Таг: Доналд Трамп

1 2 3 54 10 / 537 НАПИСИ
ТРАМП И НАТАМУ ШИРИ ЛАГИ И Е ОПАСНОСТ ЗА ДЕМОКРАТИЈАТА, КАЖА БАЈДЕН НА ГОДИШНИНАТА ОД НАПАДОТ НА КОНГРЕСОТ

ТРАМП И НАТАМУ ШИРИ ЛАГИ И Е ОПАСНОСТ ЗА ДЕМОКРАТИЈАТА, КАЖА БАЈДЕН НА ГОДИШНИНАТА ОД НАПАДОТ НА КОНГРЕСОТ

Џо Бајден го обвини својот претходник дека и натаму претставува опасност за демократијата во САД, обраќајќи се на првата годишнина од крвавиот упад во ...
СЛЕДБЕНИЦИ НА КЈУЕНОН ВО ДАЛАС ЧЕКАЛЕ ДА ВОСКРЕСНЕ ПОКОЈНИОТ ЏОН КЕНЕДИ ЏУНИОР И ДА ГО ПОСТАВИ ТРАМП ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

СЛЕДБЕНИЦИ НА КЈУЕНОН ВО ДАЛАС ЧЕКАЛЕ ДА ВОСКРЕСНЕ ПОКОЈНИОТ ЏОН КЕНЕДИ ЏУНИОР И ДА ГО ПОСТАВИ ТРАМП ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Десетици следбеници на движењето Кјуенон се собрале во Далас оваа недела откако почнала да кружи теорија дека Џон Кенеди Џуниор, кој е мртов повеќе од ...
ТОА Е НАВРЕДА ЗА 75 МИЛИОНИ ЛУЃЕ КОИ ГЛАСАА ЗА МЕНЕ, КАЖА ТРАМП ОТКАКО ДОБИ ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ФЕЈСБУК

ТОА Е НАВРЕДА ЗА 75 МИЛИОНИ ЛУЃЕ КОИ ГЛАСАА ЗА МЕНЕ, КАЖА ТРАМП ОТКАКО ДОБИ ДВЕГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ОД ФЕЈСБУК

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп доби двегодишна суспензија од Фејсбук и Инстаграм. На него му беше забранет пристап до овие соција ...
ЛУДИТЕ ЛЕВИЧАРИ СЕ ПЛАШАТ ОД ВИСТИНАТА, КАЖА ТРАМП ОТКАКО СУДОТ НА ФЕЈСБУК ЈА ПОДДРЖА НЕГОВАТА СУСПЕНЗИЈА

ЛУДИТЕ ЛЕВИЧАРИ СЕ ПЛАШАТ ОД ВИСТИНАТА, КАЖА ТРАМП ОТКАКО СУДОТ НА ФЕЈСБУК ЈА ПОДДРЖА НЕГОВАТА СУСПЕНЗИЈА

Доналд Трамп жестоко ги критикуваше социјалните мрежи откако надзорниот одбор на Фејсбук ја поддржа неговата суспензија од Фејсбук и Инстаграм. Таа за ...
МОЖЕБИ ЌЕ СЕ РЕШАМ ПО ТРЕТПАТ ДА ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2024, КАЖА ТРАМП НА ПРВИОТ ЈАВЕН НАСТАП ОТКАКО ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

МОЖЕБИ ЌЕ СЕ РЕШАМ ПО ТРЕТПАТ ДА ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2024, КАЖА ТРАМП НА ПРВИОТ ЈАВЕН НАСТАП ОТКАКО ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

Доналд Трамп ги отфрли шпекулациите дека ќе формира нова политичка партија, на својот прв јавен настап откако пред 40 дена ја напушти Белата куќа. Тој ...
СЕНАТОТ НЕ ГО ОСУДИ ТРАМП, НО СЕДУМ РЕПУБЛИКАНЦИ ГЛАСАА ПРОТИВ НЕГО

СЕНАТОТ НЕ ГО ОСУДИ ТРАМП, НО СЕДУМ РЕПУБЛИКАНЦИ ГЛАСАА ПРОТИВ НЕГО

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп беше ослободен од Сенатот за обвинението дека го поттикнал упадот во Конгресот на 6 јануари. За осуда ...
ПОЧНУВА ВТОРО СУДЕЊЕ ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП ВО СЕНАТОТ, НЕГОВИТЕ АДВОКАТИ ГО ОПИШАА КАКО ПОЛИТИЧКИ ТЕАТАР

ПОЧНУВА ВТОРО СУДЕЊЕ ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП ВО СЕНАТОТ, НЕГОВИТЕ АДВОКАТИ ГО ОПИШАА КАКО ПОЛИТИЧКИ ТЕАТАР

Речиси три недели откако ја напушти Белата куќа и го снема од јавноста, денеска во Сенатот почнува ново судење за отповикување на Доналд Трамп. Сега в ...
РЕПУБЛИКАНЦИТЕ ВО СЕНАТОТ ПОКАЖАА ЕДИНСТВО И НАВЕСТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ГЛАСААТ ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП

РЕПУБЛИКАНЦИТЕ ВО СЕНАТОТ ПОКАЖАА ЕДИНСТВО И НАВЕСТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ГЛАСААТ ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП

Четириесет и пет републикански сенатори го поддржаа неуспешниот обид да се спречи судењето за отповикување на Доналд Трамп и овој знак на единство во ...
ДВИЖЕЊЕТО КЈУЕНОН РАЗОЧАРАНО ОТКАКО ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН НЕ БЕШЕ СПРЕЧЕНА СО ПУЧ И МАСОВНИ АПСЕЊА

ДВИЖЕЊЕТО КЈУЕНОН РАЗОЧАРАНО ОТКАКО ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН НЕ БЕШЕ СПРЕЧЕНА СО ПУЧ И МАСОВНИ АПСЕЊА

Неколку години, следбениците на онлајн теоријата на заговор Кјуенон го чекаа таканареченото Големо будење, следејќи ги анонимните објави од мистериозн ...
АКО ВИ ГИ ЗГОЛЕМАТ ДАНОЦИТЕ, ЗНАЈТЕ ДЕКА ВЕ ПРЕДУПРЕДИВ, КАЖА ТРАМП ВО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ГОВОР КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

АКО ВИ ГИ ЗГОЛЕМАТ ДАНОЦИТЕ, ЗНАЈТЕ ДЕКА ВЕ ПРЕДУПРЕДИВ, КАЖА ТРАМП ВО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ГОВОР КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Ова беа неверојатни четири години, кажа Доналд Трамп, за последен пат обраќајќи се како претседател на САД. Тој од Белата куќа пристигна во воздушнат ...
1 2 3 54 10 / 537 НАПИСИ