Таг: Доналд Трамп

1 2 3 32 10 / 313 НАПИСИ
ТРАМП НАРЕДИ ПРИЗЕМЈУВАЊЕ НА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО НЕСРЕЌАТА ВО ЕТИОПИЈА

ТРАМП НАРЕДИ ПРИЗЕМЈУВАЊЕ НА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО НЕСРЕЌАТА ВО ЕТИОПИЈА

Доналд Трамп ѝ нареди на Федералната агенција за цивилно воздухопловство на САД (ФАА) да ги приземји сите авиони од типот „боинг 737 макс 8“, три дена ...
БИВШИОТ ШЕФ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП ОСУДЕН НА 47 МЕСЕЦИ ЗАТВОР

БИВШИОТ ШЕФ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП ОСУДЕН НА 47 МЕСЕЦИ ЗАТВОР

Бившиот шеф на кампањата на Доналд Трамп, Пол Манафорт, е осуден на 47 месеци затвор за даночна и банкарска измама. Тој минатата година беше обвинет з ...
ХИЛАРИ КЛИНТОН НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРА НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020

ХИЛАРИ КЛИНТОН НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРА НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020

Хилари Клинтон објави дека нема да се кандидира за претседател во 2020 година, откако на претходните избори доживеа шокантен пораз од Доналд Трамп. ...
ПРОПАДНА САМИТОТ ВО ВИЕТНАМ – ТРАМП И КИМ ПРЕДВРЕМЕ СИ ЗАМИНАА БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ДОГОВОР

ПРОПАДНА САМИТОТ ВО ВИЕТНАМ – ТРАМП И КИМ ПРЕДВРЕМЕ СИ ЗАМИНАА БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ДОГОВОР

Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун предвреме го прекинаа својот втор самит во Ханој откако не успеале да постигнат договор. Поради неуспехот на преговорите, д ...
ТРАМП Е РАСИСТ И ИЗМАМНИК, СВЕДОЧЕШЕ НЕГОВИОТ БИВШ ЛИЧЕН АДВОКАТ ПРЕД КОНГРЕСОТ

ТРАМП Е РАСИСТ И ИЗМАМНИК, СВЕДОЧЕШЕ НЕГОВИОТ БИВШ ЛИЧЕН АДВОКАТ ПРЕД КОНГРЕСОТ

Мајкл Коен, поранешниот личен адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, кажа пред Конгресот дека Трамп е расист и измамник, кој однапред знае ...
НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО Е НАЈГОЛЕМИОТ НАПРЕДОК ЗА СВЕТОТ, КАЖА ТРАМП НА СТАРТОТ НА ВТОРИОТ САМИТ СО КИМ ЏОНГ-УН

НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО Е НАЈГОЛЕМИОТ НАПРЕДОК ЗА СВЕТОТ, КАЖА ТРАМП НА СТАРТОТ НА ВТОРИОТ САМИТ СО КИМ ЏОНГ-УН

Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун ја почнаа својата втора, дводневна средба во Виетнам, при што американскиот претседател го опиша својот севернокорејски кол ...
ТРАМП МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ ЗА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, НАЈИСТОРИСКОТО ДОСТИГНУВАЊЕ НА БАЛКАНОТ ПО ДЕЈТОНСКИОТ ДОГОВОР

ТРАМП МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ ЗА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, НАЈИСТОРИСКОТО ДОСТИГНУВАЊЕ НА БАЛКАНОТ ПО ДЕЈТОНСКИОТ ДОГОВОР

Американскиот претседател Доналд Трамп му честиташе на Зоран Заев за ратификацијата и имплементацијата на Договорот од Преспа, соопшти Владата. Как ...
ТРАМП ПОВИКА НА ОДМАЗДА И ИСТРАГА ПРОТИВ КОМИЧНОТО ШОУ „САБОТА ВЕЧЕР ВО ЖИВО“

ТРАМП ПОВИКА НА ОДМАЗДА И ИСТРАГА ПРОТИВ КОМИЧНОТО ШОУ „САБОТА ВЕЧЕР ВО ЖИВО“

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага от ...
ТРАМП ПОБАРА ОД ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ДА ПРЕЗЕМАТ 800 ЗАРОБЕНИ БОРЦИ НА ИСИС ЗА ДА НЕ СЕ РАЗБЕГААТ

ТРАМП ПОБАРА ОД ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ДА ПРЕЗЕМАТ 800 ЗАРОБЕНИ БОРЦИ НА ИСИС ЗА ДА НЕ СЕ РАЗБЕГААТ

Доналд Трамп ги повика европските сојузници да преземат околу 800 борци на Исламска држава заробени во Сирија за да им судат. „Калифатот е зрел да ...
ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА ЅИДОВИ ФУНКЦИОНИРААТ – ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ГО ТУЖАТ

ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА ЅИДОВИ ФУНКЦИОНИРААТ – ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ГО ТУЖАТ

Доналд Трамп потврди дека ќе искористи вонредни мерки за да изгради ѕид долж мексиканската граница, додавајќи дека „ѕидовите функционираат“. Ѕидот ...
1 2 3 32 10 / 313 НАПИСИ