Таг: Австрија

1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ
КУРЦ ДАДЕ ОСТАВКА ЗА ДА ВЛАДЕЕ ОД СЕНКА КАКО ПУТИН КОГА БЕШЕ ПРЕМИЕР, ПИШУВААТ АВСТРИСКИТЕ МЕДИУМИ

КУРЦ ДАДЕ ОСТАВКА ЗА ДА ВЛАДЕЕ ОД СЕНКА КАКО ПУТИН КОГА БЕШЕ ПРЕМИЕР, ПИШУВААТ АВСТРИСКИТЕ МЕДИУМИ

Себастијан Курц се повлече вчера од канцеларската функција за да ја спаси владејачката коалиција и водечкиот австриски весник „Кронен цајтунг“ ја спор ...
АВСТРИСКИОТ КАНЦЕЛАР КУРЦ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА КОРУПЦИЈА

АВСТРИСКИОТ КАНЦЕЛАР КУРЦ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА КОРУПЦИЈА

Австрискиот канцелар Себастијан Курц објави дека се повлекува од функцијата, неколку дена откако против него беше покрената истрага за корупција. Во и ...
АВСТРИСКИОТ КАНЦЕЛАР КУРЦ ПОД ИСТРАГА ПОРАДИ ОБВИНУВАЊАТА ЗА КОРУПЦИЈА

АВСТРИСКИОТ КАНЦЕЛАР КУРЦ ПОД ИСТРАГА ПОРАДИ ОБВИНУВАЊАТА ЗА КОРУПЦИЈА

Австрискиот канцелар Себастијан Курц се наоѓа под истрага поради тврдењата дека владини пари биле користени во коруптивна зделка за да се обезбеди поз ...
АВСТРИЈА ЈА ПРИЗНА ВМЕШАНОСТА ВО НАЦИСТИЧКИТЕ ЗЛОСТОРСТВА СО НОВА ИЗЛОЖБА ВО АУШВИЦ

АВСТРИЈА ЈА ПРИЗНА ВМЕШАНОСТА ВО НАЦИСТИЧКИТЕ ЗЛОСТОРСТВА СО НОВА ИЗЛОЖБА ВО АУШВИЦ

Нова изложба во музејот што се наоѓа на местото на некогашниот концентрационен логор Аушвиц-Биркенау фрла светлина врз улогата на Австријците во нацис ...
30 ПРОЦЕНТИ

30 ПРОЦЕНТИ

Закони имаме, за документи ќе почекаме нов тендер, а ред не можеме да воспоставиме. ...
АВСТРИЈА ИСПРАТИ 114 НОВИ ПОЖАРНИКАРИ ДА ГИ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, ПРЕМОРЕНИТЕ 96 ГИ ВРАТИ ДОМА

АВСТРИЈА ИСПРАТИ 114 НОВИ ПОЖАРНИКАРИ ДА ГИ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, ПРЕМОРЕНИТЕ 96 ГИ ВРАТИ ДОМА

На аеродромот во Виена синоќа беше извршена замена на австриските пожарникари-доброволци кои ги гаснеа пожарите во Малешевијата. На местото на досега ...
ПЕХЧЕВО ГО ОТСТАПИ ГРАДСКИОТ СТАДИОН НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД АВСТРИЈА КОИ ГАСАТ ПОЖАРИ ВО РЕГИОНОТ

ПЕХЧЕВО ГО ОТСТАПИ ГРАДСКИОТ СТАДИОН НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД АВСТРИЈА КОИ ГАСАТ ПОЖАРИ ВО РЕГИОНОТ

Општината Пехчево реши градскиот стадион и просторот околу стадионот да го отстапи на користење на пожарникарите од Австрија кои дојдоа да помогнат во ...
180 МРТВИ ВО ПОПЛАВИТЕ НИЗ ЗАПАДНА ЕВРОПА, ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ И ВО АВСТРИЈА

180 МРТВИ ВО ПОПЛАВИТЕ НИЗ ЗАПАДНА ЕВРОПА, ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ И ВО АВСТРИЈА

Најмалку 180 луѓе починаа во поплавите кои изминативе денови ја зафатија Западна Европа. Во Германија која е најпогодена од невремето досега загинаа н ...
ПРОТИВ УКРАИНА ОДИМЕ НА ПОБЕДА, НЕМА ВЕЌЕ ШТО ДА ЗАГУБИМЕ, КАЖА ПАНДЕВ

ПРОТИВ УКРАИНА ОДИМЕ НА ПОБЕДА, НЕМА ВЕЌЕ ШТО ДА ЗАГУБИМЕ, КАЖА ПАНДЕВ

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, кој денеска го постигна првиот гол за Македонија на европските првенства, по мечот со ...
МАКЕДОНИЈА ЗАГУБИ ОД АВСТРИЈА НА ДЕБИТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНИЈА ЗАГУБИ ОД АВСТРИЈА НА ДЕБИТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Македонската фудбалска репрезентација загуби со 3:1 од Австрија на дебито на европските првенства. Во Букурешт, Австријците поведоа преку Лајнер во ...
1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ