Таг: Блаце

МУ ОСТАВИЛ НА ПОЛИЦАЕЦ НА БЛАЦЕ МИТО ОД 50 ЕВРА НА БИРО, ОВОЈ ГО УАПСИЛ

МУ ОСТАВИЛ НА ПОЛИЦАЕЦ НА БЛАЦЕ МИТО ОД 50 ЕВРА НА БИРО, ОВОЈ ГО УАПСИЛ

Поткуп, апсење и носење директно пред обвинител, кој сега бара притвор за подмитувачот, се случило вчера на Граничниот премин Блаце, кога сопственик н ...
ЗА ШЕФ НА ПРЕМИНОТ БЛАЦЕ МВР ПОСТАВИЛО РЕНДГЕНОЛОГ, ИЗВИСИЛ ИСКУСЕН ПОЛИЦАЕЦ ЗАШТО ВОДИ ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ

ЗА ШЕФ НА ПРЕМИНОТ БЛАЦЕ МВР ПОСТАВИЛО РЕНДГЕНОЛОГ, ИЗВИСИЛ ИСКУСЕН ПОЛИЦАЕЦ ЗАШТО ВОДИ ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ

Полицаец со високо образование кој е заменик – генерален секретар на Независниот синдикат на полицијата, ги пријавил директорот на Бирото за јавна без ...
КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА СООБРАЌАJНАТА НЕСРЕЌА КАЈ БЛАЦЕ СО ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА СООБРАЌАJНАТА НЕСРЕЌА КАЈ БЛАЦЕ СО ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ

Скопското обвинителство побара куќен притвор за 64-годишникот од Скопје, осомничен за тешката сообраќајна несреќа кај Блаце викендов, во која загинаа ...
ПРОЛОНГИРАН РОКОТ ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ ДО БЛАЦЕ ОД ДВА КИЛОМЕТРА ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ НА ТЕРЕН

ПРОЛОНГИРАН РОКОТ ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ ДО БЛАЦЕ ОД ДВА КИЛОМЕТРА ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ НА ТЕРЕН

Рокот за изградба на првата делница од автопатот Скопје-Блаце во должина од два километра ќе се пролонгира бидејки тешко оди експропријацијата на земј ...
ЕУ ВОВЕДУВА КВОТИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЧЕЛИК И АЛУМИНИУМ, ШТЕТАТА ЌЕ БИДЕ ОКОЛУ 100 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО, РЕЧЕ ОСМАНИ

ЕУ ВОВЕДУВА КВОТИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЧЕЛИК И АЛУМИНИУМ, ШТЕТАТА ЌЕ БИДЕ ОКОЛУ 100 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО, РЕЧЕ ОСМАНИ

Европската унија ќе воведе квоти за извоз на челик и на алуминиум од Македонија во траење од три години, изјави вицепремиерот за европски прашања Буја ...
5 / 5 НАПИСИ