Таг: безбедност

1 2 10 / 19 НАПИСИ
НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА МЕЃУ ФИЛХАРМОНИЈА И МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ СЕ ПРАВИ УЛИЦА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА КАМИОНИ ДО ИЗГОРЕНИОТ ОБЈЕКТ НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЕКОЛОГИЈА, БЕЗ ДОЗВОЛА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР И ГРАД СКОПЈЕ

НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА МЕЃУ ФИЛХАРМОНИЈА И МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ СЕ ПРАВИ УЛИЦА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА КАМИОНИ ДО ИЗГОРЕНИОТ ОБЈЕКТ НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЕКОЛОГИЈА, БЕЗ ДОЗВОЛА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР И ГРАД СКОПЈЕ

Со лимени тараби е заградена пешачката патека меѓу објектот на Филхармонија и средното музично училиште „Илија Николовски-Луј“ и Факултот за музичка у ...
ПРИЈАТЕН ЛЕТ

ПРИЈАТЕН ЛЕТ

А за нас што останавме: „Извинете за доцнењето, ви благодариме што летавте со нас“. ...
ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА Е ЗАКАНА ЗА ДЕМОКРАТИЈАТА, ВЕЛАТ БРИТАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧКИ АГЕНЦИИ

ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА Е ЗАКАНА ЗА ДЕМОКРАТИЈАТА, ВЕЛАТ БРИТАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧКИ АГЕНЦИИ

Генеративните системи за вештачка интелигенција ќе претставуваат сериозна закана за политичките системи во следните две години, предупредија британски ...
РУСКИТЕ ХАКЕРИ БАРААТ ДОКАЗИ ЗА РУСКИ ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА ВО УКРАИНА, ВЕЛИ УКРАИНСКИОТ ШЕФ ЗА САЈБЕР БЕЗБЕДНОСТ

РУСКИТЕ ХАКЕРИ БАРААТ ДОКАЗИ ЗА РУСКИ ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА ВО УКРАИНА, ВЕЛИ УКРАИНСКИОТ ШЕФ ЗА САЈБЕР БЕЗБЕДНОСТ

Руските шпиони користат хакери за да ги нападнат компјутерските системи на агенциите за спроведување на законот во Украина во обид да идентификуваат и ...
КРЕАТОРОТ НА „ТИТАН“ ГИ ОТФРЛАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊАТА ДЕКА ПОДМОРНИЦАТА Е НЕБЕЗБЕДНА, СМЕТАЈЌИ ДЕКА САКААТ ДА МУ ГИ СОПРАТ ИНОВАЦИИТЕ

КРЕАТОРОТ НА „ТИТАН“ ГИ ОТФРЛАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊАТА ДЕКА ПОДМОРНИЦАТА Е НЕБЕЗБЕДНА, СМЕТАЈЌИ ДЕКА САКААТ ДА МУ ГИ СОПРАТ ИНОВАЦИИТЕ

Извршниот шеф на „Оушнгејт“, Стоктон Раш, постојано ги отфрлал предупредувањата околу безбедноста на подморницата „Титан“, за која вчера беше потврден ...
СЕДУМ МИНИСТРИ ПРЕДЛАГААТ ВО ЕУ ДА СЕ ГЛАСА СО МНОЗИНСТВО НАМЕСТО КОНСЕНЗУС ЗА ПРАШАЊА ОД НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА И БЕЗБЕДНОСТ

СЕДУМ МИНИСТРИ ПРЕДЛАГААТ ВО ЕУ ДА СЕ ГЛАСА СО МНОЗИНСТВО НАМЕСТО КОНСЕНЗУС ЗА ПРАШАЊА ОД НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА И БЕЗБЕДНОСТ

Седум министри за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија, предлагаат за прашања од надворешна политика и безбедност во Унијата да се ...
ОД СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ ЗАЈАКНАТ АКТИВНОСТИТЕ НА МВР ВО ШКОЛИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

ОД СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ ЗАЈАКНАТ АКТИВНОСТИТЕ НА МВР ВО ШКОЛИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

Од септември, во новата учебна година, ќе се зајакнат активностите на Министерството за внатрешни работи (МВР) во школите, кажа денеска министерот за ...
СЕКОЕ ШКОЛО ДА ОДРЕДИ КАКО ЌЕ СЕ КОРИСТАТ МОБИЛНИТЕ ВО УЧИЛНИЦИТЕ, ДА СЕ РАЗГОВАРА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НА УНИФОРМИ, ВЛАДАТА ДОНЕСЕ 10 ПРЕПОРАКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

СЕКОЕ ШКОЛО ДА ОДРЕДИ КАКО ЌЕ СЕ КОРИСТАТ МОБИЛНИТЕ ВО УЧИЛНИЦИТЕ, ДА СЕ РАЗГОВАРА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НА УНИФОРМИ, ВЛАДАТА ДОНЕСЕ 10 ПРЕПОРАКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Секое училиште треба да направи протокол за начинот на користење на мобилните телефони на учениците и наставниците за време на часовите во просториите ...
ДАНСКА ПО 30 ГОДИНИ ОДЛУЧИ ДА СЕ ПРИДРУЖИ НА ЗАЕДНИЧКАТА ОДБРАНБЕНА ПОЛИТИКА НА ЕУ

ДАНСКА ПО 30 ГОДИНИ ОДЛУЧИ ДА СЕ ПРИДРУЖИ НА ЗАЕДНИЧКАТА ОДБРАНБЕНА ПОЛИТИКА НА ЕУ

Данците со големо мнозинство гласаа за приклучување на земјата кон заедничката одбранбена политика на Европска Унија, станувајќи последната членка на ...
СПОДЕЛЕТЕ ГО ВАШЕТО ИСКУСТВО ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ НА ТИКТОК

СПОДЕЛЕТЕ ГО ВАШЕТО ИСКУСТВО ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ НА ТИКТОК

Ги повикуваме родителите и наставниците да го споделат своето искуство со нас, за да ни помогнат во претстојното истражување за безбедноста на децата ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ