Таг: чистење

1 3 4 5 6 50 / 54 НАПИСИ
„ВОДОВОД“ И „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ЌЕ ГИ ЧИСТАТ СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ НАМЕСТО ПРИВАТНА ФИРМА

„ВОДОВОД“ И „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ЌЕ ГИ ЧИСТАТ СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“ НАМЕСТО ПРИВАТНА ФИРМА

Спомениците и фонтаните од проектот „Скопје 2014“ ќе ги одржуваат јавните претпријатија на Град Скопје, „Водовод и канализација“ и „Комунална хигиена“ ...
ВОЈНИЦИТЕ СЕ РАНЕТИ ПРИ ЧИСТЕЊЕ МИТРАЛЕЗ, ВЕЛАТ ОД ГЕНЕРАЛШТАБОТ НА АРМ

ВОЈНИЦИТЕ СЕ РАНЕТИ ПРИ ЧИСТЕЊЕ МИТРАЛЕЗ, ВЕЛАТ ОД ГЕНЕРАЛШТАБОТ НА АРМ

Двајца професионални војници на АРМ се ранети денеска околу 10 часот во тетовската касарна „Кузман Јосифовски-Питу“ при чистење митралез, потврди Гене ...
ГРАД СКОПЈЕ ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ ДА ИМ ПРАЌААТ СЛИКИ ОД ДИВИ ДЕПОНИИ

ГРАД СКОПЈЕ ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ ДА ИМ ПРАЌААТ СЛИКИ ОД ДИВИ ДЕПОНИИ

Град Скопје ги повикува граѓаните да им помогнат во лоцирање на дивите депонии низ градот. Граѓаните тоа можат да го сторат преку испраќање порака на ...
ВО ВЕЛЕС СЕ СОБИРАШЕ ОТПАД, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ РАЗОЧАРАН ОД ОДЗИВОТ НА ГРАЃАНИТЕ

ВО ВЕЛЕС СЕ СОБИРАШЕ ОТПАД, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ РАЗОЧАРАН ОД ОДЗИВОТ НА ГРАЃАНИТЕ

Во Велес вчера се организираше еколошката акција „Не валкај, разубави ден. За Велес“ на која се собираше смет од три локации во градот. Учествуваа 200 ...
ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЦРНА РЕКА ПОТРОШЕНИ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА И ПАК СЕ ИЗЛЕА

ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЦРНА РЕКА ПОТРОШЕНИ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА И ПАК СЕ ИЗЛЕА

За чистење на користото на реката Црна пред две години беа потрошени половина милион евра и триста тони нафта од државните резерви, но реката викендов ...
ГРАДОТ ЌЕ АНГАЖИРА 1.000 НЕВРАБОТЕНИ ЛИЦА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА СКОПЈЕ

ГРАДОТ ЌЕ АНГАЖИРА 1.000 НЕВРАБОТЕНИ ЛИЦА ЗА ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА СКОПЈЕ

Јавните претпријатија и 1.000 невработени лица ќе го чистат градот во рамките на акцијата на Град Скопје за големо чистење на сите општини во Скопје. ...
РУСКИ РЕЖИСЕР ГО СОБРА ЃУБРЕТО ОСТАВЕНО ОД ПОСЕТИТЕЛИ ВО ДЕМИРКАПИСКО

РУСКИ РЕЖИСЕР ГО СОБРА ЃУБРЕТО ОСТАВЕНО ОД ПОСЕТИТЕЛИ ВО ДЕМИРКАПИСКО

Рускиот режисер Андреј Ким заедно со сопругата Ирина деновиве собираше ѓубре кое други луѓе го оставиле во демиркаписко. Ким е воодушевен од убавините ...
АКЦИЈАШИ ОД СТРАНСТВО ЌЕ ГО ЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД РЕКИТЕ ВО КУМАНОВО

АКЦИЈАШИ ОД СТРАНСТВО ЌЕ ГО ЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД РЕКИТЕ ВО КУМАНОВО

Акцијаши и волонтери од земјава и странство ќе ги чистат реките Липковка, Коњарка и Кумановка од натрупаниот смет што го фрлаат жителите. Големата еко ...
ФИЛХАРМОНИЈАТА ЌЕ ПОТРОШИ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА КОКТЕЛИ

ФИЛХАРМОНИЈАТА ЌЕ ПОТРОШИ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА КОКТЕЛИ

Македонската филхармонија (МФ)  на отворањето на новата сала, на 21 мај, ќе ги почести вработените и гостите со коктел  што заедно со кетеринзите и за ...
СУПЕР ИСЧИСТИВМЕ СО ЛУЃЕ ПРЕД ПЕНЗИЈА И ВОЗИЛА ПРЕД РЕМОНТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „МАКЕДОНИЈА ПАТ“

СУПЕР ИСЧИСТИВМЕ СО ЛУЃЕ ПРЕД ПЕНЗИЈА И ВОЗИЛА ПРЕД РЕМОНТ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „МАКЕДОНИЈА ПАТ“

„Главните патни правци беа исчистени и сѐ уште се чистат. Работиме во екстремни услови, и ниту еден патен правец не беше затворен за сообраќај, освен ...
1 3 4 5 6 50 / 54 НАПИСИ