Таг: блокада

1 2 3 12 10 / 117 НАПИСИ
НАД 300 ЗЕМЈОДЕЛЦИ ОД ШТИП НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО НИВИТЕ ОТИ ЈП „ИСАР“ ГО ПРОКОПУВА ЕДИНСТВЕНИОТ ПАТ ДО НИВ

НАД 300 ЗЕМЈОДЕЛЦИ ОД ШТИП НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО НИВИТЕ ОТИ ЈП „ИСАР“ ГО ПРОКОПУВА ЕДИНСТВЕНИОТ ПАТ ДО НИВ

Блокиран е пристапот до нивите на над 300 земјоделци од Штип кои имаат лозови и овошни насади во штипските атари, Суитлак Ајнато, Орта колиба и неколк ...
КУМАНОВСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ПОБАРАА ДА СЕ ОДБЛОКИРА ДЕПОНИЈАТА КРАСТА, ЖИТЕЛИТЕ НА ПЧИЊА ЌЕ СЕ ДОГОВОРАТ ДАЛИ ЌЕ ПРИФАТАТ

КУМАНОВСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ПОБАРАА ДА СЕ ОДБЛОКИРА ДЕПОНИЈАТА КРАСТА, ЖИТЕЛИТЕ НА ПЧИЊА ЌЕ СЕ ДОГОВОРАТ ДАЛИ ЌЕ ПРИФАТАТ

Жителите на Пчиња да ја тргнат блокадата на депонијата Краста, ЈП „Чистота и зеленило“ во најкратоk рок да го изгасне пожарот, а Општина Куманово да ф ...
АКУМУЛАЦИЈАТА КАЛИМАНЦИ Е ПОЛНА, A КАНАЛИТЕ ЗА ВОДОСНАБДУВАЊЕ СЕ ПРАЗНИ И ПОРАДИ СУШАТА ЌЕ НЕМА РОД, ПРОТЕСТИРАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД ОВЧЕ ПОЛЕ

АКУМУЛАЦИЈАТА КАЛИМАНЦИ Е ПОЛНА, A КАНАЛИТЕ ЗА ВОДОСНАБДУВАЊЕ СЕ ПРАЗНИ И ПОРАДИ СУШАТА ЌЕ НЕМА РОД, ПРОТЕСТИРАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД ОВЧЕ ПОЛЕ

Кај крстосницата Овче Поле на магистралниот пат Велес-Штип, на пладне два часа земјоделците го блокираа сообраќајот, зашто каналите од Хидросистемот Б ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЈА БЛОКИРАА СТРУМИЦА, ПОТЕНЦИЈАЛНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ НАЈАВИ БОРБА СО ЗЕЛЕНАТА МАФИЈА

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЈА БЛОКИРАА СТРУМИЦА, ПОТЕНЦИЈАЛНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ НАЈАВИ БОРБА СО ЗЕЛЕНАТА МАФИЈА

Потенцијалниот министер за земјоделство, а сегашен дополнителен министер во техничката Влада, Цветан Трипуновски, најави борба против зелената мафија ...
ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ДОМАТИ ОД СТРУМИЧКО ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ДО ТРИ СЕЛА, БАРААТ ПОВИСОКА ОТКУПНА ЦЕНА

ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ДОМАТИ ОД СТРУМИЧКО ГО БЛОКИРАА ПАТОТ ДО ТРИ СЕЛА, БАРААТ ПОВИСОКА ОТКУПНА ЦЕНА

Нови протести и блокади на земјоделците од Струмичко. По производителите на компир од Иловида и Штука, денеска на празникот Св. Кирил и Методиј на про ...
ПОРАДИ ЛУДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА НА МАКЕДОНИЈА ПАЃА ПОДДРШКАТА ЗА ЕУ, РЕЧЕ ЕДИ РАМА НА ФОРУМ ВО ТИРАНА

ПОРАДИ ЛУДАТА БУГАРСКА БЛОКАДА НА МАКЕДОНИЈА ПАЃА ПОДДРШКАТА ЗА ЕУ, РЕЧЕ ЕДИ РАМА НА ФОРУМ ВО ТИРАНА

Со блокадата на Македонија ќе се постигне да падне поддршката за ЕУ, рече албанскиот премиер Еди Рама за Бугарија, но и за другите земји-членки на ЕУ, ...
НЕ ПЛАНИРАМЕ ДА ГО ПРОДАДЕМЕ ТИКТОК, ЌЕ СЕ БОРИМЕ НА СУД ПРОТИВ ЗАБРАНАТА ВО САД, ВЕЛИ КИНЕСКАТА КОМПАНИЈА „БАЈТДЕНС“

НЕ ПЛАНИРАМЕ ДА ГО ПРОДАДЕМЕ ТИКТОК, ЌЕ СЕ БОРИМЕ НА СУД ПРОТИВ ЗАБРАНАТА ВО САД, ВЕЛИ КИНЕСКАТА КОМПАНИЈА „БАЈТДЕНС“

Кинескиот сопственик на ТикТок, „Бајтденс“, објави дека нема да ја продаде популарната апликација, откако американскиот Конгрес деновиве изгласа закон ...
ЖИТЕЛИТЕ НА РЕЖАНОВЦЕ ЈА БЛОКИРАА ИЗГРАДБАТА НА ПРУГАТА КУМАНОВО-БЕЉАКОВЦЕ, БАРААТ ПОМАЛА СТРМНОСТ И ПРЕГЛЕДНА КРИВИНА НА ПАТОТ ПРЕД СЕЛОТО

ЖИТЕЛИТЕ НА РЕЖАНОВЦЕ ЈА БЛОКИРАА ИЗГРАДБАТА НА ПРУГАТА КУМАНОВО-БЕЉАКОВЦЕ, БАРААТ ПОМАЛА СТРМНОСТ И ПРЕГЛЕДНА КРИВИНА НА ПАТОТ ПРЕД СЕЛОТО

Жителите на кумановското село Режановце денеска ја блокираа изградбата на железничката пруга Куманово-Бељаковце, незадоволни од проектното решение врз ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО ОПШТИНА КАРПОШ ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ ПЛАТИ, А ЖИТЕЛИТЕ БЕЗ СВЕТЛО, ВОДОВОД И НОВИ УЛИЦИ, ОТИ ВМРО-ДПМНЕ ГО БЛОКИРА ДОНЕСУВАЊЕТО НА БУЏЕТОТ ПОРАДИ ПЛАНОВИТЕ НА ЈАКИМОВСКИ ЗА БЕТОНИЗАЦИЈА

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ОПШТИНА КАРПОШ ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ ПЛАТИ, А ЖИТЕЛИТЕ БЕЗ СВЕТЛО, ВОДОВОД И НОВИ УЛИЦИ, ОТИ ВМРО-ДПМНЕ ГО БЛОКИРА ДОНЕСУВАЊЕТО НА БУЏЕТОТ ПОРАДИ ПЛАНОВИТЕ НА ЈАКИМОВСКИ ЗА БЕТОНИЗАЦИЈА

Вработените во Општина Карпош денеска побараа од советниците на ВМРО-ДПМНЕ и Левица да го изгласаат буџетот за 2024 година оти ќе останат без плати. С ...
ОРБАН БЛОКИРАШЕ ЕВРОПСКА ПОМОШ ОД 50 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА УКРАИНА, ОТКАКО ЕУ ОДЛУЧИ ДА ПОЧНЕ ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ

ОРБАН БЛОКИРАШЕ ЕВРОПСКА ПОМОШ ОД 50 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА УКРАИНА, ОТКАКО ЕУ ОДЛУЧИ ДА ПОЧНЕ ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ

Унгарскиот премиер Виктор Орбан блокираше европска помош за Украина од 50 милијарди евра, само неколку часа откако ЕУ одлучи да отвори пристапни прего ...
1 2 3 12 10 / 117 НАПИСИ