Таг: болница

1 2 3 4 5 34 30 / 335 НАПИСИ
СЕ ПОЛНАТ СО БОЛНИ ОД КОВИД АМБУЛАНТИТЕ И БОЛНИЦИТЕ ВО ОХРИД, РАСТЕ И БРОЈОТ НОВОЗАБОЛЕНИ ВО ВЕВЧАНИ

СЕ ПОЛНАТ СО БОЛНИ ОД КОВИД АМБУЛАНТИТЕ И БОЛНИЦИТЕ ВО ОХРИД, РАСТЕ И БРОЈОТ НОВОЗАБОЛЕНИ ВО ВЕВЧАНИ

Омикрон сојот ги полни болничните кревети на Инфективното и Интерно одделение во Општата болница во Охрид. Моментално се хоспитализирани 40 пациенти, ...
КЛИНИКИТЕ ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ И ЗА НЕВРОЛОГИЈА ПАК СЕ КОВИД-ЦЕНТРИ, УШТЕ ЕДЕН ОДДЕЛ СЕ ОТВОРА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

КЛИНИКИТЕ ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ И ЗА НЕВРОЛОГИЈА ПАК СЕ КОВИД-ЦЕНТРИ, УШТЕ ЕДЕН ОДДЕЛ СЕ ОТВОРА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

Клиниките за кожни болести и за неврологија во Скопје пак ќе бидат ковид-центри, а ќе се отвори дополнителен ковид-оддел во Градската општа болница (Г ...
ТЕТОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ДОБИ ПРЕВОДОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА

ТЕТОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ДОБИ ПРЕВОДОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИЗВЕШТАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА

Основното јавно обвинителство од Тетово го доби преводот од германски јазик на извештајот од истрагата за пожарот во тетовската модуларен ковид-центар ...
НА ДЕТСКОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО СТРУГА ЗА 24 ЧАСА ИМА НАД 120 ПРЕГЛЕДИ НА БОЛНИ ДЕЦА ОТИ НЕМА ПЕДИЈАТРИ ВО ОХРИД

НА ДЕТСКОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО СТРУГА ЗА 24 ЧАСА ИМА НАД 120 ПРЕГЛЕДИ НА БОЛНИ ДЕЦА ОТИ НЕМА ПЕДИЈАТРИ ВО ОХРИД

На Детското одделение во Струшката болница за едно деноноќие има и над 120 прегледи, откако последниве два месеца Охрид остана без педијатри. Зголемен ...
ПОСЛЕ ЕДНА ДЕЦЕНИЈА, ЛАНИ СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА НОВОРОДЕНЧИЊА ВО ВЕЛЕС

ПОСЛЕ ЕДНА ДЕЦЕНИЈА, ЛАНИ СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА НОВОРОДЕНЧИЊА ВО ВЕЛЕС

Лани градот во Велес и во Велешко е зголемен бројот на родени бебиња, за првпат по една деценија. Во Велес лани имало 348 новороденчиња, што е за 54 п ...
РАСТЕ БРОЈОТ НА БОЛНИ ОД КОВИД-19 ВО ТЕТОВО ОТИ НИКОЈ НЕ ПОЧИТУВА МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА

РАСТЕ БРОЈОТ НА БОЛНИ ОД КОВИД-19 ВО ТЕТОВО ОТИ НИКОЈ НЕ ПОЧИТУВА МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА

Бројот на заболени од ковид-19 во Тетово последниве денови е во пораст, поради непочитувањето на заштитните мерки за време на празниците. Вчера во Тет ...
32-ГОДИШНИОТ БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД ПРВО ОДБИВАЛ ДА ОСТАНЕ В БОЛНИЦА, А ИМАЛ ХРОНИЧНА БОЛЕСТ И НЕ БИЛ ВАКЦИНИРАН

32-ГОДИШНИОТ БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД ПРВО ОДБИВАЛ ДА ОСТАНЕ В БОЛНИЦА, А ИМАЛ ХРОНИЧНА БОЛЕСТ И НЕ БИЛ ВАКЦИНИРАН

32-годишниот битолчанец кој денеска почина од коронавирус, иако бил во тешка состојба одбил да биде хоспитализиран, а имал хронично заболување и не би ...
ПОВТОРНО СЕ ОТВОРА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА ПОРАДИ ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД-19

ПОВТОРНО СЕ ОТВОРА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА ПОРАДИ ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД-19

Состојбата со коронавирусот во Гевгелија драстично е влошена, констатираа членовите на Општинскиот кризен штаб откако рапидно се зголеми бројот на хос ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИМА 25 ОТСТО ПОВЕЌЕ БОЛНИ ОД КОВИД В БОЛНИЦА, А 4 ПАТИ ПОВЕЌЕ СЕ НА МЕХАНИЧКА ВЕНТИЛАЦИЈА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИМА 25 ОТСТО ПОВЕЌЕ БОЛНИ ОД КОВИД В БОЛНИЦА, А 4 ПАТИ ПОВЕЌЕ СЕ НА МЕХАНИЧКА ВЕНТИЛАЦИЈА

Моментално со короновирус низ болниците во земјава лежат 439 лица или 25,1 процент повеќе во споредба со претходна недела, а од нив 251 се на кислород ...
33-ГОДИШНА ЖЕНА СОМНИТЕЛНА НА КОВИД-19 ПОЧИНА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА,ПОБАРАНА ОБДУКЦИЈА

33-ГОДИШНА ЖЕНА СОМНИТЕЛНА НА КОВИД-19 ПОЧИНА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА,ПОБАРАНА ОБДУКЦИЈА

33-годишна жена утринава почина на Инфективното одделение во болницата во Битола. Пациентката не била позитивна на вирусот, но била хоспитализирана ка ...
1 2 3 4 5 34 30 / 335 НАПИСИ