Таг: Британски парламент

1 214 / 14 НАПИСИ
4 МРТВИ, НАЈМАЛКУ 20 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ЛОНДОН

4 МРТВИ, НАЈМАЛКУ 20 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ЛОНДОН

Најмалку четворица загинаа во денешните два напада во Лондон, меѓу нив и напаѓачот и полицаец кој го обезедувал Парламенот, а други 20 се повредени со ...
НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПУКОТНИЦА КАЈ ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПУКОТНИЦА КАЈ ПАРЛАМЕНТОТ ВО ЛОНДОН

Најмалку двајца  напаѓачи загина, а еден полицаец е повреден  во пукотницата пред Парламентот во Лондон, јавуваат британските медиуми. Полицијата в ...
PADITINI KOMUNAT PËR BORËN DHE AKULLIN E PAPASTRUAR, MOS I DURONI LËNDIMET, THOTË OMBUDSMANI

PADITINI KOMUNAT PËR BORËN DHE AKULLIN E PAPASTRUAR, MOS I DURONI LËNDIMET, THOTË OMBUDSMANI

  Mbi 160 qytetarë të lënduar me thyerje në këmbë, duar dhe nyje janë regjistruar vetëm në Shkup, që kur ra bora e parë, si pasojë e rrugëve d ...
ТУЖЕТЕ ГИ ОПШТИНИТЕ ЗА НЕИСЧИСТЕНИОТ СНЕГ И МРАЗ, НЕ ТРПЕТЕ ПОВРЕДИ, ВЕЛИ ОМБУДСМАНОТ

ТУЖЕТЕ ГИ ОПШТИНИТЕ ЗА НЕИСЧИСТЕНИОТ СНЕГ И МРАЗ, НЕ ТРПЕТЕ ПОВРЕДИ, ВЕЛИ ОМБУДСМАНОТ

Над 160 повредени граѓани со скршеници на колкови, рачни и зглобови на нозете се регистрирани само во Скопје откако падна снегот, како последица на за ...
1 214 / 14 НАПИСИ