Таг: бојкотирање

ЌЕ ГЛАСАМ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ВМРО-ДПМНЕ НЕ СМЕЕ ДА БОЈКОТИРА, РЕЧЕ НИКОЛА ТОДОРОВ

ЌЕ ГЛАСАМ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ВМРО-ДПМНЕ НЕ СМЕЕ ДА БОЈКОТИРА, РЕЧЕ НИКОЛА ТОДОРОВ

Поранешниот вицепремиер во Владата на Никола Груевски и министер за здравство од ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров денеска рече дека ќе гласа на референдумот ...
ЌЕ МОРА ДА ПРИЧЕКАТЕ ДО 30 СЕПТЕМВРИ ДА ГО ВИДИТЕ МОЈОТ СТАВ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, ИЗЈАВИ МИЦКОСКИ

ЌЕ МОРА ДА ПРИЧЕКАТЕ ДО 30 СЕПТЕМВРИ ДА ГО ВИДИТЕ МОЈОТ СТАВ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, ИЗЈАВИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостувајќи на емисија на Телевизија 24 изјави дека јавноста ќе мора да причека до 30 септември за да ...
ВМРО-ДПМНЕ УШТЕ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ГО БОЈКОТИРА РЕФЕРЕНДУМОТ

ВМРО-ДПМНЕ УШТЕ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ГО БОЈКОТИРА РЕФЕРЕНДУМОТ

ВМРО-ДПМНЕ сè уште не знае дали ќе го бојкотира референдумот за Договорот со Грција на 30 септември. Генералниот секретар Игор Јанушев на денешната пр ...
3 / 3 НАПИСИ