Таг: Белорусија

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
БЕЛОРУСКИТЕ АВИОКОМПАНИИ ДОБИЈА ЗАБРАНА ЗА ЛЕТАЊЕ ВО ЕУ ПОРАДИ КИДНАПИРАЊЕТО НА НОВИНАР

БЕЛОРУСКИТЕ АВИОКОМПАНИИ ДОБИЈА ЗАБРАНА ЗА ЛЕТАЊЕ ВО ЕУ ПОРАДИ КИДНАПИРАЊЕТО НА НОВИНАР

Европската Унија им забрани на белоруските авиокомпании да го користат нејзиниот воздушен простор и да слетуваат на аеродромите во блокот поради неода ...
УАПСЕНИОТ БЕЛОРУСКИ НОВИНАР ПРОТАСЕВИЧ ГО ФАЛИ ЛУКАШЕНКО ВО НОВО ТВ-ИНТЕРВЈУ И ПРИЗНАВА ДЕКА САКАЛ ДА ГО СОБОРИ

УАПСЕНИОТ БЕЛОРУСКИ НОВИНАР ПРОТАСЕВИЧ ГО ФАЛИ ЛУКАШЕНКО ВО НОВО ТВ-ИНТЕРВЈУ И ПРИЗНАВА ДЕКА САКАЛ ДА ГО СОБОРИ

Уапсениот белоруски новинар Роман Протасевич даде телевизиско интервју во кое го фалеше претседателот Александер Лукашенко и призна дека се обидел да ...
БЕЛОРУСКИ АКТИВИСТ СЕ ПРОБОДЕ СО ПЕНКАЛО ВО ВРАТ ВО СУДНИЦА

БЕЛОРУСКИ АКТИВИСТ СЕ ПРОБОДЕ СО ПЕНКАЛО ВО ВРАТ ВО СУДНИЦА

Белоруски активист се прободе себеси во врат при појавувањето во суд во Минск. Степан Латипов е снимен како паѓа на земја откако како оружје употребил ...
РУСИЈА ЗАБРАНИ АВСТРИСКИ И ФРАНЦУСКИ АВИОНИ ДА СЛЕТААТ ВО МОСКВА ПО ОДЛУКАТА ДА СЕ ИЗБЕГНУВА ВОЗДУШНИОТ ПРОСТОР НА БЕЛОРУСИЈА

РУСИЈА ЗАБРАНИ АВСТРИСКИ И ФРАНЦУСКИ АВИОНИ ДА СЛЕТААТ ВО МОСКВА ПО ОДЛУКАТА ДА СЕ ИЗБЕГНУВА ВОЗДУШНИОТ ПРОСТОР НА БЕЛОРУСИЈА

Русија возврати на бојкотот на воздушниот простор на Белорусија, така што не дозволи на европски авиони да слетаат во Москва. Руските воздухопловни в ...
БЕЛОРУСКИ АВИОН ПОВЕЌЕ ОД ДВА ЧАСА КРУЖЕШЕ ВО ВОЗДУХОТ ПОРАДИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

БЕЛОРУСКИ АВИОН ПОВЕЌЕ ОД ДВА ЧАСА КРУЖЕШЕ ВО ВОЗДУХОТ ПОРАДИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

Авион на белоруската национална авиокомпанија „Белавија“ повеќе од два часа кружеше во воздушниот простор на земјата пред  локалните воздухопловни вла ...
ГО ПРЕНАСОЧИВ АВИОНОТ ЗА ДА ЗАШТИТАМ ЖИВОТИ, ИЗЈАВИ ЛУКАШЕНКО И ГО ОБВИНИ УАПСЕНИОТ НОВИНАР ДЕКА ПЛАНИРАЛ КРВАВО ВОСТАНИЕ

ГО ПРЕНАСОЧИВ АВИОНОТ ЗА ДА ЗАШТИТАМ ЖИВОТИ, ИЗЈАВИ ЛУКАШЕНКО И ГО ОБВИНИ УАПСЕНИОТ НОВИНАР ДЕКА ПЛАНИРАЛ КРВАВО ВОСТАНИЕ

Александер Лукашенко изјави дека постапил законски кога во неделата го пренасочил авионот на „Рајанер“ додека бил во белорускиот воздушен простор, заш ...
ЕУ ВОВЕДЕ НОВИ САНКЦИИ ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТКАКО ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР, НЕГОВИОТ ТАТКО СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ГО МАЧАТ

ЕУ ВОВЕДЕ НОВИ САНКЦИИ ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТКАКО ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР, НЕГОВИОТ ТАТКО СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ГО МАЧАТ

Европската Унија договори нови санкции за Белорусија откако таа викендов пренасочи авион кон Минск за да го уапси дисидентскиот новинар Роман Протасев ...
ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ БАРААТ КАЗНА ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТИ ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР

ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ БАРААТ КАЗНА ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТИ ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР

Западните земји ја осудија Белорусија за пренасочувачњето на авион над нејзината територија за да уапси белоруски дисидентски новинар. Европските лидe ...
ЕВРОВИЗИЈА ЈА ЗАБРАНИ БЕЛОРУСКАТА ПЕСНА ЗАШТО ГИ ИСМЕВА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ЛУКАШЕНКО

ЕВРОВИЗИЈА ЈА ЗАБРАНИ БЕЛОРУСКАТА ПЕСНА ЗАШТО ГИ ИСМЕВА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ЛУКАШЕНКО

Евровизија ја забрани песната што требаше да ја претставува Белорусија на годинашниот фестивал зашто наводно ги исмева демонстрантите против лидерот А ...
БЕЛОРУСКИ НОВИНАРКИ ОСУДЕНИ НА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗАШТО СНИМАЛЕ ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЛУКАШЕНКО

БЕЛОРУСКИ НОВИНАРКИ ОСУДЕНИ НА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗАШТО СНИМАЛЕ ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЛУКАШЕНКО

Две белоруски новинарки се осудени на две години затвор зашто снимале протест против лидерот Александер Лукашенко. Тие се осудени под обвинение за пот ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ