Таг: Бујар Османи

1 7 8 983 / 83 НАПИСИ
ВЛАДАТА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА САМО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И МРТВ

ВЛАДАТА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА САМО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И МРТВ

Владата го објави „Планот 3-6-9“ за приоритетните реформи за влез во НАТО и во ЕУ. Во делот за медиумите, Владата планира да го стопира комерцијалното ...
ХАН ДОАЃА В ПОНЕДЕЛНИК НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ПРИБЕ ВО ВТОРНИК, ПОТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ХАН ДОАЃА В ПОНЕДЕЛНИК НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ПРИБЕ ВО ВТОРНИК, ПОТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан ќе дојде во Скопје следниот понеделник и ќе учествува на отворена владина седница, а ...
ИЗБОРОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ Е ПРВ ЧЕКОР КОН ФОРМИРАЊЕ НОВА РЕФОРМСКА ВЛАДА, ВЕЛАТ ОД ДУИ

ИЗБОРОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ Е ПРВ ЧЕКОР КОН ФОРМИРАЊЕ НОВА РЕФОРМСКА ВЛАДА, ВЕЛАТ ОД ДУИ

ДУИ го поздравува изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието како прв и неопходен чекор за ставање во функција на законодавниот дом, но за ф ...
1 7 8 983 / 83 НАПИСИ