Таг: бегство

1 2 3 4 5 6 30 / 55 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСЕГА НЕМА НАЈДЕНО ВИНОВНИК ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСЕГА НЕМА НАЈДЕНО ВИНОВНИК ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција соопшти дека досега нема утврдено дека службени лица помогнале или учеству ...
ГРУЕВСКИ СЕ ЈАВИ ПАК ПРЕКУ СИТЕЛ, ПОВИКА ВЛАСТА ДА ОТКРИЕ КАКО ИЗБЕГАЛ

ГРУЕВСКИ СЕ ЈАВИ ПАК ПРЕКУ СИТЕЛ, ПОВИКА ВЛАСТА ДА ОТКРИЕ КАКО ИЗБЕГАЛ

Многу лесно од Македонија заминав за Албанија, се пријавив во Унгарската амбасада во Тирана, каде што побарав политички азил и оттаму дојдов во Унгари ...
ЌЕ ОСТАНЕ ТАЈНА КАКО ГРУЕВСКИ ИЗБЕГАЛ ОД МАКЕДОНИЈА, СИСТЕМОТ НА АЛБАНИЈА АВТОМАТСКИ ГИ ИЗБРИШАЛ СНИМКИТЕ ОД НЕГОВОТО БЕГСТВО

ЌЕ ОСТАНЕ ТАЈНА КАКО ГРУЕВСКИ ИЗБЕГАЛ ОД МАКЕДОНИЈА, СИСТЕМОТ НА АЛБАНИЈА АВТОМАТСКИ ГИ ИЗБРИШАЛ СНИМКИТЕ ОД НЕГОВОТО БЕГСТВО

Долгото чекање на снимките од безбедносните камери од граничните премини на албанска страна беше залудно. Државниот обвинител Љубомир Јовески денеска ...
АЛБАНИЈА ГИ КОМПЛЕТИРА СНИМКИТЕ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ПО ТРИ УРГЕНЦИИ НА РУСКОСКА, НО УШТЕ НЕ ГИ ДАВА

АЛБАНИЈА ГИ КОМПЛЕТИРА СНИМКИТЕ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ПО ТРИ УРГЕНЦИИ НА РУСКОСКА, НО УШТЕ НЕ ГИ ДАВА

Снимките од граничните служби на Албанија за тоа како избегал осудениот експремиер Никола Груевски од Македонија, Обвинителството за организиран крими ...
ИСТРАГАТА УТВРДИ ДЕКА ГРУЕВСКИ НЕ ИЗЛЕГОЛ ОД МАКЕДОНИЈА НА ЛЕГАЛЕН ГРАНИЧЕН ПРЕМИН, НЕМА СНИМКИ КАКО ВЛЕГОЛ ВО АЛБАНИЈА

ИСТРАГАТА УТВРДИ ДЕКА ГРУЕВСКИ НЕ ИЗЛЕГОЛ ОД МАКЕДОНИЈА НА ЛЕГАЛЕН ГРАНИЧЕН ПРЕМИН, НЕМА СНИМКИ КАКО ВЛЕГОЛ ВО АЛБАНИЈА

Нема да има одговорност кај Граничната полиција за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, бидејќи со сигурност било утврдено дека тој не и ...
ВМРО-ДПМНЕ СО ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА СПАСОВСКИ ЗА СЕЛЕКТИВНО РАБОТЕЊЕ, ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ЌЕ ГО ЧЕКААТ ИЗВЕШТАЈОТ НА ИНСТИТУЦИИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ СО ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА СПАСОВСКИ ЗА СЕЛЕКТИВНО РАБОТЕЊЕ, ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ЌЕ ГО ЧЕКААТ ИЗВЕШТАЈОТ НА ИНСТИТУЦИИТЕ

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Како што кажа координаторот на ...
ГРУЕВСКИ СНИМЕН ВО РЕСТОРАН ВО БУДИМПЕШТА, ПОБЕГНА ОД НОВИНАРИТЕ

ГРУЕВСКИ СНИМЕН ВО РЕСТОРАН ВО БУДИМПЕШТА, ПОБЕГНА ОД НОВИНАРИТЕ

Избеганиот осуден експремиер Никола Груевски денеска беше снимен од унгарскиот портал „24“ како руча во ресторан во центарот на Будимпешта. Груевски, ...
ЦРНА ГОРА И АЛБАНИЈА ГИ ОБЕЗБЕДИЛЕ СНИМКИТЕ ОД БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ, РУСКОСКА ЌЕ ИСТРАЖУВА КОЈ ГИ СЛИКАЛ НЕГО И ОБВИНЕТИОТ ТРАЈКОВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

ЦРНА ГОРА И АЛБАНИЈА ГИ ОБЕЗБЕДИЛЕ СНИМКИТЕ ОД БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ, РУСКОСКА ЌЕ ИСТРАЖУВА КОЈ ГИ СЛИКАЛ НЕГО И ОБВИНЕТИОТ ТРАЈКОВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

Обвинителката Вилма Рускоска, која ја води истрагата за бегството на осудениот експремиер Никола Груевски, кажа дека од колегите од Црна Гора добила и ...
АЗИЛАНТСКА ПЛАТА

АЗИЛАНТСКА ПЛАТА

1 Министерството за внатрешни работи е вклучено во предистражната постапка за снимањето на разговорите на службената телефонска централа во Јавното об ...
ЈАС И ГРУЕВСКИ НЕ СМЕ ИСТО, НЕ САКАМ ДА БИДАМ ЖРТВА НА НЕГОВОТО БЕГСТВО, КАЖА ПРИТВОРЕНИОТ ЈАНАКИЕСКИ ПРЕД СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

ЈАС И ГРУЕВСКИ НЕ СМЕ ИСТО, НЕ САКАМ ДА БИДАМ ЖРТВА НА НЕГОВОТО БЕГСТВО, КАЖА ПРИТВОРЕНИОТ ЈАНАКИЕСКИ ПРЕД СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

Решението за притвор против мене е базирано на фиктивна белешка на УБК, рече притворениот Миле Јанакиески денеска, објаснувајќи ја жалбата пред Апелац ...
1 2 3 4 5 6 30 / 55 НАПИСИ