Таг: бугарски државјани

ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ НА ДЕВЕ БАИР ПРОБАЛЕ ДА НАПАДНАТ ПОЛИЦАЈЦИ

ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ КОИ НА ДЕВЕ БАИР ПРОБАЛЕ ДА НАПАДНАТ ПОЛИЦАЈЦИ

На граничниот премин Деве Баир се приведени тројца бугарски државјани кои се обиделе физички да нападнат полицајци, соопшти Министерството за внатрешн ...
НЕ Е ТОЧНО ДЕКА СМЕ БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ, СПИСОКОТ НА КАРАКАЧАНОВ Е МАСЛО НА ЗАЕВ, ВЕЛИ КООРДИНАТОРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НИКОЛА МИЦЕВСКИ

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА СМЕ БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИ, СПИСОКОТ НА КАРАКАЧАНОВ Е МАСЛО НА ЗАЕВ, ВЕЛИ КООРДИНАТОРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НИКОЛА МИЦЕВСКИ

Не е точно дека пратеници и функционери на ВМРО-ДПМНЕ имаат лични карти и државјанства на Република Бугарија, изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК Никола Мицевск ...
2 / 2 НАПИСИ