Таг: Доналд Трамп

1 2 3 4 5 6 34 40 / 340 НАПИСИ
ПРОПАДНА САМИТОТ ВО ВИЕТНАМ – ТРАМП И КИМ ПРЕДВРЕМЕ СИ ЗАМИНАА БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ДОГОВОР

ПРОПАДНА САМИТОТ ВО ВИЕТНАМ – ТРАМП И КИМ ПРЕДВРЕМЕ СИ ЗАМИНАА БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ДОГОВОР

Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун предвреме го прекинаа својот втор самит во Ханој откако не успеале да постигнат договор. Поради неуспехот на преговорите, д ...
ТРАМП Е РАСИСТ И ИЗМАМНИК, СВЕДОЧЕШЕ НЕГОВИОТ БИВШ ЛИЧЕН АДВОКАТ ПРЕД КОНГРЕСОТ

ТРАМП Е РАСИСТ И ИЗМАМНИК, СВЕДОЧЕШЕ НЕГОВИОТ БИВШ ЛИЧЕН АДВОКАТ ПРЕД КОНГРЕСОТ

Мајкл Коен, поранешниот личен адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, кажа пред Конгресот дека Трамп е расист и измамник, кој однапред знае ...
НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО Е НАЈГОЛЕМИОТ НАПРЕДОК ЗА СВЕТОТ, КАЖА ТРАМП НА СТАРТОТ НА ВТОРИОТ САМИТ СО КИМ ЏОНГ-УН

НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО Е НАЈГОЛЕМИОТ НАПРЕДОК ЗА СВЕТОТ, КАЖА ТРАМП НА СТАРТОТ НА ВТОРИОТ САМИТ СО КИМ ЏОНГ-УН

Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун ја почнаа својата втора, дводневна средба во Виетнам, при што американскиот претседател го опиша својот севернокорејски кол ...
ТРАМП МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ ЗА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, НАЈИСТОРИСКОТО ДОСТИГНУВАЊЕ НА БАЛКАНОТ ПО ДЕЈТОНСКИОТ ДОГОВОР

ТРАМП МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЗАЕВ ЗА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, НАЈИСТОРИСКОТО ДОСТИГНУВАЊЕ НА БАЛКАНОТ ПО ДЕЈТОНСКИОТ ДОГОВОР

Американскиот претседател Доналд Трамп му честиташе на Зоран Заев за ратификацијата и имплементацијата на Договорот од Преспа, соопшти Владата. Как ...
ТРАМП ПОВИКА НА ОДМАЗДА И ИСТРАГА ПРОТИВ КОМИЧНОТО ШОУ „САБОТА ВЕЧЕР ВО ЖИВО“

ТРАМП ПОВИКА НА ОДМАЗДА И ИСТРАГА ПРОТИВ КОМИЧНОТО ШОУ „САБОТА ВЕЧЕР ВО ЖИВО“

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага от ...
ТРАМП ПОБАРА ОД ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ДА ПРЕЗЕМАТ 800 ЗАРОБЕНИ БОРЦИ НА ИСИС ЗА ДА НЕ СЕ РАЗБЕГААТ

ТРАМП ПОБАРА ОД ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ДА ПРЕЗЕМАТ 800 ЗАРОБЕНИ БОРЦИ НА ИСИС ЗА ДА НЕ СЕ РАЗБЕГААТ

Доналд Трамп ги повика европските сојузници да преземат околу 800 борци на Исламска држава заробени во Сирија за да им судат. „Калифатот е зрел да ...
ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА ЅИДОВИ ФУНКЦИОНИРААТ – ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ГО ТУЖАТ

ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА ЅИДОВИ ФУНКЦИОНИРААТ – ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ГО ТУЖАТ

Доналд Трамп потврди дека ќе искористи вонредни мерки за да изгради ѕид долж мексиканската граница, додавајќи дека „ѕидовите функционираат“. Ѕидот ...
ТРАМП ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЗА ДА ГО ИЗГРАДИ ЅИДОТ

ТРАМП ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЗА ДА ГО ИЗГРАДИ ЅИДОТ

Доналд Трамп ќе прогласи вонредна состојба за да изгради ѕид долж границата со Мексико, објави Белата куќа, потег што од демократите беше опишан како ...
СМЕШНИТЕ ПАРТИСКИ ИСТРАГИ МОЖАТ ДА МУ НАШТЕТАТ НА ЕКОНОМСКОТО ЧУДО ВО САД, КАЖА ТРАМП ВО ОБРАЌАЊЕТО ДО НАЦИЈАТА

СМЕШНИТЕ ПАРТИСКИ ИСТРАГИ МОЖАТ ДА МУ НАШТЕТАТ НА ЕКОНОМСКОТО ЧУДО ВО САД, КАЖА ТРАМП ВО ОБРАЌАЊЕТО ДО НАЦИЈАТА

Доналд Трамп најави дека ќе има уште една средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун, што ќе се одржи во Виетнам на 27/28 февруари. Во своето 82 ...
КАДЕ Е ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ, ВРАТИ СЕ, НИ ТРЕБАШ, КАЖА ТРАМП ЗА ГОЛЕМИОТ СТУД ШТО ГИ ПОГОДИ САД

КАДЕ Е ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ, ВРАТИ СЕ, НИ ТРЕБАШ, КАЖА ТРАМП ЗА ГОЛЕМИОТ СТУД ШТО ГИ ПОГОДИ САД

САД оваа недела ќе ги погоди студ каков што се случува еднаш во генерацијата, предупредуваат метеоролозите. Најекстремните арктички удари, што ги пред ...
1 2 3 4 5 6 34 40 / 340 НАПИСИ