Таг: Биро за судско вештачење

МНТ ИМА СЕРТИФИКАТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ОД ВЕШТАК, КОЈ ДОПОЛНИТЕЛНО ИСПИТУВА КАКО МОЖЕ ДА СЕ ЗАКАЧАТ ЛУСТЕРИ НА ГИПС, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА УГРИНОВСКА

МНТ ИМА СЕРТИФИКАТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ОД ВЕШТАК, КОЈ ДОПОЛНИТЕЛНО ИСПИТУВА КАКО МОЖЕ ДА СЕ ЗАКАЧАТ ЛУСТЕРИ НА ГИПС, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА УГРИНОВСКА

Македонскиот народен театар (МНТ) е безбеден и за вработените и за публиката, констатираше вештак кој е градежен инженер од Бирото за судски вештачења ...
ОД ГОВОРНИЦА ВО „ИДРИЗОВО“ БИЛА ЈАВЕНА ЛАЖНАТА ЗАКАНА ЗА БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

ОД ГОВОРНИЦА ВО „ИДРИЗОВО“ БИЛА ЈАВЕНА ЛАЖНАТА ЗАКАНА ЗА БОМБА ВО СОБРАНИЕТО

Синоќешната анонимна дојава за бомба во Собрането дошла од говорница во затворот Идризово, потврдија за САКАМДАКАЖАМ од Министерството за внатрешни ...
2 / 2 НАПИСИ