Таг: болници

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
СИТУАЦИЈАТА Е АЛАРАМАНТНА, ОЧЕКУВАМ СОБРАНИЕТО ИТНО ДА ГИ ДОНЕСЕ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ, АПЕЛИРА ФИЛИПЧЕ

СИТУАЦИЈАТА Е АЛАРАМАНТНА, ОЧЕКУВАМ СОБРАНИЕТО ИТНО ДА ГИ ДОНЕСЕ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ, АПЕЛИРА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче по трет пат апелира дека ситуацијата со коронавирусот во земјава е многу сериозна и очекува од пратениците утре ...
22 ПОЧИНАТИ КОВИД-19 ОД 35 ДО 88 ГОДИНИ, НОВИ 561 ПОЗИТИВЕН ОД 1.901 ТЕСТ

22 ПОЧИНАТИ КОВИД-19 ОД 35 ДО 88 ГОДИНИ, НОВИ 561 ПОЗИТИВЕН ОД 1.901 ТЕСТ

Дваесет и двајца пациенти починаа во последните 24 часа по комликации од ковид-19, највисока дневна бројка на починати од почетокот на епидемијата. Во ...
36-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СКОПЈЕ МЕЃУ 9 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 518 ПОЗИТИВНИ ОД 2.367 ТЕСТОВИ

36-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СКОПЈЕ МЕЃУ 9 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 518 ПОЗИТИВНИ ОД 2.367 ТЕСТОВИ

Девет лица починаа, од кои и 36-годишник од Скопје, а од 2.367 тестирања, регистрирани се 518 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здрав ...
УШТЕ 12 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 640 НОВИ ПОЗИТИВНИ ОД 2.634 ТЕСТОВИ, В БОЛНИЦА СЕ 538 БОЛНИ

УШТЕ 12 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 640 НОВИ ПОЗИТИВНИ ОД 2.634 ТЕСТОВИ, В БОЛНИЦА СЕ 538 БОЛНИ

Два дена по ред, земјава бележи по 12 починати по компликации од ковид-19, а во последните 24 часа се направени 2.634 тестирања и регистрирани се 640 ...
641 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.688 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 12 ЛИЦА ЗА 24 ЧАСА

641 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.688 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 12 ЛИЦА ЗА 24 ЧАСА

Со 641 нов позитивен случај на ковид-19 од 2.688 тестирања во последните 24 часа, земјава ја бележи највисоката дневна бројка на заболени од почетокот ...
4 ПОЧИНАТИ, 408 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.140 ТЕСТОВИ

4 ПОЧИНАТИ, 408 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.140 ТЕСТОВИ

Од 2.140 тестови регистрирани се 408 нови случаи на ковид-19 во последните 24 часа, а починаа 4 лица, соопшти Министерството за здравство. Починаа два ...
12 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НА ВОЗРАСТ ОД 41 ДО 86 ГОДИНИ ЗА 24 ЧАСА, НОВИ 161 ПОЗИТИВНИ ОД 711 ТЕСТОВИ

12 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НА ВОЗРАСТ ОД 41 ДО 86 ГОДИНИ ЗА 24 ЧАСА, НОВИ 161 ПОЗИТИВНИ ОД 711 ТЕСТОВИ

Дванаесет лица починаа по компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа, а од 771 тестирање, регистрирани се 161 нов случај на ковид-19, соопшти Минис ...
НОВИ 594 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД КОИ 303 ВО СКОПЈЕ, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

НОВИ 594 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД КОИ 303 ВО СКОПЈЕ, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

Денеска се регистрирани 594 нови случаи на ковид 19 од 2.617 тестирања, починаа три лица. Од новите заболени 303 се од Скопје,  Куманово-22, Дебар-5, ...
НОВИ 438 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАА 6 ЛИЦА, СТРУМИЦА НОВО ЖАРИШТЕ СО 334 АКТИВНИ СЛУЧАИ

НОВИ 438 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАА 6 ЛИЦА, СТРУМИЦА НОВО ЖАРИШТЕ СО 334 АКТИВНИ СЛУЧАИ

Во последното деноноќие регистрирани се 438 нови случаи на ковид-19 од 2.306 тестирања, а починаа 6 лица. Новите заболени според градови се Скопје-200 ...
НЕМА МЕСТА ВО БОЛНИЦИТЕ ВО ПРИЛЕП, СТРУМИЦА, ВЕЛЕС И ВО КУМАНОВО, ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОЛНИ МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА КАЈ ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА

НЕМА МЕСТА ВО БОЛНИЦИТЕ ВО ПРИЛЕП, СТРУМИЦА, ВЕЛЕС И ВО КУМАНОВО, ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОЛНИ МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА КАЈ ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека нема места за прием на нови пациенти со ковид-19 на инфективните одделенија во Прилеп, Струмица, Велес ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ