Таг: Биро за јавна безбедност

САШО ТАСЕВСКИ, КОЈ ГИ БРАНЕШЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, E НОВ ДИРЕКТОР НА БИРОТО ЗА ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ

САШО ТАСЕВСКИ, КОЈ ГИ БРАНЕШЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, E НОВ ДИРЕКТОР НА БИРОТО ЗА ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ

Сашо Тасевски e нов директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) во Министерството за внатрешни работи, соопшти Владата која на денешната седница го п ...
ДИРЕКТОРОТ НА ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ ВЕЛКОВСКИ НАПРАВИ ГРЕШКА, ВО НЕГОВОТО РАЗРЕШУВАЊЕ НЕМА ВНАТРЕПАРТИСКА ПРЕСМЕТКА, ВЕЛИ ЗАЕВ

ДИРЕКТОРОТ НА ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ ВЕЛКОВСКИ НАПРАВИ ГРЕШКА, ВО НЕГОВОТО РАЗРЕШУВАЊЕ НЕМА ВНАТРЕПАРТИСКА ПРЕСМЕТКА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Владата на утрешната седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски. Предлогот беше поднес ...
ПРИДОНЕСОВ ЗА СПАСУВАЊЕ НА ЖИВОТИТЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА 27 АПРИЛ, СЕ БРАНИ ЧАВКОВ

ПРИДОНЕСОВ ЗА СПАСУВАЊЕ НА ЖИВОТИТЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА 27 АПРИЛ, СЕ БРАНИ ЧАВКОВ

Митко Чавков, ексдиректор на Бирото за јавна безбедност во МВР и главен осомничен за реализација на организираниот напад на Собранието на 27 април, де ...
УАПСЕН МИТКО ЧАВКОВ

УАПСЕН МИТКО ЧАВКОВ

Рано утрово, по налог на јавен обвинител, уапсен е Митко Чавков, поранешен директор на Бирото за јавна безбедност во МВР. Информацијата за САКАМДАК ...
СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ОКОЛУ ЧАВКОВ, САМО ТОЈ НЕ Е СОСЛУШАН ЗА ПРОПУСТИТЕ НА ПОЛИЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ОКОЛУ ЧАВКОВ, САМО ТОЈ НЕ Е СОСЛУШАН ЗА ПРОПУСТИТЕ НА ПОЛИЦИЈАТА НА 27 АПРИЛ

Експертската комисија во МВР што ја води истрагата за однесувањето на полицијата за време на насилствата во Собранието на 27 април требало да ја заврш ...
5 / 5 НАПИСИ