Таг: БРТ

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
АРСОВСКА СЕГА САКА АВТОБУСКО МЕТРО, АМА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА НЕ ГЛАСАА ДА СЕ ПРОДОЛЖИ ПРОЕКТОТ

АРСОВСКА СЕГА САКА АВТОБУСКО МЕТРО, АМА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА НЕ ГЛАСАА ДА СЕ ПРОДОЛЖИ ПРОЕКТОТ

Градоначалничката Данела Арсовска не може да го продолжи проектот за автобуско метро или Брз автобуски превоз (БРТ) затоа што советниците од ВМРО-ДПМН ...
АРСОВСКА ГО КРИЕ ПРОЕКТОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ГО РЕВИДИРАЛА, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ НЕМА ИЗМЕНИ ТУКУ НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГОА ЛАГИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

АРСОВСКА ГО КРИЕ ПРОЕКТОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ЗА КОЈ ВЕЛИ ДЕКА ГО РЕВИДИРАЛА, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ НЕМА ИЗМЕНИ ТУКУ НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГОА ЛАГИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

Градоначалничката Данела Арсовска преку фејсбук објава најави дека ќе го продолжи проектот автобуското метро откако ги отстранила пречките, но крие шт ...
ОТКАКО ДВЕ ГОДИНИ ГО ДРЖЕШЕ ЗАКОЧЕН ПРОЕКТОТ НА ШИЛЕГОВ, ДАНЕЛА СЕГА ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ГО ПРАВИ АВТОБУСКОТО МЕТРО

ОТКАКО ДВЕ ГОДИНИ ГО ДРЖЕШЕ ЗАКОЧЕН ПРОЕКТОТ НА ШИЛЕГОВ, ДАНЕЛА СЕГА ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ГО ПРАВИ АВТОБУСКОТО МЕТРО

Скопската градоначалничка Данела Арсовска вели дека ќе го реализира проектот за Брз автобуски превоз (БРТ) во Скопје, иако веднаш по стапување на функ ...
ГРАД СКОПЈЕ ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ ГИ РАСКОПА ТРОТОАРИТЕ НА МОСТОТ „ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ“ И ГИ ОСТАВИ ТАКА

ГРАД СКОПЈЕ ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ ГИ РАСКОПА ТРОТОАРИТЕ НА МОСТОТ „ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ“ И ГИ ОСТАВИ ТАКА

Еден месец тротоарите на мостот „Обединети нации“ стојат раскопани и не се градат. Град Скопје на 15 август го откорна асфалтот од патеките за пешаци ...
СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА ЗАДОЛЖУВАЊЕ НА ГРАДОТ ЗА НОВИ АВТОБУСИ, Ѝ КАЖАА НА АРСОВСКА ДЕКА ИМА 70 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА БРТ

СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА ЗАДОЛЖУВАЊЕ НА ГРАДОТ ЗА НОВИ АВТОБУСИ, Ѝ КАЖАА НА АРСОВСКА ДЕКА ИМА 70 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА БРТ

Советот на Град Скопје по третпат не го прифати барањето на градоначалничката Данела Арсовска за задолжување на Градот од 10 милиони евра за купување ...
АРСОВСКА ПАК БАРА ГРАД СКОПЈЕ ДА СЕ ЗАДОЛЖИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СЕ КУПАТ НОВИ АВТОБУСИ

АРСОВСКА ПАК БАРА ГРАД СКОПЈЕ ДА СЕ ЗАДОЛЖИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СЕ КУПАТ НОВИ АВТОБУСИ

Градоначалничката Данела Арсовска по вторпат од советниците во Град Скопје бара да се изгласа задолжување од 10 милиони евра за да се купат нови еколо ...
АРСОВСКА БАРА СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈА ДА Ѝ ОДОБРИ КРЕДИТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КУПУВАЊЕ 50 АВТОБУСИ

АРСОВСКА БАРА СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈА ДА Ѝ ОДОБРИ КРЕДИТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КУПУВАЊЕ 50 АВТОБУСИ

Град Скопје ќе земе кредит во висина од 10 милиони евра за да се набават 50 автобуси. На седницата на Советот на Град Скопје закажана за 26 јануари, к ...
СКОПЈЕ НЕМА ПАРИ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ, А НА СМЕТКА СТОЈАТ 70 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА АВТОБУСКОТО МЕТРО КОЕ АРСОВСКА НЕ ГО ПРАВИ

СКОПЈЕ НЕМА ПАРИ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ, А НА СМЕТКА СТОЈАТ 70 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА АВТОБУСКОТО МЕТРО КОЕ АРСОВСКА НЕ ГО ПРАВИ

Скопје минатата недела остана без јавен автобуски превоз оти Градот и ЈСП „Скопје“ немаа пари да поделат плата на вработените, а на наменска сметка ст ...
АРСОВСКА ЗАГРОЗУВА ДВА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА СКОПЈЕ ВРЕДНИ 206 МИЛИОНИ ЕВРА, ФИНАНСИРАНИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

АРСОВСКА ЗАГРОЗУВА ДВА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА СКОПЈЕ ВРЕДНИ 206 МИЛИОНИ ЕВРА, ФИНАНСИРАНИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

Двата капитални проекти за Скопје кои се финансирани со европски пари и се вредни 206 милиони евра се загрозени откако на градоначалничката функција е ...
ДРЖАВАТА ПЛАЌА 350.000 ЕВРА ГОДИШНО НА ЕВРОПСКАТА БАНКА ОТИ АРСОВСКА НЕ ГО ПРАВИ АВТОБУСКОТО МЕТРО

ДРЖАВАТА ПЛАЌА 350.000 ЕВРА ГОДИШНО НА ЕВРОПСКАТА БАНКА ОТИ АРСОВСКА НЕ ГО ПРАВИ АВТОБУСКОТО МЕТРО

Од државниот буџет се плаќаат 350.000 евра годишно камата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) оти градоначалничката Данела Арсовска не ги ко ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ