Таг: автобуси

1 2 3 4 11 20 / 108 НАПИСИ
АРСОВСКА РАСПИША ОГЛАС ЗА НОВ ДОГОВОР СО ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ, ЌЕ ВОЗАТ ИСТИТЕ АВТОБУСИ КАКО И ДОСЕГА  

АРСОВСКА РАСПИША ОГЛАС ЗА НОВ ДОГОВОР СО ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ, ЌЕ ВОЗАТ ИСТИТЕ АВТОБУСИ КАКО И ДОСЕГА  

Градоначалничката Данела Арсовска ќе склучи нов договор со приватните превозници во Скопје. Денеска во дневните весници и на сајтот на Град Скопје обј ...
АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ШТО ЌЕ ПРАВИ СО ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ КОИ СЕ СТАРИ И ЗАГАДУВААТ, ДОГОВОРОТ СО ГРАД СКОПЈЕ ИМ ИСТЕКУВА НА 31 ДЕКЕМВРИ

АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ШТО ЌЕ ПРАВИ СО ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ КОИ СЕ СТАРИ И ЗАГАДУВААТ, ДОГОВОРОТ СО ГРАД СКОПЈЕ ИМ ИСТЕКУВА НА 31 ДЕКЕМВРИ

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска не кажува што планира да прави со приватните автобуси, кои се стари, често пати неисправни, валкани, нееко ...
ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ НА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД, 6 СЕ ИСКЛУЧЕНИ ОД СООБРАЌАЈ ПОРАДИ НЕИСПРАВНИ КОЧНИЦИ

ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ НА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД, 6 СЕ ИСКЛУЧЕНИ ОД СООБРАЌАЈ ПОРАДИ НЕИСПРАВНИ КОЧНИЦИ

Од вчера, голем дел од автобусите на приватните превозници во Скопје не возат бидејќи се испратени на технички преглед. Од 25 автобуси кои биле контро ...
ЗА ЕДНА ГОДИНА ВО ТЕТОВО КАЗНЕТИ 59 НЕИСПРАВНИ ВОЗИЛА КОИ ВРШЕЛЕ ЈАВЕН ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ

ЗА ЕДНА ГОДИНА ВО ТЕТОВО КАЗНЕТИ 59 НЕИСПРАВНИ ВОЗИЛА КОИ ВРШЕЛЕ ЈАВЕН ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ

По трагичната сообраќајна несреќа која се случи ви Бугарија и во која загинаа 45 македонски државјани, тетовската полиција ги засили контролите на воз ...
БОЧВАРСКИ ЈА ПОВИКА АРСОВСКА ДА ГО РЕАЛИЗИРА АВТОБУСКОТО МЕТРО, ВЕЛИ НЕ ДАЛА СТРУЧНИ АРГУМЕНТИ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПРАВИ

БОЧВАРСКИ ЈА ПОВИКА АРСОВСКА ДА ГО РЕАЛИЗИРА АВТОБУСКОТО МЕТРО, ВЕЛИ НЕ ДАЛА СТРУЧНИ АРГУМЕНТИ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПРАВИ

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски ја повика градоначалничката на Скопје Данела Арсовска да ја продолжи реализацијата на проектот Бас ра ...
АКО АРСОВСКА ВОВЕДЕ БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ НЕКА НИ ГИ ПЛАТИ КРЕДИТИТЕ ЗА КОЛИТЕ ОТИ ЌЕ НЀ ОСТАВИ БЕЗ РАБОТА, ВЕЛАТ ТАКСИ ПРЕВОЗНИЦИТЕ

АКО АРСОВСКА ВОВЕДЕ БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ НЕКА НИ ГИ ПЛАТИ КРЕДИТИТЕ ЗА КОЛИТЕ ОТИ ЌЕ НЀ ОСТАВИ БЕЗ РАБОТА, ВЕЛАТ ТАКСИ ПРЕВОЗНИЦИТЕ

Авто-такси превозниците велат дека бесплатниот автобуски превоз кој го ветува градоначалничката Данела Арсовскa ќе ги остави без работа. Велат дека 2. ...
АВТОБУСКОТО МЕТРО НА ШИЛЕГОВ НЕМА ДА ГО ПРАВАМ, БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЌЕ ИМА САМО ДАЈТЕ МИ ВРЕМЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

АВТОБУСКОТО МЕТРО НА ШИЛЕГОВ НЕМА ДА ГО ПРАВАМ, БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЌЕ ИМА САМО ДАЈТЕ МИ ВРЕМЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска нема да го продолжи проектот Бас рапид транзит (БРТ) или автобуско метро од нејзиниот претходник Петре Шил ...
УЧЕНИЦИТЕ ВО ТЕТОВО ДО ШКОЛО СЕ ВОЗАТ ВО ПРЕПОЛНИ АВТОБУСИ И КОМБИЊА, БАРААТ ОНЛАЈН НАСТАВА

УЧЕНИЦИТЕ ВО ТЕТОВО ДО ШКОЛО СЕ ВОЗАТ ВО ПРЕПОЛНИ АВТОБУСИ И КОМБИЊА, БАРААТ ОНЛАЈН НАСТАВА

Учениците од македонските паралелки од тетовската гимназија и од средното економско училиште денес излегоа на предупредувачки протест и побараа дослед ...
ОД ПОНЕДЕЛНИК НОВА АВТОБУСКА ЛИНИЈА ОД ЖДАНЕЦ И ТРНОДОЛ ДО КАРПОШ 3 ВО СКОПЈЕ

ОД ПОНЕДЕЛНИК НОВА АВТОБУСКА ЛИНИЈА ОД ЖДАНЕЦ И ТРНОДОЛ ДО КАРПОШ 3 ВО СКОПЈЕ

Од понеделник, ЈСП „Скопје“ воведува нова автобуска линија број 29, која ќе сообраќа од населбата Жданец преку Трнодол до Карпош 3 и обратно. „Лини ...
ПЕТТЕ АВТОБУСИ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВО ШЕСТ МЕСЕЦИ ЧЕКААТ ДА ПРОВОЗАТ

ПЕТТЕ АВТОБУСИ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВО ШЕСТ МЕСЕЦИ ЧЕКААТ ДА ПРОВОЗАТ

Поминаа цели шест месеци откако градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи јавно објави дека Тетово, после години и години чекање, конечно ќе доб ...
1 2 3 4 11 20 / 108 НАПИСИ