Таг: чистење

1 2 3 4 5 30 / 50 НАПИСИ
ЗАТВОРЕНИЦИ ОД „ШУТКА“ ЌЕ ЈА ЧИСТАТ СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

ЗАТВОРЕНИЦИ ОД „ШУТКА“ ЌЕ ЈА ЧИСТАТ СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Затвореници од затворот во Шутка ќе волонтираат во скопската Зоолошка градина. Директорите на Зоолошката градина и КПУ „Скопје“, Ѓорѓи Галетановски и ...
СТАРИОТ КАМЕН НА ОХРИДСКАТА ЧАРШИЈА ЗАВРШИ ВО ГЕРМАНИЈА, НОВИОТ МЕРМЕР НЕ МОЖАТ ДА ГО ИСЧИСТАТ ОД МАСТИКИ

СТАРИОТ КАМЕН НА ОХРИДСКАТА ЧАРШИЈА ЗАВРШИ ВО ГЕРМАНИЈА, НОВИОТ МЕРМЕР НЕ МОЖАТ ДА ГО ИСЧИСТАТ ОД МАСТИКИ

Старите камени блокови на Охридската чаршија, кои биле носени од неколку реони од Охрид, пред деценија и пол беа заменети со мермерни и сега комуналци ...
„КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ГО ПРЕЗЕМА ЧИСТЕЊЕТО И СОБИРАЊЕТО ЃУБРЕ ВО САРАЈ И МАТКА

„КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ГО ПРЕЗЕМА ЧИСТЕЊЕТО И СОБИРАЊЕТО ЃУБРЕ ВО САРАЈ И МАТКА

Од први октомври ЈП „Комунална хигиена“ ќе го собира ѓубрето и ќе ги чисти општина Сарај и Матка. Станува збор за површина од 18.000 метри квадратни в ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ДЕЛЕШЕ ПЛАТНЕНИ ТОРБИ МЕСТО ПЛАСТИЧНИ КЕСИ ВО ЗАЕДНИЧКА АКЦИЈА СО „ПИВАРА“ И „ПАКОМАК“

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ДЕЛЕШЕ ПЛАТНЕНИ ТОРБИ МЕСТО ПЛАСТИЧНИ КЕСИ ВО ЗАЕДНИЧКА АКЦИЈА СО „ПИВАРА“ И „ПАКОМАК“

Заменете ги пластичните кеси со платнени торби кога пазарувате, порачаа претставниците на „Пивара“ Скопје“, „Пакомак“ и амбасадорот на Холандија Воуте ...
КИЛИ, ГАРО ТАВИТИЈАН И РАНКО БУБАМАРА ГО ЧИСТЕА ЃУБРЕТО НА ВОДНО

КИЛИ, ГАРО ТАВИТИЈАН И РАНКО БУБАМАРА ГО ЧИСТЕА ЃУБРЕТО НА ВОДНО

Тапанарот Гаро Тавитијан, актерот Кирил Поп Христов-Кили и сопственикот на Радио Бубамара Ранко Петровиќ, кои се нарекуваат Шумски свирачи, денеска по ...
ИМАВМЕ ДОЛГ ВРНЕЖЛИВ ПЕРИОД, ПА НАГЛО ЗАТОПЛУВАЊЕ ШТО ДОВЕДЕ ДО РАСПЛОДУВАЊЕ НА КОМАРЦИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

ИМАВМЕ ДОЛГ ВРНЕЖЛИВ ПЕРИОД, ПА НАГЛО ЗАТОПЛУВАЊЕ ШТО ДОВЕДЕ ДО РАСПЛОДУВАЊЕ НА КОМАРЦИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Имавме долг врнежлив период и нагло затоплување, што доведе до масовна појава на комарци, рече денеска градоначалникот Петре Шилегов. Шилегов смета ...
ПАРК ВО ФРАНЦИЈА ОБУЧИ ПТИЦИ ДА СОБИРААТ ЃУБРЕ

ПАРК ВО ФРАНЦИЈА ОБУЧИ ПТИЦИ ДА СОБИРААТ ЃУБРЕ

Тематски парк од Франција „ангажираше“ шест интелигентни птици да го собираат ѓубрето и да го чистат теренот. Гавраните од паркот во Пи ду Фу во за ...
СКОПЈЕ ЌЕ СЕ РАЗВИВА КАКО ШТО ПРЕД ПОВЕЌЕ ОД 50 ГОДИНИ НАЦРТАЛЕ ПОПАМЕТНИ ЛУЃЕ ОД МЕНЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

СКОПЈЕ ЌЕ СЕ РАЗВИВА КАКО ШТО ПРЕД ПОВЕЌЕ ОД 50 ГОДИНИ НАЦРТАЛЕ ПОПАМЕТНИ ЛУЃЕ ОД МЕНЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

На 26 јули во 5.17 часот Скопје било разурнато од земјотрес од 9 степени по Меркалиевата скала, односно магнитуда од 6,1 степени и длабочина од 5 до 7 ...
РЕДОВНО ЈА ЧИСТИМЕ ВЛАДАТА, А ДОЦНИМЕ СО ПЛАТА САМО 20 ДЕНА ОТИ НЕ НИ Е ПЛАТЕНА ФАКТУРАТА ЗА МАЈ, ВЕЛАТ ОД „СЕКЈУРИКОМ“

РЕДОВНО ЈА ЧИСТИМЕ ВЛАДАТА, А ДОЦНИМЕ СО ПЛАТА САМО 20 ДЕНА ОТИ НЕ НИ Е ПЛАТЕНА ФАКТУРАТА ЗА МАЈ, ВЕЛАТ ОД „СЕКЈУРИКОМ“

Не е точно дека не ги чистиме министерствата и владините институции, нашите вработени редовно си ги извршуваат работните задачи, велат од фирмата „Сек ...
100 ОЏАЦИ ВО СКОПЈЕ БЕСПЛАТНО ЌЕ ГИ ЧИСТАТ КАНДИДАТИТЕ ЗА ОЏАЧАРИ

100 ОЏАЦИ ВО СКОПЈЕ БЕСПЛАТНО ЌЕ ГИ ЧИСТАТ КАНДИДАТИТЕ ЗА ОЏАЧАРИ

На 100 домаќинства бесплатно ќе им се чистат оџаците во домовите од кандидатите за оџачари на обуката што ја спроведува Град Скопје. Граѓаните кои ...
1 2 3 4 5 30 / 50 НАПИСИ