Таг: болница

1 2 3 4 5 6 29 40 / 286 НАПИСИ
СОСТОЈБАТА НА ЕРИКСЕН Е СТАБИЛНА, ГИ ПОЗДРАВУВА СОИГРАЧИТЕ

СОСТОЈБАТА НА ЕРИКСЕН Е СТАБИЛНА, ГИ ПОЗДРАВУВА СОИГРАЧИТЕ

Кристијан Ериксен останува во стабилна состојба и испраќа поздрави до своите соиграчи од данската репрезентација, соопшти Данската фудбалска федерациј ...
ПО НЕКОЛКУ ГОДИНИ НАЈАВА, ПОЧНА ГАСИФИКАЦИЈАТА НА СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

ПО НЕКОЛКУ ГОДИНИ НАЈАВА, ПОЧНА ГАСИФИКАЦИЈАТА НА СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

Струмичката болница од средина на октомври ќе почне да се грее на гас. По неколку години најави и ветувања, конечно почнаа изградба на котларница и пр ...
6 ПОЧИНАТИ, 29 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 999 АКТИВНИ СЛУЧАИ

6 ПОЧИНАТИ, 29 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 999 АКТИВНИ СЛУЧАИ

Регистрирани се уште 6 смртни случаи како последица на ковид-19 и 29 нови позитивни тестови од 3.856 тестирања, според податоците од Институтот за јав ...
СЕ ЗАТВОРИ МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА ОТИ НЕМА НОВИ БОЛНИ

СЕ ЗАТВОРИ МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА ОТИ НЕМА НОВИ БОЛНИ

Модуларната ковид болница во Гевгелија, која почна да работи на почетокот на оваа година, од вчера е затворена откако последниве денови не се регистри ...
ЗАТВОРЕНА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС ОТИ ИМА ПОМАЛКУ БОЛНИ ОД КОВИД-19

ЗАТВОРЕНА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС ОТИ ИМА ПОМАЛКУ БОЛНИ ОД КОВИД-19

Модуларната болница во Велес наменета за болни од ковид-19 од денес е затворена. Болницата има 47 кревети и поради намалениот број болни на кои им тре ...
ГОЛЕМ Е ИНТЕРЕСОТ ЗА ПОСТКОВИД РЕХАБИЛИТАЦИЈА ВО ОТЕШЕВО, СЕ ЛЕКУВАЛЕ И БОЛНИ ОД ЦЕЛ СВЕТ

ГОЛЕМ Е ИНТЕРЕСОТ ЗА ПОСТКОВИД РЕХАБИЛИТАЦИЈА ВО ОТЕШЕВО, СЕ ЛЕКУВАЛЕ И БОЛНИ ОД ЦЕЛ СВЕТ

Фудбалери од хрватски „Хајдук“, ракометари од „Јафа промет“, пациенти од Абу Даби, видни професори и функционери од поранешна Југославија, рудари од С ...
ДЕТЕТО Е БОЛНО, ДВАПАТИ ЈА ЗАПАЛИ КУЌАТА, А НЕ ГО ПРИМААТ В БОЛНИЦА, ВЕЛИ СЕМЕЈСТВО КОЕ ГЛАДУВА ОД СТРУШКО МИСЛЕШЕВО

ДЕТЕТО Е БОЛНО, ДВАПАТИ ЈА ЗАПАЛИ КУЌАТА, А НЕ ГО ПРИМААТ В БОЛНИЦА, ВЕЛИ СЕМЕЈСТВО КОЕ ГЛАДУВА ОД СТРУШКО МИСЛЕШЕВО

Велигденската празнична трпеза во домот на петчленото семејството Рајчиноски во струшко Мислешево и овојпат е скромна. Илче едвај ги издржува трите де ...
37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 ПОЧИНАЛЕ ОД 15 ДО 24 АПРИЛ, УШТЕ 365 БОЛНИ ОД 2.820 ТЕСТОВИ

37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 ПОЧИНАЛЕ ОД 15 ДО 24 АПРИЛ, УШТЕ 365 БОЛНИ ОД 2.820 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа од компликации на ковид-19 се регистрирани  37 починати лица, а има уште 365 болни од 2.820 тестирања. Од починатите 37 пациенти ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ РЕКОНСТРУИРА ПРИСТАПНИТЕ УЛИЦИ И ВЛЕЗОТ НА БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ РЕКОНСТРУИРА ПРИСТАПНИТЕ УЛИЦИ И ВЛЕЗОТ НА БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Комплетно ќе се реконструира влезот и пристапните улици на Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје. Ќе се реновираа површина од 2.400 метри кв ...
БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА „ПЛОДНОСТ“ СЕ ОТКАЖА ОД ДОГРАДБАТА  ПО СПОРОТ СО ОПШТИНАТА 

БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА „ПЛОДНОСТ“ СЕ ОТКАЖА ОД ДОГРАДБАТА  ПО СПОРОТ СО ОПШТИНАТА 

Наместо да ја доградува болница „Плодност“ во Битола, сопственикот Таше Трпчевски одлучи да се откаже од градењето и местото пак да го претвори во пар ...
1 2 3 4 5 6 29 40 / 286 НАПИСИ