Таг: Доналд Трамп

1 3 4 5 6 7 54 50 / 535 НАПИСИ
ВРХОВНИОТ СУД ГО ОДБИ ОБИДОТ НА ТРАМП ДА СЕ ПОНИШТИ ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

ВРХОВНИОТ СУД ГО ОДБИ ОБИДОТ НА ТРАМП ДА СЕ ПОНИШТИ ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН

Врховниот суд во САД ја одби тужбата да се поништат резултатите од претседателските избори во четири клучни држави во кои победи избраниот претседател ...
ТРАМП НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА, НО НЕМА ДА ПРИЗНАЕ ИЗБОРЕН ПОРАЗ

ТРАМП НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА, НО НЕМА ДА ПРИЗНАЕ ИЗБОРЕН ПОРАЗ

Доналд Трамп кажа дека ќе ја напушти Белата куќа доколку победата на Џо Бајден и формално биде потврдена од Изборниот колегиум. Тој досега одбиваше да ...
ТРАМП ИМ ОДОБРИ НА ФЕДЕРАЛНИТЕ АГЕНЦИИ ДА ПОЧНАТ СО ТРАНЗИЦИЈАТА НА ВЛАСТА

ТРАМП ИМ ОДОБРИ НА ФЕДЕРАЛНИТЕ АГЕНЦИИ ДА ПОЧНАТ СО ТРАНЗИЦИЈАТА НА ВЛАСТА

Доналд Трамп прифати дека формална транзиција на власта треба да почне, иако вети дека ќе продолжи да се бори за оспорување на резултатите на изборите ...
ОТФРЛЕНА ТУЖБАТА НА ТРАМП ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

ОТФРЛЕНА ТУЖБАТА НА ТРАМП ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

Судија во Пенсилванија ја отфрли тужбата од кампањата Доналд Трамп со која се бараше да бидат поништени милиони гласачки ливчиња испратени по пошта. С ...
ЏОРЏИЈА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА БАЈДЕН ДОДЕКА СУДОВИТЕ ГИ ОДБИВААТ СИТЕ ТУЖБИ НА ТРАМП

ЏОРЏИЈА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА БАЈДЕН ДОДЕКА СУДОВИТЕ ГИ ОДБИВААТ СИТЕ ТУЖБИ НА ТРАМП

Џорџија и по повторното броење гласови ја потврди победата на Џо Бајден на изборите, додека три сојузни држави ги отфрлија тужбите поднесени од адвока ...
ТРАМП САКАЛ ДА ГО НАПАДНЕ ИРАН ПО ИЗБОРИТЕ, НО БИЛ ПРЕМИСЛЕН, ОБЈАВИ „ЊУЈОРК ТАЈМС“

ТРАМП САКАЛ ДА ГО НАПАДНЕ ИРАН ПО ИЗБОРИТЕ, НО БИЛ ПРЕМИСЛЕН, ОБЈАВИ „ЊУЈОРК ТАЈМС“

Доналд Трамп, кој уште два месеца ќе биде претседател на САД, ги разгледувал опциите за напад врз нуклеарните погони во Иран, но се откажал од вака др ...
ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 20 УАПСЕНИ ЛИЦА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ПОДДРШКА НА ТРАМП ВО ВАШИНГТОН

ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 20 УАПСЕНИ ЛИЦА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ПОДДРШКА НА ТРАМП ВО ВАШИНГТОН

Најмалку едно лице е прободено и 20-тина се уапсени, откако синоќа во Вашингтон се судрија илјадници поддржувачи на претседателот Доналд Трамп кои про ...
ТРАМП ТВРДИ ДЕКА МУ СЕ ИЗБРИШАНИ 2,7 МИЛИОНИ ГЛАСОВИ, ИЗБОРНИТЕ ВЛАСТИ ВЕЛАТ ДЕКА НЕМА ДОКАЗИ ЗА ИЗМАМИ

ТРАМП ТВРДИ ДЕКА МУ СЕ ИЗБРИШАНИ 2,7 МИЛИОНИ ГЛАСОВИ, ИЗБОРНИТЕ ВЛАСТИ ВЕЛАТ ДЕКА НЕМА ДОКАЗИ ЗА ИЗМАМИ

Федералните изборни власти кажаа дека овие избори за Белата куќа биле најбезбедните во американската историја, отфрлувајќи ги тврдењата на Доналд Трам ...
ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ЗАВРШЕНИ, ПРАВНАТА БИТКА САМО ШТО ЗАПОЧНА, КАЖАА ОД ТИМОТ НА ТРАМП

ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ЗАВРШЕНИ, ПРАВНАТА БИТКА САМО ШТО ЗАПОЧНА, КАЖАА ОД ТИМОТ НА ТРАМП

Тимот на Доналд Трамп порача дека изборите се далеку од завршени и дека правната битка за оспорување на победата на Џо Бајден е само почеток. „Овие ...
ТРАМП ГО ОТПУШТИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МАРК ЕСПЕР

ТРАМП ГО ОТПУШТИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МАРК ЕСПЕР

Доналд Трамп го отпушти министерот за одбрана Марк Еспер, само два дена откако стана јасно дека нема да освои уште еден претседателски мандат. Тој каж ...
1 3 4 5 6 7 54 50 / 535 НАПИСИ