Таг: дефиле

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ СО КРЕАТИВНОСТ Ѝ ПРКОСИ НА КРИЗАТА

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ СО КРЕАТИВНОСТ Ѝ ПРКОСИ НА КРИЗАТА

Економската и енергетска криза не ги поколебаа струмичките карневалци да направат раскошни и креативни маски. И оваа година Струмичкиот карневал го по ...
ПОЧНАА КАРНЕВАЛСКИТЕ ДЕНОВИ ВО СТРУМИЦА, В САБОТА ГОЛЕМО ДЕФИЛЕ СО 1.200 МАСКИРАНИ

ПОЧНАА КАРНЕВАЛСКИТЕ ДЕНОВИ ВО СТРУМИЦА, В САБОТА ГОЛЕМО ДЕФИЛЕ СО 1.200 МАСКИРАНИ

Околу 1.200 маскирани лица од земјава и странство ќе бидат дел од големото карневалско дефиле кое ќе се одржи в сабота навечер по струмичките улици. С ...
ДЕФИЛЕ НА АРМИЈА, ПОЛИЦИЈА, МЕДИЦИНСКИ РАБОТНИЦИ И РУДАРИ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ

ДЕФИЛЕ НА АРМИЈА, ПОЛИЦИЈА, МЕДИЦИНСКИ РАБОТНИЦИ И РУДАРИ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ

Со дефиле на националните ансамбли, полицијата, Армијата, медицинските работници, рудари, пожарникари и земјоделци попладнево пред Собранието се просл ...
ПОРАДИ КОВИД-19 САМО 1.000 ГРАЃАНИ ЌЕ ПРИСУСТВУВААТ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОРАДИ КОВИД-19 САМО 1.000 ГРАЃАНИ ЌЕ ПРИСУСТВУВААТ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Прославата на јубилејот 30 години независност на државата во среда, 8 септември, ќе се одржи пред Собранието. На прославата, поради пандемијата на ков ...
ДОТЕРАНИ МОТОРЏИИ ВОЗЕА НИЗ СКОПЈЕ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА СВЕСТА ЗА МАШКОТО ЗДРАВЈЕ – ФОТОГАЛЕРИЈА

ДОТЕРАНИ МОТОРЏИИ ВОЗЕА НИЗ СКОПЈЕ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА СВЕСТА ЗА МАШКОТО ЗДРАВЈЕ – ФОТОГАЛЕРИЈА

По шести пат, денес низ скопските улици моторџии продефилираа дотерани во елегантни костуми на трката чија цел е да се подигне свеста кај јавноста за ...
РОДИТЕЛИТЕ ДА НЕ ИМ КУПУВААТ ВЕСПИ НА ДЕЦАТА ПРЕД 16 ГОДИНИ, АПЕЛИРААТ БИТОЛСКИТЕ МОТОРЏИИ

РОДИТЕЛИТЕ ДА НЕ ИМ КУПУВААТ ВЕСПИ НА ДЕЦАТА ПРЕД 16 ГОДИНИ, АПЕЛИРААТ БИТОЛСКИТЕ МОТОРЏИИ

Со дефиле низ битолските улици, мото клубовите од градот во соработка со полицијата испратија порака до родителите да не им купуваат веспи и други мот ...
СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА КАРНЕВАЛСКИТЕ ГРУПИ – ДЕФИЛЕТО НА 9 МАРТ

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА КАРНЕВАЛСКИТЕ ГРУПИ – ДЕФИЛЕТО НА 9 МАРТ

Организаторите на струмичкиот карневал финансиски ги поддржаа здруженијата и карневалските групи кои спремаат маски за годинашново карневалско дефиле ...
НЕ МОЖЕМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО АПТЕКА, НИ КАЈ МАТИЧЕН ЛЕКАР – ИНВАЛИДИТЕ ДЕФИЛИРАА НИЗ БИТОЛА ПРОТИВ АРХИТЕКТОНСКИТЕ БАРИЕРИ

НЕ МОЖЕМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО АПТЕКА, НИ КАЈ МАТИЧЕН ЛЕКАР – ИНВАЛИДИТЕ ДЕФИЛИРАА НИЗ БИТОЛА ПРОТИВ АРХИТЕКТОНСКИТЕ БАРИЕРИ

Не можеме да излеземе од зградите во кои живееме зашто нема пристапни рампи, тешко стигнуваме кај матичните лекари и во аптеките, а приодот до паркинг ...
СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ ИМ ОТКАЖУВА НА СТРАНСКИТЕ ГРУПИ ОТИ НЕМА ХОТЕЛИ

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ ИМ ОТКАЖУВА НА СТРАНСКИТЕ ГРУПИ ОТИ НЕМА ХОТЕЛИ

Бугарски и македонски туристички агенции уште лани во ноември закупиле дел од струмичките хотели за време на карневалот, поради што организациониот од ...
9 / 9 НАПИСИ