Таг: болница

1 2 3 4 15 20 / 150 НАПИСИ
УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 80 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 680 ТЕСТОВИ, 432 ПАЦИЕНТИ СЕ ЛЕКУВААТ ВО БОЛНИЦА

УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 80 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 680 ТЕСТОВИ, 432 ПАЦИЕНТИ СЕ ЛЕКУВААТ ВО БОЛНИЦА

Во изминатото деноноќие регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 од направени 680 тестирања, а три лица починаа. Повеќе од половина од новите случаи ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА

Еден пациент позитивен на ковид-19 почина на Инфективното одделение од Велешката болница, а почина и еден сомнителен случај, соопшти болницата. „По ...
ОХРИД НЕ НИ ГИ ПРИМА СТРУЖАНИТЕ БОЛНИ ОД КОВИД-19, ОБВИНУВА ДИРЕКТОРОТ НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА, ОХРИДСКИОТ ДИРЕКТОР ОДГОВАРА ДЕКА ТОА ТВРДЕЊЕ Е ЛУДОСТ

ОХРИД НЕ НИ ГИ ПРИМА СТРУЖАНИТЕ БОЛНИ ОД КОВИД-19, ОБВИНУВА ДИРЕКТОРОТ НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА, ОХРИДСКИОТ ДИРЕКТОР ОДГОВАРА ДЕКА ТОА ТВРДЕЊЕ Е ЛУДОСТ

Иако нема инфективно одделение ниту инфектолози, Општата болница во Струга успешно се справува со ковид заболените пациенти, велат од управата на болн ...
ДОБРО СУМ, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ БИДАТ ВИСТИНСКИ ТЕСТ, РЕЧЕ ТРАМП ВО ВИДЕОПОРАКА ОД БОЛНИЦА

ДОБРО СУМ, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ БИДАТ ВИСТИНСКИ ТЕСТ, РЕЧЕ ТРАМП ВО ВИДЕОПОРАКА ОД БОЛНИЦА

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека му е добро, но дека следните неколку дена ќе бидат „вистински тест“. Видеото објавено на Твитер вчера ...
ВО БЕЛАТА КУЌА ДО ВЧЕРА ГО ИСМЕВАА НОСЕЊЕТО МАСКИ, ОТКАКО ТРАМП СЕ РАЗБОЛЕ ОД КОВИД-19 СИТЕ СЕ МАСКИРАНИ

ВО БЕЛАТА КУЌА ДО ВЧЕРА ГО ИСМЕВАА НОСЕЊЕТО МАСКИ, ОТКАКО ТРАМП СЕ РАЗБОЛЕ ОД КОВИД-19 СИТЕ СЕ МАСКИРАНИ

Откако вчера се објави дека американскиот претседател и Доналд Трамп е позитивен на ковид-19 и со симптоми е пренесен в болница, сè повеќе вработени в ...
ТРАМП ПРЕФРЛЕН В БОЛНИЦА ПОРАДИ ПРЕТПАЗЛИВОСТ, СООПШТИ БЕЛАТА КУЌА

ТРАМП ПРЕФРЛЕН В БОЛНИЦА ПОРАДИ ПРЕТПАЗЛИВОСТ, СООПШТИ БЕЛАТА КУЌА

Американскиот претседател Доналд Трамп е пренесен в болница помалку од 24 часа по позитивниот тест за коронавирус. Белата куќа соопшти дека одлуката д ...
ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА, 162 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.350 ТЕСТОВИ, ПАК СЕ ПОЛНАТ БОЛНИЦИТЕ

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА, 162 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.350 ТЕСТОВИ, ПАК СЕ ПОЛНАТ БОЛНИЦИТЕ

Четири пациенти починаа, а регистрирани се нови 162 случаи на ковид-19 од 1.350 тестирања во изминатото деноноќие. Во болнички услови се починати се т ...
ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИ МЕСТО ЗА КОВИД-ПАЦИЕНТИ СЕ ДИСЛОЦИРААТ ХИРУРШКИТЕ АМБУЛАНТИ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИ МЕСТО ЗА КОВИД-ПАЦИЕНТИ СЕ ДИСЛОЦИРААТ ХИРУРШКИТЕ АМБУЛАНТИ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

Струмичката болница ги дислоцираше хируршките амбуланти од стариот во новиот болнички крак за да се ослободи простор за сместување ковид пациенти, бид ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАА, НОВИ 148 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.224 ТЕСТОВИ, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 338 ПАЦИЕНТИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАА, НОВИ 148 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.224 ТЕСТОВИ, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 338 ПАЦИЕНТИ

Три лица починаа, а 148 се позитивни на ковид-19 од 1.224 тестирања во последниве 24 часа. Пациентите се починати во болнички услови и се од Прилеп (6 ...
141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 1.559 ТЕСТОВИ, ПОЧИНА 79-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ

141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 1.559 ТЕСТОВИ, ПОЧИНА 79-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ

Скопјанец не возраст од 79 години почина во последните 24 часа, а регистрирани се 141 нов случај на ковид-19 од направени 1.559 тестирања. Новите случ ...
1 2 3 4 15 20 / 150 НАПИСИ