Таг: договор

1 3 4 5 6 50 / 55 НАПИСИ
ДЕЛ ОД РОДИЛИШТАТА СЕ НЕФУНКЦИОНАЛНИ ОТИ НЕМААТ ГИНЕКОЛОЗИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ДЕЛ ОД РОДИЛИШТАТА СЕ НЕФУНКЦИОНАЛНИ ОТИ НЕМААТ ГИНЕКОЛОЗИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Дел од родилиштата во земјава се нефункционални оти нема гинеколози, кажа министерот за здравство Венко Филипче по потпишување на договорот со Фондот ...
ТРЕБА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМЕ ЗА ДА СЕ РАЗБЕРЕМЕ, РЕКОА ШИЛЕГОВ И КАМИНИС ПО ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА СОРАБОТКА

ТРЕБА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМЕ ЗА ДА СЕ РАЗБЕРЕМЕ, РЕКОА ШИЛЕГОВ И КАМИНИС ПО ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА СОРАБОТКА

Треба да се запознаеме меѓу себе, за да се разбереме и така ќе градиме пријателски односи, рекоа градоначалниците на Скопје и Атина, Петре Шилегов и Ј ...
ГРАЃАНСКИОТ АКТИВИЗАМ ПОБЕДИ, ВАЛАНДОВЧАНИ ЗАДОВОЛНИ ШТО ВЛАДАТА ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ ЗА КАЗАНДОЛ

ГРАЃАНСКИОТ АКТИВИЗАМ ПОБЕДИ, ВАЛАНДОВЧАНИ ЗАДОВОЛНИ ШТО ВЛАДАТА ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ ЗА КАЗАНДОЛ

  Валандовчани се задоволни што Владата го слушна нивниот глас и го раскина договорот за концесија за експлоатација на бакар од локалитетот Ка ...
ЈУСЕИН БОЛТ УТРЕ ЌЕ ОТКРИЕ ЗА КОЈ ФУДБАЛСКИ КЛУБ ПОТПИШАЛ

ЈУСЕИН БОЛТ УТРЕ ЌЕ ОТКРИЕ ЗА КОЈ ФУДБАЛСКИ КЛУБ ПОТПИШАЛ

Најбрзиот човек на светот Јусеин Болт соопшти дека потпишал договор со еден фудбалски клуб, не откривајќи го неговото име. Како што додаде, тоа ќе го ...
ЕКОЛОГИСТИТЕ ОД ДЕМИРКАПИСКО БАРААТ ДА НЕ СЕ ГРАДИ ХИДРОЦЕНТРАЛА НА ДОШНИЦА ОТИ ЌЕ СНЕМА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ

ЕКОЛОГИСТИТЕ ОД ДЕМИРКАПИСКО БАРААТ ДА НЕ СЕ ГРАДИ ХИДРОЦЕНТРАЛА НА ДОШНИЦА ОТИ ЌЕ СНЕМА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ

Жителите на демиркапиското село Чифлик бараат да се одземе дозволата за градба на минихидроцентрала на реката Дошница и целосно да се ревидира проекто ...
ИНИЕСТА ПОТПИША ДОЖИВОТЕН ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА

ИНИЕСТА ПОТПИША ДОЖИВОТЕН ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин на којшто Барселона реши да и се одолжи на една ...
ТЕВДОВСКИ ГО БАРА КЕРИМ НА ОГЛАС ЗА ДА МУ РАСКИНЕ ДОГОВОР ЗА ВЕСНИЦИ

ТЕВДОВСКИ ГО БАРА КЕРИМ НА ОГЛАС ЗА ДА МУ РАСКИНЕ ДОГОВОР ЗА ВЕСНИЦИ

Министерството за финансии преку оглас во дневен весник ја бара фирмата Медиа Принт Македонија (МПМ). Од Министерството не можеле да ја најдат фирмата ...
СО ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА СЕ ПРИЗНАВААТ ДВА НАРОДА, ДВЕ ДРЖАВИ И ДВА ЈАЗИКА, НЕ СЕ ЗАГРОЗУВААТ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ

СО ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА СЕ ПРИЗНАВААТ ДВА НАРОДА, ДВЕ ДРЖАВИ И ДВА ЈАЗИКА, НЕ СЕ ЗАГРОЗУВААТ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Со договорот за добрососедство со Бугарија не се загрозени националните интереси на Македонија, рече премиерот Зоран Заев после седницата на Комисијат ...
ИРИТАНТНИТЕ ПОРАКИ КОН ГРЦИЈА ГО ИСКОМПЛИЦИРАА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

ИРИТАНТНИТЕ ПОРАКИ КОН ГРЦИЈА ГО ИСКОМПЛИЦИРАА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека новата влада отвара ново поглавје во надворешната политика со подобрување на односите со с ...
ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

Вознемиреност кај македонските студенти во Турција, како и турските во Македонија предизвика одлуката на Турција да го раскине договорот со Македонија ...
1 3 4 5 6 50 / 55 НАПИСИ