Таг: доктор

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА ЗА УБИСТВОТО НА ДОКТОРОТ ОД ПОЛИКЛИНИКАТА „ЖЕЛЕЗАРА“

ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА ЗА УБИСТВОТО НА ДОКТОРОТ ОД ПОЛИКЛИНИКАТА „ЖЕЛЕЗАРА“

Приведени се три лица поврзани со убиството на лекарот во скопската населба Железара, кажа денеска техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошко ...
СЕ ДИЛА КОКАИН СО СТАКЛО ОД МЕЛЕНИ НЕОНКИ И ХЕРОИН СО ОТРОВ ЗА ГЛУВЦИ, МВР ВЕЛИ 90 ОТСТО ОД ДРОГАТА ВО ЗЕМЈАВА Е ИЗМЕШАНА

СЕ ДИЛА КОКАИН СО СТАКЛО ОД МЕЛЕНИ НЕОНКИ И ХЕРОИН СО ОТРОВ ЗА ГЛУВЦИ, МВР ВЕЛИ 90 ОТСТО ОД ДРОГАТА ВО ЗЕМЈАВА Е ИЗМЕШАНА

Деведесет отсто од дрогата што се дила во Македонија е нечиста, кокаинот се меша дури и со стакло од мелени неонки, а хероинот и со отров за глувци и ...
СТРУШКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДМЕТ ЗА ДОКТОРОТ ОД ВЕВЧАНИ КОЈ 6 ГОДИНИ РАБОТЕЛ БЕЗ ДИПЛОМА

СТРУШКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОТВОРИ ПРЕДМЕТ ЗА ДОКТОРОТ ОД ВЕВЧАНИ КОЈ 6 ГОДИНИ РАБОТЕЛ БЕЗ ДИПЛОМА

Основното јавно обвинителство Струга постапувајќи по поднесена кривична пријава, оформи предмет против докторот од Вевчани кој 6 години работел без ди ...
ПЕНЗИОНИРАНИОТ ДОКТОР АБДУЛЏЕЛАЛ ЕСАТИ ОД ТЕАРЦЕ ВО КОЛАТА ИМА МИНИ АМБУЛАНТА СО КОЈА СПАСУВА ЖИВОТИ

ПЕНЗИОНИРАНИОТ ДОКТОР АБДУЛЏЕЛАЛ ЕСАТИ ОД ТЕАРЦЕ ВО КОЛАТА ИМА МИНИ АМБУЛАНТА СО КОЈА СПАСУВА ЖИВОТИ

Во приквечерината на 21 ноември во Теарце се одвивала вистинска драма, кога работник на ЕВН вршел поправка на електричната мрежа која била во дефект. ...
НА КЛИНИКАТА ВО НИШ ПОЧИНА ПУЛМОЛОГОТ АНЃЕЛКО ЃОРЧЕВ, ТАТКО НА ПРАТЕНИКОТ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ

НА КЛИНИКАТА ВО НИШ ПОЧИНА ПУЛМОЛОГОТ АНЃЕЛКО ЃОРЧЕВ, ТАТКО НА ПРАТЕНИКОТ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ

На Клиниката во Ниш денеска почина специјалистот по пулмологија и алергологија, професорот Анѓелко Ѓорчев (72). Тој е татко на поранешниот пратеник Вл ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО МУ ПРЕДЛОЖИ НА СУДОТ ЗАТВОРСКА КАЗНА ДО ТРИ ГОДИНИ ЗА МАЛОЛЕТНИКОТ КОЈ СО БМВ Х6 ПРЕГАЗИ ДОКТОР КАЈ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

ОБВИНИТЕЛСТВОТО МУ ПРЕДЛОЖИ НА СУДОТ ЗАТВОРСКА КАЗНА ДО ТРИ ГОДИНИ ЗА МАЛОЛЕТНИКОТ КОЈ СО БМВ Х6 ПРЕГАЗИ ДОКТОР КАЈ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Советот за деца при Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за примена на санкција за малолетник ...
15 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА 16-ГОДИШНИКОТ КОЈ ПРЕГАЗИ ДОКТОР ПРЕД КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

15 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА 16-ГОДИШНИКОТ КОЈ ПРЕГАЗИ ДОКТОР ПРЕД КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Петнаесет дена куќен притвор и одземање на пасошот му определи судот на шестнаесетгодишното момче без возачка дозвола, кое на 25 февруари вечерта го п ...
16-ГОДИШНИК СО „БМВ Х6“ ПРЕГАЗИ ДОКТОР КАЈ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

16-ГОДИШНИК СО „БМВ Х6“ ПРЕГАЗИ ДОКТОР КАЈ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

Синоќа околу 20.30 часот 16-годишник прегази доктор на улицата Мајка Тереза, поранешна Водњанска во Скопје. Малолетникот со возило „БМВ Х6“ со скопски ...
ПОЧИНА Д-Р БОРИСЛАВ КАРАНФИЛСКИ, ДОАЈЕН НА МАКЕДОНСКАТА НУКЛЕАРНА МЕДИЦИНА

ПОЧИНА Д-Р БОРИСЛАВ КАРАНФИЛСКИ, ДОАЈЕН НА МАКЕДОНСКАТА НУКЛЕАРНА МЕДИЦИНА

На 92-годишна возраст почина проф. д-р Борислав Каранфилски, доајен на македонската нуклеарна медицина, патофизиологија и тиреологија, соопшти семејст ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ ОХРИДСКИ ДОКТОР ДРАГАН СПАСЕСКИ-ОХРИДСКИ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ ОХРИДСКИ ДОКТОР ДРАГАН СПАСЕСКИ-ОХРИДСКИ

Од ковид-19 по кратко боледување вчера почина познатиот охридски доктор-специјалист, ортопедски хирург и сестран уметник Драган Спасески-Охридски. Има ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ