Таг: џудо

БРАТ И СЕСТРА ВО ИСТ ДЕН ОСВОИЈА ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

БРАТ И СЕСТРА ВО ИСТ ДЕН ОСВОИЈА ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

Јапонски џудисти станаа првите брат и сестра во историјата на Олимписките игри кои освоија златен медал во ист ден. Семејството Абе имаше вечер за па ...
ДИСТРИЈА КРАСНИЌИ МУ ГО ДОНЕСЕ НА КОСОВО ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

ДИСТРИЈА КРАСНИЌИ МУ ГО ДОНЕСЕ НА КОСОВО ВТОРОТО ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ЏУДО

Втора олимпијада по ред, Косово има олимписка шампионка во џудо. Дистрија Красниќи освои златен медал во категоријата до 48 килограми на Олимписките и ...
ПРИЛЕПСКИ ТРЕНЕР ПО ЏУДО СЕ СООЧУВА СО НАЈМАЛКУ 10 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБЉУБА НА МАЛОЛЕТНИЧКИ, ИСТРАГАТА ДОСЕГА ОТКРИ ТРИ НЕГОВИ ЖРТВИ

ПРИЛЕПСКИ ТРЕНЕР ПО ЏУДО СЕ СООЧУВА СО НАЈМАЛКУ 10 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБЉУБА НА МАЛОЛЕТНИЧКИ, ИСТРАГАТА ДОСЕГА ОТКРИ ТРИ НЕГОВИ ЖРТВИ

На предлог на Основното јавно обвинителство Прилеп, 46-годишен тренер по џудо доби притвор од 30 дена, осомничен дека сторил неколку продолжени кривич ...
ЕГИПЕТСКИ ЏУДИСТ ИСВИРКАН ОТКАКО ОДБИ ДА СЕ РАКУВА СО ПРОТИВНИК ОД ИЗРАЕЛ

ЕГИПЕТСКИ ЏУДИСТ ИСВИРКАН ОТКАКО ОДБИ ДА СЕ РАКУВА СО ПРОТИВНИК ОД ИЗРАЕЛ

Египетскиот џудист Ислам Ел Шехаби беше гласно исвиркан од публиката на Олимписките игри во Рио по неговиот дуел со Израелецот Ор Сасон, бидејќи одби ...
4 / 4 НАПИСИ