Таг: Белград

1 2 3 4 6 20 / 57 НАПИСИ
ЕУ ДА НИ ДАДЕ ПОМОШ ЗА СТРУЈА, ДА НЕ СЕ СЛУЧИ СРАМОТ КАКО ВО ПАНДЕМИЈАТА КОГА НЕ ДОБИВМЕ ВАКЦИНИ, КАЖА РАМА ПО СРЕДБАТА СО КОВАЧЕВСКИ И ВУЧИЌ НА ОТВОРЕН БАЛКАН

ЕУ ДА НИ ДАДЕ ПОМОШ ЗА СТРУЈА, ДА НЕ СЕ СЛУЧИ СРАМОТ КАКО ВО ПАНДЕМИЈАТА КОГА НЕ ДОБИВМЕ ВАКЦИНИ, КАЖА РАМА ПО СРЕДБАТА СО КОВАЧЕВСКИ И ВУЧИЌ НА ОТВОРЕН БАЛКАН

(Специјално од Белград: Ана Антевска) Македонија, Србија и Албанија ќе испратат заедничко барање до Европската унија за помош во обезбедувањето стр ...
ДЕНЕСКА СЛИКИТЕ ОД БАЛКАНОТ СЕ ОД НАСМЕАНИ ПРИЈАТЕЛИ, КАЖАА КОВАЧЕВСКИ, ВУЧИЌ И РАМА НА ЗАЕДНИЧКИОТ САЕМ НА ВИНО ВО БЕЛГРАД

ДЕНЕСКА СЛИКИТЕ ОД БАЛКАНОТ СЕ ОД НАСМЕАНИ ПРИЈАТЕЛИ, КАЖАА КОВАЧЕВСКИ, ВУЧИЌ И РАМА НА ЗАЕДНИЧКИОТ САЕМ НА ВИНО ВО БЕЛГРАД

(Специјално од Белград: Ана Антевска) Македонија, Србија и Албанија за првпат имаат заеднички саем на вино, кој од денеска до сабота ќе се одржува ...
БИВШИОТ ВАТЕРПОЛИСТ И КАНДИДАТ НА ВУЧИЌ, АЛЕКСАНДАР ШАПИЌ, ИЗБРАН ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БЕЛГРАД

БИВШИОТ ВАТЕРПОЛИСТ И КАНДИДАТ НА ВУЧИЌ, АЛЕКСАНДАР ШАПИЌ, ИЗБРАН ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БЕЛГРАД

Поранешниот ватерполист Александар Шапиќ е избран за нов градоначалник на Белград. Тој беше предложен од листата „Александар Вучиќ – Заедно можеме сè“ ...
МПЦ И СПЦ ОДРЖАА ЛИТУРГИЈА НА ПОМИРУВАЊЕ ВО БЕЛГРАД ЗА НАДМИНУВАЊЕ НА ПОЛУВЕКОВНИОТ РАСКОЛ

МПЦ И СПЦ ОДРЖАА ЛИТУРГИЈА НА ПОМИРУВАЊЕ ВО БЕЛГРАД ЗА НАДМИНУВАЊЕ НА ПОЛУВЕКОВНИОТ РАСКОЛ

Српскиот патријарх Порфириј и поглаварот на Македонската православна црква, г. г. Стефан, денеска одржаа заедничка литургија во соборниот храм „Свети ...
НАД 100 УЧИЛИШТА ВО БЕЛГРАД ДОБИЛЕ ДОЈАВА ЗА ПОДМЕТНАТА БОМБА

НАД 100 УЧИЛИШТА ВО БЕЛГРАД ДОБИЛЕ ДОЈАВА ЗА ПОДМЕТНАТА БОМБА

Повеќе од 100 училишта во Белград утрово добиле дојава за подметната бомба, соопшти српското министерство за образование. По детаљните проверки во пов ...
ЗАЕВ ГО ОТКАЖА СОСТАНОКОТ СО ВУЧИЌ И РАМА ВО БЕЛГРАД

ЗАЕВ ГО ОТКАЖА СОСТАНОКОТ СО ВУЧИЌ И РАМА ВО БЕЛГРАД

Премиерот Зоран Заев ја откажа посетата на Белград и состанот со српскиот претседател Александар Вучиќ и албанскиот премиер Еди Рама. На 3 и 4 ноевмри ...
СРБИЈА РАЗВИВА КАРАНТИНСКИ ТУРИЗАМ ЗА ТРАНЗИТ ПАТНИЦИ ОД ИНДИЈА

СРБИЈА РАЗВИВА КАРАНТИНСКИ ТУРИЗАМ ЗА ТРАНЗИТ ПАТНИЦИ ОД ИНДИЈА

Србија стана популарна локација за карантин, со оглед на тоа дека е единствена земја во Европа која не бара визи за индиските државјани. Индиските држ ...
ШПРИЦЕР ПО ПРОТОКОЛ

ШПРИЦЕР ПО ПРОТОКОЛ

Фразата „убаво за Македонија“ во иста реченица со ДУИ, некако не иде ...
130 НАВИВАЧИ ПРИВЕДЕНИ ЗА ТЕПАЧКАТА ПО ФУДБАЛСКИОТ МЕЧ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН ВО БЕЛГРАД

130 НАВИВАЧИ ПРИВЕДЕНИ ЗА ТЕПАЧКАТА ПО ФУДБАЛСКИОТ МЕЧ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН ВО БЕЛГРАД

Сто и триесет навивачи, од кои 17 малолетни, приведе синоќа српската полиција, по нередите кои се случија во близина на „Бетон хала“ во Белград, по за ...
ТЕПАЧКА ЗА ВАКЦИНИ И ВАУЧЕРИ ОД 25 ЕВРА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

ТЕПАЧКА ЗА ВАКЦИНИ И ВАУЧЕРИ ОД 25 ЕВРА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

Голема гужва се создаде утрово во трговскиот центар „Ушќе“ во Белград, каде што граѓаните дојдоа да се вакцинираат против ковид-19 без закажување, но ...
1 2 3 4 6 20 / 57 НАПИСИ