Таг: Џон Болтон

ТРАМП ГО ОТПУШТИ СОВЕТНИКОТ ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ ЏОН БОЛТОН

ТРАМП ГО ОТПУШТИ СОВЕТНИКОТ ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ ЏОН БОЛТОН

Доналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Џон Болтон. „Синоќа го информирав Џон Болтон дека неговите услуги веќе не се потребни в ...
УЛИЧНИ СУДИРИ ВО КАРАКАС, ВОСТАНИЕТО НА ГУАИДО СО ОГРАНИЧЕНА ПОДДРШКА

УЛИЧНИ СУДИРИ ВО КАРАКАС, ВОСТАНИЕТО НА ГУАИДО СО ОГРАНИЧЕНА ПОДДРШКА

Опозицискиот лидер Хуан Гуаидо презеде смел чекор за да ја преземе власта во Венецуела, излегувајќи на улиците да повика на воен удар, за што брзо доб ...
ТРАМП ГО ИМЕНУВАШЕ РАДИКАЛНИОТ ЏОН БОЛТОН ЗА НОВ СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

ТРАМП ГО ИМЕНУВАШЕ РАДИКАЛНИОТ ЏОН БОЛТОН ЗА НОВ СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

Доналд Трамп го разреши советникот за национална безбедност, генералот Мекмастер, и на негово место го постави поранешниот амбасадор во Обединетите на ...
3 / 3 НАПИСИ