Таг: Австрија

1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ
АВСТРИЈА НЕ ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА СРБИЈА И ЦРНА ГОРА, СПРОТИВНО НА ОДЛУКАТА НА ЕУ

АВСТРИЈА НЕ ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА СРБИЈА И ЦРНА ГОРА, СПРОТИВНО НА ОДЛУКАТА НА ЕУ

Австриското министерство за надворешни работи издаде предупредување за патување во земјите од Западен Балкан поради епидемијата на коронавирус. Минист ...
АВСТРИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ НА 16 ЈУНИ ЗА 31 ЗЕМЈА, НЕ И ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

АВСТРИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ НА 16 ЈУНИ ЗА 31 ЗЕМЈА, НЕ И ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Австрија на 16 јуни ќе ги укине контролите на границата со Италија, како и задолжителниот карантин за државјаните на повеќе од 20 европски земји, обја ...
АВСТРИЈА ПОНУДИ БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ НА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 ОД МАКЕДОНИЈА

АВСТРИЈА ПОНУДИ БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ НА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 ОД МАКЕДОНИЈА

Австрија понуди лекување во своите болници за пациенти од Македонија среде пандемијата на коронавирусот, искажувајќи ѝ поддршка додека самата полека п ...
АВСТРИЈА ПОВТОРНО ГИ ОТВОРА УГОСТИТЕЛСКИТЕ И ВЕРСКИТЕ ОБЈЕКТИ, ИТАЛИЈА НА 4 МАЈ ПОЧНУВА ДА ГИ ОЛЕСНУВА МЕРКИТЕ

АВСТРИЈА ПОВТОРНО ГИ ОТВОРА УГОСТИТЕЛСКИТЕ И ВЕРСКИТЕ ОБЈЕКТИ, ИТАЛИЈА НА 4 МАЈ ПОЧНУВА ДА ГИ ОЛЕСНУВА МЕРКИТЕ

Австрија ќе биде прва земја во Европа која повторно ќе ги отвори рестораните и кафулињата среде пандемијата на коронавирусот. Канцеларот Себастијан Ку ...
И НАТАМУ ПАЃА БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ ВО ИТАЛИЈА, АВСТРИЈА ПРВА ВО ЕВРОПА ЌЕ ГО ОЛЕСНИ КАРАНТИНОТ

И НАТАМУ ПАЃА БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ ВО ИТАЛИЈА, АВСТРИЈА ПРВА ВО ЕВРОПА ЌЕ ГО ОЛЕСНИ КАРАНТИНОТ

Во Италија во последните 24 часа починале 636 луѓе од КОВИД-19, што е значителен пораст во однос на вчера, кога имаше 552. Од почетокот на кризата, ов ...
ВО АВСТРИЈА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЛЕЗЕ ВО СУПЕРМАРКЕТ САМО СО МАСКА

ВО АВСТРИЈА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЛЕЗЕ ВО СУПЕРМАРКЕТ САМО СО МАСКА

Австријците ќе мора да носат заштитна маска кога одат да пазаруваат, објави владата. Сите ланци на супермаркети ќе добијат маски и секој купувач ќе ...
МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ ЕЛИМИНИРАНИ ВО ПРВАТА ФАЗА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПРВПАТ ПО 22 ГОДИНИ

МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ ЕЛИМИНИРАНИ ВО ПРВАТА ФАЗА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПРВПАТ ПО 22 ГОДИНИ

Македонската ракометна репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во Австрија со пораз од домаќинот со 32:28 во третото коло од групата ...
ПОРАЗОТ ОД ЧЕШКА ГО ОТЕЖНУВА ПЛАСМАНОТ НА РАКОМЕТАРИТЕ ВО ВТОРАТА ФАЗА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ПОРАЗОТ ОД ЧЕШКА ГО ОТЕЖНУВА ПЛАСМАНОТ НА РАКОМЕТАРИТЕ ВО ВТОРАТА ФАЗА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација си го усложни пласманот во втората фаза од Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска откако во драматичен ...
КУРЦ ПОВТОРНО ПРЕМИЕР НА АВСТРИЈА

КУРЦ ПОВТОРНО ПРЕМИЕР НА АВСТРИЈА

Новата австриска Влада на канцеларот Себастијан Курц денеска положи заклетва и стапи на должност. Коалициската влада е составена од конзервативната На ...
АВСТРИЈА ЌЕ ЈА ПРОШИРИ ЗАБРАНАТА ЗА НОСЕЊЕ ШАМИИ И ЌЕ ВОВЕДЕ ДАНОК НА АВИОНСКИ КАРТИ

АВСТРИЈА ЌЕ ЈА ПРОШИРИ ЗАБРАНАТА ЗА НОСЕЊЕ ШАМИИ И ЌЕ ВОВЕДЕ ДАНОК НА АВИОНСКИ КАРТИ

Австрија ќе го зголеми данокот на авионските карти и ќе ја прошири забраната за носење шамии во училишта, како дел од коалицискиот договор што го пост ...
1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ