Таг: Данела Арсовска

1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ
ЈАКИМОВСКИ ВРШИ ПРИТИСОК ГРАДОТ ДА ДАДЕ ПОЗИТИВНО МИСЛЕЊЕ ЗА ДЕТАЛНИОТ ПЛАН, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

ЈАКИМОВСКИ ВРШИ ПРИТИСОК ГРАДОТ ДА ДАДЕ ПОЗИТИВНО МИСЛЕЊЕ ЗА ДЕТАЛНИОТ ПЛАН, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Градоначалникот Стевчо Јакимовски врши медиумски и институционален пристисок врз Градот, реагираа утрово од кабинетот на градоначалничката Данела Арсо ...
АРСОВСКА ЌЕ ГИ НАБАВИ НОВИТЕ АВТОБУСИ СО ДОНАТОРИ, ПРВИТЕ 150 ЌЕ ЧИНАТ 45 МИЛИОНИ ЕВРА

АРСОВСКА ЌЕ ГИ НАБАВИ НОВИТЕ АВТОБУСИ СО ДОНАТОРИ, ПРВИТЕ 150 ЌЕ ЧИНАТ 45 МИЛИОНИ ЕВРА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска вели дека ќе ги набави со донатори новите 250 еколошки автобуси кои ги вети во изборната кампања. На брифи ...
45 ДЕНА НЕ МОЖАМ ДА ЈА НАЈДАМ АРСОВСКА, А НИ СЕ ЗАКАНУВА ТУЖБА, НЕ СЕ 15 КРУШКИ, ТУКУ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, ВЕЛИ ЈАКИМОВСКИ

45 ДЕНА НЕ МОЖАМ ДА ЈА НАЈДАМ АРСОВСКА, А НИ СЕ ЗАКАНУВА ТУЖБА, НЕ СЕ 15 КРУШКИ, ТУКУ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, ВЕЛИ ЈАКИМОВСКИ

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска преку видеообраќање на својот фејсбук профил ја повика градоначалничката на Скопје Данела ...
ЗАКАНИТЕ КОН МЕНЕ НЕ ГИ ПРИЈАВИВ ВО ПОЛИЦИЈА, ПРИЈАВИВ ТАМУ КАДЕ ШТО ТРЕБА, РЕЧЕ АРСОВСКА

ЗАКАНИТЕ КОН МЕНЕ НЕ ГИ ПРИЈАВИВ ВО ПОЛИЦИЈА, ПРИЈАВИВ ТАМУ КАДЕ ШТО ТРЕБА, РЕЧЕ АРСОВСКА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска вели дека откако е дојдена на функцијата постојано е мета на закани. На денешниот брифинг со новинари, таа ...
МОСTОТ ВО АЕРОДРОМ ЌЕ БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБИ, ПОЧНАЛ ДА СЕ ГРАДИ БЕЗ ДА СЕ РЕШАТ ИМОТНО-ПРАВНИТЕ ОДНОСИ, РЕЧЕ АРСОВСКА

МОСTОТ ВО АЕРОДРОМ ЌЕ БИДЕ ЗА ЛОВЕЊЕ РИБИ, ПОЧНАЛ ДА СЕ ГРАДИ БЕЗ ДА СЕ РЕШАТ ИМОТНО-ПРАВНИТЕ ОДНОСИ, РЕЧЕ АРСОВСКА

Скопската градоначалничка Данела Арсовска нема да го продолжи градењето на новиот мост во Аеродрoм кај Керамидница, затоа што имало голем број нерешен ...
АРСОВСКА ГО СТОПИРАШЕ ТЕНДЕРОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ВО СКОПЈЕ РАСПИШАН ОД ШИЛЕГОВ И ЕБОР

АРСОВСКА ГО СТОПИРАШЕ ТЕНДЕРОТ ЗА АВТОБУСКО МЕТРО ВО СКОПЈЕ РАСПИШАН ОД ШИЛЕГОВ И ЕБОР

Стопиран е тендерот за изградба на автобуското метро или Бас рапид транзит (БРТ) кој беше објавен на страната на Европската банка за обнова и развој. ...
СКОПЈЕ СЀ УШТЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ НА 31 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ИМА ДОЧЕК И ОГНОМЕТ НА ПЛОШТАД

СКОПЈЕ СЀ УШТЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ НА 31 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ИМА ДОЧЕК И ОГНОМЕТ НА ПЛОШТАД

Плоштадот Македонија во Скопје сè уште е без новогодишна елка, а не е поставена ниту една светилка и лампион кои ги симболизираат и најавуваат новогод ...
КРИСТИЈАН СТАМЕНОВ, СИН НА ПОРАНЕШНАТА ДИРЕКТОРКА ТАТЈАНА СТАМЕНОВ, НОВ ДИРЕКТОР НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

КРИСТИЈАН СТАМЕНОВ, СИН НА ПОРАНЕШНАТА ДИРЕКТОРКА ТАТЈАНА СТАМЕНОВ, НОВ ДИРЕКТОР НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Скопската градоначалничка Данела Арсовска го назначи Кристијан Стаменов за в.д. директор на Зоолошката градина откако вчера претходниот директор Ѓорги ...
АРСОВСКА ГО НАЗНАЧИ ИВАН ИЛИЕВСКИ ЗА НОВ ДИРЕКТОР НА ЈСП „СКОПЈЕ“ НА МЕСТОТО НА КРИСТИЈАН ЧУШКОВ

АРСОВСКА ГО НАЗНАЧИ ИВАН ИЛИЕВСКИ ЗА НОВ ДИРЕКТОР НА ЈСП „СКОПЈЕ“ НА МЕСТОТО НА КРИСТИЈАН ЧУШКОВ

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска го назначи Иван Илиевски за в. д. директор на ЈСП „Скопје“ на местото на досегашниот директор Кристиј ...
ДИРЕКТОРОТ НА ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ЃОРЃИ ГАЛЕТАНОВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ДИРЕКТОРОТ НА ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ЃОРЃИ ГАЛЕТАНОВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Директорот на скопската Зоолошка градина Ѓорѓи Галетановски поднесе оставка од функцијата. Галетановски дојде на директорското место пред три и пол го ...
1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ