Таг: борење

ПОЧИНА НАСЕ НАСЕВ, ЛЕГЕНДА НА МАКЕДОНСКОТО БОРЕЊЕ

ПОЧИНА НАСЕ НАСЕВ, ЛЕГЕНДА НА МАКЕДОНСКОТО БОРЕЊЕ

Насе Насев, доајенот на македонскиот спорт и долгогодишен селектор на националниот тим во борење слободен стил, почина денеска во Скопје по кратко бол ...
ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН ВЛАДИМИР ЕГОРОВ ГО ОСВОИ ТРОФЕЈОТ„МАКЕДОНСКИ БИСЕР“ ВО ШТИП

ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН ВЛАДИМИР ЕГОРОВ ГО ОСВОИ ТРОФЕЈОТ„МАКЕДОНСКИ БИСЕР“ ВО ШТИП

Во конкуренција на 90 борачи од 14 репрезентации, трофејот на 47. издание на меѓународниот турнир во борење „Македонски бисер“ во Штип му припадна на ...
ЗЛАТО ЗА БОРАЧОТ НУРОВ НА МЕДИТЕРАНСКИТЕ ИГРИ ВО АЛЖИР, ЕГОРОВ ОСВОИ БРОНЗА

ЗЛАТО ЗА БОРАЧОТ НУРОВ НА МЕДИТЕРАНСКИТЕ ИГРИ ВО АЛЖИР, ЕГОРОВ ОСВОИ БРОНЗА

Борачот Магомедгаџи Нуров го развиори македонското знаме откако го освои златото на Медитеранските игри во Алжир. Русинот, кој една деценија ги брани ...
БОРАЧОТ НУРОВ ИЗГУБИ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО, НО ОСТАНУВА ВО ИГРА ЗА БРОНЗА

БОРАЧОТ НУРОВ ИЗГУБИ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО, НО ОСТАНУВА ВО ИГРА ЗА БРОНЗА

Борачот Магомедгаџи Нуров, втората македонска надеж за медал на Олимписките игри во Токио, ја изгуби четвртфиналната борба со Кубанецот Реинерис Салас ...
И ВЛАДАТА МУ ДОДЕЛИ МИЛИОН ДЕНАРИ НА АЛИЛИ ЗА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО БОРЕЊЕ

И ВЛАДАТА МУ ДОДЕЛИ МИЛИОН ДЕНАРИ НА АЛИЛИ ЗА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО БОРЕЊЕ

На денешната седница, Владата донесе одлука да му додели еден милион денари на Бесир Алили за европската шампионска титула во борење. Дополнително, 30 ...
АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ И СПОРТ ГО НАГРАДИ ЕВРОПСКИОТ ПРВАК АЛИЛИ СО ЕДЕН МИЛИОН ДЕНАРИ

АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ И СПОРТ ГО НАГРАДИ ЕВРОПСКИОТ ПРВАК АЛИЛИ СО ЕДЕН МИЛИОН ДЕНАРИ

Агенција за млади и спорт ќе го награди новиот европски првак во борење Бесир Алили со еден милион денари. Ова беше соопштено денеска, на приемот ш ...
ОПШТИНА ЧАИР ВО 18 ЧАСОТ ЌЕ ОРГАНИЗИРА ПРЕЧЕК ЗА КАДЕТСКИОТ ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО БОРЕЊЕ БЕСИР АЛИЛИ НА ПЛОШТАД СКЕНДЕРБЕГ

ОПШТИНА ЧАИР ВО 18 ЧАСОТ ЌЕ ОРГАНИЗИРА ПРЕЧЕК ЗА КАДЕТСКИОТ ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО БОРЕЊЕ БЕСИР АЛИЛИ НА ПЛОШТАД СКЕНДЕРБЕГ

Општина Чаир денеска во 18 часот на плоштадот Скендербег ќе организира пречек за Бесир Алили, по освоеното злато на европското првенство во борење за ...
БЕСИР АЛИЛИ ОД КЛУБОТ „ЛИРИЈА“ СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО БОРЕЊЕ НА ПРВЕНСТВОТО ВО ФИРЕНЦА

БЕСИР АЛИЛИ ОД КЛУБОТ „ЛИРИЈА“ СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО БОРЕЊЕ НА ПРВЕНСТВОТО ВО ФИРЕНЦА

Бесир Алили, од македонскиот боречеки клуб „Лирија“ вчера освои златен медал на Европското кадетско првенство во Фиренца, Италија, Тој стана европски ...
ШАБАН СЕЈДИУ И ЗОРАН ШОРОВ ПОЧЕСНИ ГОСТИ НА НАЈГОЛЕМИОТ ТУРНИР ВО БОРЕЊЕ „ДАН КОЛОВ“ ВО БУГАРИЈА

ШАБАН СЕЈДИУ И ЗОРАН ШОРОВ ПОЧЕСНИ ГОСТИ НА НАЈГОЛЕМИОТ ТУРНИР ВО БОРЕЊЕ „ДАН КОЛОВ“ ВО БУГАРИЈА

На големиот меѓународен турнир во борење „Дан Колов“ во Бугарија, кој се смета за неофицијално светско првенство, како почесни гости ќе присуствуваат ...
9 / 9 НАПИСИ