Таг: Доналд Трамп

1 2 3 4 5 42 30 / 419 НАПИСИ
ТРАМП СЕ ШЕТАШЕ НИЗ ФАБРИКА НА „ФОРД“ БЕЗ МАСКА ЗАШТО НЕ САКАЛ НОВИНАРИТЕ ДА ГО ВИДАТ КАКО ЈА НОСИ

ТРАМП СЕ ШЕТАШЕ НИЗ ФАБРИКА НА „ФОРД“ БЕЗ МАСКА ЗАШТО НЕ САКАЛ НОВИНАРИТЕ ДА ГО ВИДАТ КАКО ЈА НОСИ

Доналд Трамп се спротивстави на наредбите на извршните директори и беше наречен „разлигавено дете“ од државната обвинителка откако одби да носи заштит ...
ЧЕСТ Е ШТО ИМАМЕ НАЈМНОГУ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС НА СВЕТОТ, ВЕЛИ ТРАМП

ЧЕСТ Е ШТО ИМАМЕ НАЈМНОГУ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС НА СВЕТОТ, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп вели дека е чест тоа што САД имаат најмногу потврдени случаи на коронавирус на светот. „На тоа гледам со одреден респект, како нешто д ...
„ФОКС ЊУЗ“ ИМ ПОРАЧА НА ГЛЕДАЧИТЕ ДА НЕ ГО СЛУШААТ ТРАМП И ДА НЕ ЗЕМААТ ЛЕК ЗА МАЛАРИЈА КАКО ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

„ФОКС ЊУЗ“ ИМ ПОРАЧА НА ГЛЕДАЧИТЕ ДА НЕ ГО СЛУШААТ ТРАМП И ДА НЕ ЗЕМААТ ЛЕК ЗА МАЛАРИЈА КАКО ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

„Фокс њуз“, кој важи за медиум близок до конзервативците, им порача на своите гледачи да не го следат примерот на Доналд Трамп, кој кажа дека зема лек ...
ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА ЗЕМА ЛЕК ПРОТИВ МАЛАРИЈА ЗА ПРЕВЕНЦИЈА ОД КОВИД-19, ИАКО НЕ Е ДОКАЖАН КАКО БЕЗБЕДЕН

ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА ЗЕМА ЛЕК ПРОТИВ МАЛАРИЈА ЗА ПРЕВЕНЦИЈА ОД КОВИД-19, ИАКО НЕ Е ДОКАЖАН КАКО БЕЗБЕДЕН

Доналд Трамп изјави дека го користи лекот хидроксихлорокин за да се штити од коронавирусот, иако здравствените власти предупредија дека тој, можеби, н ...
КИНА СО КОРОНАВИРУСОТ ГО ИЗВРШИ НАЈТЕШКИОТ НАПАД ВРЗ САД ВО ИСТОРИЈАТА, КАЖА ТРАМП

КИНА СО КОРОНАВИРУСОТ ГО ИЗВРШИ НАЈТЕШКИОТ НАПАД ВРЗ САД ВО ИСТОРИЈАТА, КАЖА ТРАМП

Доналд Трамп ја опиша пандемијата на коронавирусот како најтешкиот напад врз САД во историјата и го посочи прстот кон Кина. „Поминуваме врз најтешк ...
ТРАМП ПОДГОТВЕН ДА ГО ЖРТВУВА ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ ЗАРАДИ ПОВТОРНОТО ОТВОРАЊЕ НА ЕКОНОМИЈАТА

ТРАМП ПОДГОТВЕН ДА ГО ЖРТВУВА ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ ЗАРАДИ ПОВТОРНОТО ОТВОРАЊЕ НА ЕКОНОМИЈАТА

Доналд Трамп потврди дека овој месец ќе го распушти својот специјален тим за борба против коронавирусот, иако експертите предупредуваат дека најлошото ...
ТРАМП НЕМА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ ПРЕПОРАКАТА ЗА СОЦИЈАЛНО ДИСТАНЦИРАЊЕ, ИАКО ВО САД ИМА НАД 60.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

ТРАМП НЕМА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ ПРЕПОРАКАТА ЗА СОЦИЈАЛНО ДИСТАНЦИРАЊЕ, ИАКО ВО САД ИМА НАД 60.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

Доналд Трамп изјави дека неговата администрација нема да ја продолжи препораката за социјално дистанцирање поради коронавирусот откако таа ќе истече д ...
ПОЧНАВМЕ СЕРИОЗНА ИСТРАГА ПРОТИВ КИНА ПОРАДИ КОВИД-19, МОЖЕБИ ЌЕ БАРАМЕ ОТШТЕТА, КАЖА ТРАМП

ПОЧНАВМЕ СЕРИОЗНА ИСТРАГА ПРОТИВ КИНА ПОРАДИ КОВИД-19, МОЖЕБИ ЌЕ БАРАМЕ ОТШТЕТА, КАЖА ТРАМП

Доналд Трамп ги обнови своите напади кон Кина и кажа дека неговата администрација спроведува „сериозна истрага“ за начинот на кој Кина се справуваше с ...
ТРАМП ПРЕДЛОЖИ КОРОНАВИРУСОТ ДА СЕ ЛЕКУВА СО ДЕЗИНФЕКЦИСКИ СРЕДСТВА, УВ-ЗРАЦИ И ИЗБЕЛУВАЧ

ТРАМП ПРЕДЛОЖИ КОРОНАВИРУСОТ ДА СЕ ЛЕКУВА СО ДЕЗИНФЕКЦИСКИ СРЕДСТВА, УВ-ЗРАЦИ И ИЗБЕЛУВАЧ

Доналд Трамп беше нападнат од медицинската заедница откако предложи да се истражи дали коронавирусот може да се лекува со вбризгување на дезинфекциско ...
САД ГО НАДМИНАА ВРВОТ НА ЗАРАЗАТА, КАЖА ТРАМП И НАЈАВИ ОЛЕСНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ

САД ГО НАДМИНАА ВРВОТ НА ЗАРАЗАТА, КАЖА ТРАМП И НАЈАВИ ОЛЕСНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ

Доналд Трамп изјави дека ширењето на коронавирусот во САД го надминало врвот и најави дека некои сојузни држави повторно ќе се отворат овој месец. На ...
1 2 3 4 5 42 30 / 419 НАПИСИ