низ австралиската сојузна држава Нов Јужен Велс, каде што пожарникарите се борат со повеќе од 100 ж ...
ОЛИВИЈА ЊУТН-ЏОН ПРОДАВА СЀ ОД „БРИЛИЈАНТИН“ ЗА ДА СОБЕРЕ ПАРИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ ОД РАК

ОЛИВИЈА ЊУТН-ЏОН ПРОДАВА СЀ ОД „БРИЛИЈАНТИН“ ЗА ДА СОБЕРЕ ПАРИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ ОД РАК

Австралиската актерка и пејачка Оливија Њутн-Џон ги стави на аукција кожената јакна и хеланките кои ги носеше во последната сцена од култниот филм „Бр ...
КУРДСКИ БАРАТЕЛ НА АЗИЛ ЈА ОСВОИ НАЈВИСОКАТА ЛИТЕРАТУРНА НАГРАДА ВО АВСТРАЛИЈА

КУРДСКИ БАРАТЕЛ НА АЗИЛ ЈА ОСВОИ НАЈВИСОКАТА ЛИТЕРАТУРНА НАГРАДА ВО АВСТРАЛИЈА

Курдски барател на азил ја освои најважната литературна награда во Австралија, Викторијанската награда. Иранскиот Курд Бехроуз Бучани не можеше лично ...
НА ЗЕМЈАТА ДЕНЕСКА ИЗМЕРЕНА ТЕМПЕРАТУРНА РАЗЛИКА ОД 106 ЦЕЛЗИУСОВИ СТЕПЕНИ

НА ЗЕМЈАТА ДЕНЕСКА ИЗМЕРЕНА ТЕМПЕРАТУРНА РАЗЛИКА ОД 106 ЦЕЛЗИУСОВИ СТЕПЕНИ

Температурна разлика од 106 Целзиусови степени е забележана денеска на две екстремни точки на Земјата. И додека Австралија се соочува со некои од најж ...
АВСТРАЛИЈА ОБЈАВИ ЛИСТА НА АМБАСАДИ СО НАЈМНОГУ КАЗНИ ЗА ПАРКИНГ, МАКЕДОНИЈА ДОЛЖИ 2.144 ДОЛАРИ

АВСТРАЛИЈА ОБЈАВИ ЛИСТА НА АМБАСАДИ СО НАЈМНОГУ КАЗНИ ЗА ПАРКИНГ, МАКЕДОНИЈА ДОЛЖИ 2.144 ДОЛАРИ

Австралиската влада објави листа на амбасади кои имаат неплатени казни за паркинг и Македонија исто така високо котира на неа. Листата ја предводи ...
АВСТРАЛИЈА ОЧЕКУВА ДА СТАНЕ ПРВА ЗЕМЈА КОЈА ГО ИСКОРЕНИЛА РАКОТ НА МАТКА

АВСТРАЛИЈА ОЧЕКУВА ДА СТАНЕ ПРВА ЗЕМЈА КОЈА ГО ИСКОРЕНИЛА РАКОТ НА МАТКА

Австралија е на прагот да стане првата земја на светот која целосно ќе го искорени ракот на матка, ако продолжи со ова ниво на вакцинација и превентив ...
РУСИЈА Е ОДГОВОРНА ЗА ПАДОТ НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН ВО 2014 ГОДИНА, ВЕЛАТ ХОЛАНДИЈА И АВСТРАЛИЈА

РУСИЈА Е ОДГОВОРНА ЗА ПАДОТ НА МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН ВО 2014 ГОДИНА, ВЕЛАТ ХОЛАНДИЈА И АВСТРАЛИЈА

Австралија и Холандија одлучија дека официјално Русија е одговорна за својата улога за уривањето на авионот МХ17 на „Малезија ерлајнс“ во 2014 година, ...
150 КИТОВИ ЗАГЛАВЕНИ НА ПЛАЖА ВО АВСТРАЛИЈА, ПОЛОВИНА УГИНАА

150 КИТОВИ ЗАГЛАВЕНИ НА ПЛАЖА ВО АВСТРАЛИЈА, ПОЛОВИНА УГИНАА

Околу 150 китови се заглавија на брегот на Австралија, во тек е голема акција за спасување. Животните ги забележал денес утрово рибар на плажата Хамел ...
ГРЧКИ ЕКСТРЕМИСТИ ПЛАНИРААТ КОНТРАПРОТЕСТ НА УТРЕШНИОТ МАРШ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО МЕЛБУРН, МОЖНИ СЕ НАСИЛНИ СУДИРИ

ГРЧКИ ЕКСТРЕМИСТИ ПЛАНИРААТ КОНТРАПРОТЕСТ НА УТРЕШНИОТ МАРШ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО МЕЛБУРН, МОЖНИ СЕ НАСИЛНИ СУДИРИ

Лидерите на грчката заедница во Мелбурн се длабоко загрижени поради гласините дека екстремисти планираат да упаднат на утрешниот собир на Македонците ...
1 2 3 4 5 30 / 45 НАПИСИ