Таг: „Дневник“

ПОЧИНА НОВИНАРОТ ВЛАДИМИР БОГОЕВ, ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „ДНЕВНИК“

ПОЧИНА НОВИНАРОТ ВЛАДИМИР БОГОЕВ, ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „ДНЕВНИК“

Новинарот Владимир Богоев, еден од основачите и долгогодишен уредник на весникот „Дневник“, почина на 61 година, соопшти на социјалните мрежи неговиот ...
ЗГАСНА И ДНЕВНИК

ЗГАСНА И ДНЕВНИК

Месец и половина откако ги затворија дневните весници „Вест“ и „Утрински весник’, од утре нема да се печати и „Дневник“. Оваа одлуката денеска на враб ...
НОВИНАРИТЕ ОД МПМ ОД ДЕНЕСКА ШТРАЈКУВААТ ОСУМ ЧАСА

НОВИНАРИТЕ ОД МПМ ОД ДЕНЕСКА ШТРАЈКУВААТ ОСУМ ЧАСА

Штрајкот на новинарите од весниците на МПМ, „Дневник“, „Утрински весник“ и „Вест“ од денеска е со времетраење од 8 часа, соопшти Самостојниот синдикат ...
НОВИНАРИТЕ ОД МПМ БАРААТ ПЛАТА ОД НОВИОТ УПРАВИТЕЛ Д-Р КЕРИМ

НОВИНАРИТЕ ОД МПМ БАРААТ ПЛАТА ОД НОВИОТ УПРАВИТЕЛ Д-Р КЕРИМ

Новинарите од медиумската куќа МПМ денеска маршираа за да одбележат една недела од штрајкот, со којшто бараат исплата на заостанатите плати, придонеси ...
НОВИНАРИТЕ НА „ВЕСТ“, „УТРИНСКИ“ И „ДНЕВНИК“ ОД УТРЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПО 6 ЧАСА

НОВИНАРИТЕ НА „ВЕСТ“, „УТРИНСКИ“ И „ДНЕВНИК“ ОД УТРЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПО 6 ЧАСА

Штрајкувачките одбори на редакциите „Вест“, „Утрински“ и „Дневник“ решија да го зголемат времетраењето на штрајкот од четири на шест часа поради игнор ...
СЈО ОЧЕКУВА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ

СЈО ОЧЕКУВА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА МАНДАТОТ

Специјалното јавно обвинителство не сака да ги коментира политичките изјави на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на новата влада Никола Гр ...
УЛИЧНА ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПЈЕ, МВР БЕЗ ОФИЦИЈАЛНА ИНФОРМАЦИЈА ЗА НАСТРАДАНИОТ „БЛИЗНАК ОД ЃОРЧЕ“

УЛИЧНА ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПЈЕ, МВР БЕЗ ОФИЦИЈАЛНА ИНФОРМАЦИЈА ЗА НАСТРАДАНИОТ „БЛИЗНАК ОД ЃОРЧЕ“

Четириесет и шестгодишен скопјанец ноќеска, пред полноќ, е ранет во престрелка на булеварот Партизански одреди, јави агенцијата Мета. Според првичните ...
7 / 7 НАПИСИ