Таг: блокада

1 2 3 4 5 11 30 / 103 НАПИСИ
РУСИЈА ГО БЛОКИРАШЕ И ФЕЈСБУК

РУСИЈА ГО БЛОКИРАШЕ И ФЕЈСБУК

Руското регулаторно тело Роскомнадзор денеска соопшти дека го блокира пристапот до Фејсбук во Русија. Според соопштението на Роскомнадзор, утврдени би ...
КЛУБОТ ЉУБИТЕЛИ НА ВОЗИЛА ГО БЛОКИРА БУЛЕВАРОТ ВО БИТОЛА НА ПРОТЕСТ ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

КЛУБОТ ЉУБИТЕЛИ НА ВОЗИЛА ГО БЛОКИРА БУЛЕВАРОТ ВО БИТОЛА НА ПРОТЕСТ ЗА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

Мирен протест со едночасовно блокирање на сообраќајот од едната страна на булеварот Први мај во Битола денес организираше „Кар клубот“, кој брои 5.000 ...
ПО ЕДНА НЕДЕЛА ЗАВРШИ БЛОКАДАТА НА КЛУЧНИОТ МОСТ КОЈ ГИ ПОВРЗУВА КАНАДА И САД

ПО ЕДНА НЕДЕЛА ЗАВРШИ БЛОКАДАТА НА КЛУЧНИОТ МОСТ КОЈ ГИ ПОВРЗУВА КАНАДА И САД

Најпрометниот копнен граничен премин во Северна Америка денеска повторно се отвори по речиси еднонеделната блокада од страна на демонстрантите кои се ...
КАНАДСКИТЕ КАМИОНЏИИ НЕ ЈА ПОСЛУШАА СУДСКАТА НАРЕДБА И НАТАМУ БЛОКИРААТ КЛУЧЕН МОСТ НА ГРАНИЦАТА СО САД

КАНАДСКИТЕ КАМИОНЏИИ НЕ ЈА ПОСЛУШАА СУДСКАТА НАРЕДБА И НАТАМУ БЛОКИРААТ КЛУЧЕН МОСТ НА ГРАНИЦАТА СО САД

Демонстрантите кои се противат на коронамерките и вакцинирањето не ја послушаа наредбата на канадскиот суд и продолжуваат да блокираат клучен мост на ...
ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК НА СИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ И СТОЧАРИ, НАЈАВИЈА ОРИЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НЕЗАДОВОЛНИ ОД МЕРКИТЕ НА НИКОЛОВСКИ

ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК НА СИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ И СТОЧАРИ, НАЈАВИЈА ОРИЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НЕЗАДОВОЛНИ ОД МЕРКИТЕ НА НИКОЛОВСКИ

Организациониот одбор на оризопроизводителите, по вчерашниот прекин на блокадата на патот Штип-Кочани кај селото Облешево, незадоволни од владините ме ...
ОРИЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ БЛОКИРАА ДЕЛ ОД ПАТОТ КОЧАНИ-ШТИП, БАРААТ СРЕДБА СО ПРЕМИЕРОТ И МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

ОРИЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ БЛОКИРАА ДЕЛ ОД ПАТОТ КОЧАНИ-ШТИП, БАРААТ СРЕДБА СО ПРЕМИЕРОТ И МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Ако до 13 часот не дојдат премиерот  Димирар Ковачевски и министерот земјоделство Љупчо Николовски  на разговор, ние оризопроизводителите кај селото О ...
НЕМА ПОТРЕБА ДА БРЗАМЕ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, НЕМА ОПАСНОСТ ОД ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА И ДА ПОТРАЕ БЛОКАДАТА НА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

НЕМА ПОТРЕБА ДА БРЗАМЕ ВО ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, НЕМА ОПАСНОСТ ОД ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА И ДА ПОТРАЕ БЛОКАДАТА НА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски вели дека нема опасност од безбедносна дестабилизација на земјата ако продолжи блокадата на македонските евроинтеграци ...
БУГАРИЈА ДА ГИ РЕШАВА ПРАШАЊАТА ВО ТЕКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ, А НЕ ДА ГО БЛОКИРА ПОЧЕТОКОТ, ВЕЛИ СИЈАРТО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ

БУГАРИЈА ДА ГИ РЕШАВА ПРАШАЊАТА ВО ТЕКОТ НА ПРЕГОВОРИТЕ, А НЕ ДА ГО БЛОКИРА ПОЧЕТОКОТ, ВЕЛИ СИЈАРТО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто ја повика Бугарија да не го блокира почетокот на пристапните преговори на ЕУ со Македонија и пр ...
БУГАРИЈА НЕ ОТСТАПУВА ОД БАРАЊАТА И ВЕЛИ ДЕКА НЕМА БРЗИ РЕШЕНИЈА ЗА БЛОКАДАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ

БУГАРИЈА НЕ ОТСТАПУВА ОД БАРАЊАТА И ВЕЛИ ДЕКА НЕМА БРЗИ РЕШЕНИЈА ЗА БЛОКАДАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ

Бугарија во засебна изјава поднесена до Советот на ЕУ во врска со отпочнувањето на преговорите со Северна Македонија, најави дека нема да отстапи од с ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО „КОЛСКА“ СО ЖИВ ШТИТ ГИ СОПРЕА ВОЗОВИТЕ НА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС, ОТИ ТРИ МЕСЕЦИ НЕМААТ ПЛАТА 

ВРАБОТЕНИТЕ ВО „КОЛСКА“ СО ЖИВ ШТИТ ГИ СОПРЕА ВОЗОВИТЕ НА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС, ОТИ ТРИ МЕСЕЦИ НЕМААТ ПЛАТА 

Вработените во фабриката за шински возила „Колска“ од Велес утрово го блокираа патничкиот железнички сообраќај на станицата во Велес. Возовите од Скоп ...
1 2 3 4 5 11 30 / 103 НАПИСИ