Таг: Димитар Ковачевски

1 5 6 7 8 9 10 70 / 93 НАПИСИ
ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НИШТО НЕ РАБОТАТ САМО БАРААТ ПАРИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НИШТО НЕ РАБОТАТ САМО БАРААТ ПАРИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ ништо не сработиле во првите 100 дена од мандатот. Toj одговарајќи на новинарско ...
БИТОЛСКО ЏАМЧЕ

БИТОЛСКО ЏАМЧЕ

Владата ја покачи платата на работниците. Сега треба и на неработниците. ...
ПЕТКОВ ПОБАРАЛ ОБЈАСНУВАЊЕ ОД КОВАЧЕВСКИ ЗА КИОСКОТ НА СЕКРЕТАРОТ НА БУГАРСКИОТ ЦЕНТАР ВО БИТОЛА КОЈ БЕШЕ СКРШЕН ОД НЕГОВАТА ПОРАНЕШНА ЖЕНА

ПЕТКОВ ПОБАРАЛ ОБЈАСНУВАЊЕ ОД КОВАЧЕВСКИ ЗА КИОСКОТ НА СЕКРЕТАРОТ НА БУГАРСКИОТ ЦЕНТАР ВО БИТОЛА КОЈ БЕШЕ СКРШЕН ОД НЕГОВАТА ПОРАНЕШНА ЖЕНА

Премиерот на Бугарија Кирил Петков вчера му се јавил на премиерот Димитар Ковачевски за да побара објаснување за скршениот киоск на секретарот на буга ...
КОВАЧЕВСКИ И СТОЛТЕНБЕРГ РАЗГОВАРАА ЗА УКРАИНА, АПЕЛИРААТ ДО РУСИЈА ДА ДЕЕСКАЛИРА И ДА ГО ПРОДОЛЖИ ДИПЛОМАТСКИОТ ДИЈАЛОГ

КОВАЧЕВСКИ И СТОЛТЕНБЕРГ РАЗГОВАРАА ЗА УКРАИНА, АПЕЛИРААТ ДО РУСИЈА ДА ДЕЕСКАЛИРА И ДА ГО ПРОДОЛЖИ ДИПЛОМАТСКИОТ ДИЈАЛОГ

Премиерот Димитар Ковачевски и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг утринава разговараа за состојбата со и околу Украина и апелираат до Русиј ...
НЕМА ДА СЕ ПЛАЌА ПЕРСОНАЛЕН ДАНОК ВО ИТ СЕКТОР, НАЈАВИ КОВАЧЕВСКИ

НЕМА ДА СЕ ПЛАЌА ПЕРСОНАЛЕН ДАНОК ВО ИТ СЕКТОР, НАЈАВИ КОВАЧЕВСКИ

Нема да се плаќа персонален данок во ИТ секторот од наредната година. Премиерот Димитар Ковачевски денеска најави дека до 2023 ќе се намали персонални ...
СТАРА НАДЕЖ

СТАРА НАДЕЖ

Ако не почнеме да преговараме за време на српското претседателство со ЕУ, тогаш сигурно првата меѓувладина конференција ќе биде за време на црногорско ...
ТЕМИ ЗА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО СЕ АПСОЛУТНО НЕДОПУСТЛИВИ, ОМО „ИЛИНДЕН“ Е ПРОВОКАЦИЈА ЗА КОВАЧЕВСКИ, КАЖА ПЕТКОВ ВО БУГАРСКОТО СОБРАНИЕ

ТЕМИ ЗА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО СЕ АПСОЛУТНО НЕДОПУСТЛИВИ, ОМО „ИЛИНДЕН“ Е ПРОВОКАЦИЈА ЗА КОВАЧЕВСКИ, КАЖА ПЕТКОВ ВО БУГАРСКОТО СОБРАНИЕ

Бугарскиот премиер Кирил Петков уште еднаш повтори дека не постои македонско малцинство во Бугарија и нема да дозволи на таа тема да се разговара, збо ...
И ДА ИМА САМО ЕДНА ПРЕТСТАВКА ОД БУГАРИН ОД МАКЕДОНИЈА, ТОЈ ИМА ПРАВО НА ЗАШТИТА ПРЕД ЗАКОНОТ, ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ ДАЛИ ДОЗНА КОИ ПРАВА МУ СЕ НАРУШЕНИ НА БУГАРСКОТО МАЛЦИНСТВО

И ДА ИМА САМО ЕДНА ПРЕТСТАВКА ОД БУГАРИН ОД МАКЕДОНИЈА, ТОЈ ИМА ПРАВО НА ЗАШТИТА ПРЕД ЗАКОНОТ, ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ ДАЛИ ДОЗНА КОИ ПРАВА МУ СЕ НАРУШЕНИ НА БУГАРСКОТО МАЛЦИНСТВО

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска Премиерот Димитар Ковачевски, прашан на брифинг во Софија кои конкретно права на припадниците на бугарс ...
ЧЛЕНОВИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ЌЕ ЗАЧЕСТАТ СО СРЕДБИТЕ ВО НАРЕДНИТЕ 4 МЕСЕЦИ

ЧЛЕНОВИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ЌЕ ЗАЧЕСТАТ СО СРЕДБИТЕ ВО НАРЕДНИТЕ 4 МЕСЕЦИ

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска Следните четири месеци членовите на комисијата за историја ќе имаат три средби и многу интензивна работ ...
ПЕТКОВ ГИ ПОФАЛИ БУГАРСКИТЕ И МАКЕДОНСКИТЕ МИНИСТРИ КОИ ПОЧНАЛЕ ДА РАБОТАТ УШТЕ СИНОЌА, ПРЕКИНУВАЈЌИ ЈА ВЕЧЕРАТА 

ПЕТКОВ ГИ ПОФАЛИ БУГАРСКИТЕ И МАКЕДОНСКИТЕ МИНИСТРИ КОИ ПОЧНАЛЕ ДА РАБОТАТ УШТЕ СИНОЌА, ПРЕКИНУВАЈЌИ ЈА ВЕЧЕРАТА 

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска На почетокот на заедничката седница на бугарската и македонската влада во претседателската вила „Бојана ...
1 5 6 7 8 9 10 70 / 93 НАПИСИ