Таг: автономија

СЕ ДОГОВОРИВМЕ СО ДЕСКОСКА ДА СЕ ВИДИМЕ ЗА СЈО, А ЕДНА НЕДЕЛА НЕ МИ СЕ ЈАВУВА, ВЕЛИ ПРЕГОВАРАЧОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МЕНКИНОСКИ

СЕ ДОГОВОРИВМЕ СО ДЕСКОСКА ДА СЕ ВИДИМЕ ЗА СЈО, А ЕДНА НЕДЕЛА НЕ МИ СЕ ЈАВУВА, ВЕЛИ ПРЕГОВАРАЧОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МЕНКИНОСКИ

Партиски преговори за новиот Закон за Јавното обвинителство во кој треба да влезе и СЈО, што се водат во Министерството за правда, нема откако почна п ...
МАДРИД ОБЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА УКИНЕ ПОЛИТИЧКАТА АВТОНОМИЈА НА КАТАЛОНИЈА

МАДРИД ОБЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА УКИНЕ ПОЛИТИЧКАТА АВТОНОМИЈА НА КАТАЛОНИЈА

Шпанската влада објави дека в сабота ќе го покрене процесот за укинување на политичката автономија на Каталонија и ќе воведе своја власт во регионот, ...
2 / 2 НАПИСИ