Таг: Башар ал Асад

МИСЛЕЊЕТО НА ЗАПАДОТ ГО МНОЖАМ СО НУЛА, ИЗЈАВИ АСАД ОТКАКО ОСВОИ 95% ГЛАСОВИ НА ИЗБОРИТЕ ВО СИРИЈА

МИСЛЕЊЕТО НА ЗАПАДОТ ГО МНОЖАМ СО НУЛА, ИЗЈАВИ АСАД ОТКАКО ОСВОИ 95% ГЛАСОВИ НА ИЗБОРИТЕ ВО СИРИЈА

Башар ал-Асад доби 95% гласови на претседателските избори во Сирија, освојувајќи го четвртиот мандат. Тој имаше двајца противкандидати, кои освоија 1, ...
НАД 100 БОРЦИ НА АСАД УБИЕНИ ВО АМЕРИКАНСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД

НАД 100 БОРЦИ НА АСАД УБИЕНИ ВО АМЕРИКАНСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД

Повеќе од 100 борци на сирискиот претседател Башар ал-Асад беа убиени откако американската коалиција и локални сили поддржани од коалицијата осуетија ...
РУСИЈА ГИ ЗАВРШУВА ВОЕНИТЕ ОПЕРАЦИИ ВО СИРИЈА, КАЖА ПУТИН

РУСИЈА ГИ ЗАВРШУВА ВОЕНИТЕ ОПЕРАЦИИ ВО СИРИЈА, КАЖА ПУТИН

Русија ќе ги заврши своите воени операции во Сирија, му соопшти Владимир Путин на сирискиот претседател Башар ал Асад, на кого досега му даваше поддрш ...
АСАД ПОДГОТВУВА НОВ ХЕМИСКИ НАПАД ВО СИРИЈА, ПРЕДУПРЕДИ САД

АСАД ПОДГОТВУВА НОВ ХЕМИСКИ НАПАД ВО СИРИЈА, ПРЕДУПРЕДИ САД

САД соопшти дека идентификувале „потенцијални подготовки“ за уште еден хемиски напад во Сирија и испрати остро предупредување до сириската влада. Од Б ...
БЕЛАТА КУЌА ПРЕДУПРЕДИ НА НОВИ НАПАДИ ПРОТИВ АСАД И ПОКРАЈ РУСКОТО ПРОТИВЕЊЕ

БЕЛАТА КУЌА ПРЕДУПРЕДИ НА НОВИ НАПАДИ ПРОТИВ АСАД И ПОКРАЈ РУСКОТО ПРОТИВЕЊЕ

Белата куќа кажа дека останува отворена за понатамошна воена акција во Сирија откако минатата недела бомбардираше сириски аеродром поради употреба на ...
ПУТИН ГО ОСУДИ, ТУРЦИЈА ГО ПОЗДРАВИ НАПАДОТ НА САД ВРЗ СИРИЈА

ПУТИН ГО ОСУДИ, ТУРЦИЈА ГО ПОЗДРАВИ НАПАДОТ НА САД ВРЗ СИРИЈА

Претседателот на Русија Владимир Путин го осуди американскиот напад на Сирија и рече дека тоа е агресија врз една суверена држава и кршење на меѓунаро ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ОТВОРИ ПОСТАПКА ПРОТИВ ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКО АГИТИРАЊЕ ПРЕД УЧЕНИЦИТЕ

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ОТВОРИ ПОСТАПКА ПРОТИВ ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКАТА ГИМНАЗИЈА ЗА ПОЛИТИЧКО АГИТИРАЊЕ ПРЕД УЧЕНИЦИТЕ

Народниот правобранител Иџет Мемети по сопствена иницијатива отворил постапка против директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“, кој од ученици ...
7 / 7 НАПИСИ