Таг: бокс

1 2 10 / 12 НАПИСИ
СРПСКИОТ МИНИСТЕР ВУЛИН ГЛЕДАШЕ БОКС НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД

СРПСКИОТ МИНИСТЕР ВУЛИН ГЛЕДАШЕ БОКС НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин синоќа гледаше бокс на скопскиот плоштад Македонија, каде што деновиве се одржуваше регионалнат ...
ТРИПАТИ БЕВ ДРЖАВЕН ПРВАК ВО БОКС, А ОД ДРЖАВАТА НЕ ДОБИВ НИ ДЕНАР, НЕМАМЕ НИ ДОВОЛНО РАКАВИЦИ ЗА ТРЕНИНГ, ВЕЛИ БИТОЛЧАНЕЦОТ РАМОН КАЗИМОВ

ТРИПАТИ БЕВ ДРЖАВЕН ПРВАК ВО БОКС, А ОД ДРЖАВАТА НЕ ДОБИВ НИ ДЕНАР, НЕМАМЕ НИ ДОВОЛНО РАКАВИЦИ ЗА ТРЕНИНГ, ВЕЛИ БИТОЛЧАНЕЦОТ РАМОН КАЗИМОВ

Три години сум државен првак во бокс во категоријата до 69 килограми, а немам добиено никаква поддршка од државата, вели 20-годишниот Рамон Казимов од ...
ТАЈСОН ИЗВЛЕЧЕ РЕМИ ВО СВОЈОТ ПРВ МЕЧ ПО 15 ГОДИНИ, НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА ДОНИРА ПРЕМИЈАТА ОД 10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ТАЈСОН ИЗВЛЕЧЕ РЕМИ ВО СВОЈОТ ПРВ МЕЧ ПО 15 ГОДИНИ, НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА ДОНИРА ПРЕМИЈАТА ОД 10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Педесет и четиригодишниот Мајк Тајсон покажа дел од својата уништувачка сила од своите најдобри денови откако се врати во ринг по 15 години пауза за е ...
МАЈК ТАЈСОН СЕ ВРАЌА ВО РИНГ ПО 15 ГОДИНИ ПАУЗА

МАЈК ТАЈСОН СЕ ВРАЌА ВО РИНГ ПО 15 ГОДИНИ ПАУЗА

Боксерската легенда Мајк Тајсон го потврди своето враќање во ринг по 15 години пауза, а неговиот противник ќе биде поранешниот светски првак во четири ...
САЛАТА ЗА БОКС ВО СЦ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ПРЕНАМЕНЕТА ВО БАЗЕН

САЛАТА ЗА БОКС ВО СЦ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ПРЕНАМЕНЕТА ВО БАЗЕН

Уште еден базен од денеска е ставен во функција во СЦ „Борис Трајковски“. Овој базенот изминативе 9 години не работеше бидејќи беше пренаменет во сала ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ЈУГОСЛОВЕНСКИ БОКСЕР МАРИЈАН БЕНЕШ

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ЈУГОСЛОВЕНСКИ БОКСЕР МАРИЈАН БЕНЕШ

Маријан Бенеш, еден од најуспешните југословенски боксери, почина во Бања Лука на 67-годишна возраст по долго и тешко боледување. Во текот на карие ...
ПОЧИНА ЏЕЈК ЛАМОТА, ЛЕГЕНДАРНИОТ БОКСЕР КОЈ СТАНА СЛАВЕН ФИЛМСКИ ЛИК

ПОЧИНА ЏЕЈК ЛАМОТА, ЛЕГЕНДАРНИОТ БОКСЕР КОЈ СТАНА СЛАВЕН ФИЛМСКИ ЛИК

Џејк Ламота, легендарниот боксер кој послужи како испирација за филмот „Разјарениот бик“, почина на 95-годишна возраст од компликации од пневмонија и ...
РИО ФЕРДИНАНД ПОЧНУВА БОКСЕРСКА КАРИЕРА

РИО ФЕРДИНАНД ПОЧНУВА БОКСЕРСКА КАРИЕРА

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, ќе се испроба како професионален боксер, две години откако се повлече од фудбалските терени. ...
НА МЕЈВЕДЕР НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА СЕ ОБЛОЖИ НА СЕБЕСИ ПРОТИВ МЕКРЕГОР

НА МЕЈВЕДЕР НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА СЕ ОБЛОЖИ НА СЕБЕСИ ПРОТИВ МЕКРЕГОР

Флојд Мејведер се обидел да се обложи на себеси во пресрет на уште една своја борба на векот, но не му било дозволено. Американскиот боксер го победи ...
ПОРАНЕШНИОТ БОКСЕРСКИ ШАМПИОН ВЛАДИМИР КЛИЧКО СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ

ПОРАНЕШНИОТ БОКСЕРСКИ ШАМПИОН ВЛАДИМИР КЛИЧКО СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Владимир Кличко се пензионираше на 41 година, соопшти утринава неговиот менаџерски тим. Украинецот К ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ