Таг: Доналд Трамп

1 2 3 4 41 20 / 404 НАПИСИ
ТРАМП ПОДГОТВЕН ДА ГО ЖРТВУВА ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ ЗАРАДИ ПОВТОРНОТО ОТВОРАЊЕ НА ЕКОНОМИЈАТА

ТРАМП ПОДГОТВЕН ДА ГО ЖРТВУВА ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ ЗАРАДИ ПОВТОРНОТО ОТВОРАЊЕ НА ЕКОНОМИЈАТА

Доналд Трамп потврди дека овој месец ќе го распушти својот специјален тим за борба против коронавирусот, иако експертите предупредуваат дека најлошото ...
ТРАМП НЕМА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ ПРЕПОРАКАТА ЗА СОЦИЈАЛНО ДИСТАНЦИРАЊЕ, ИАКО ВО САД ИМА НАД 60.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

ТРАМП НЕМА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ ПРЕПОРАКАТА ЗА СОЦИЈАЛНО ДИСТАНЦИРАЊЕ, ИАКО ВО САД ИМА НАД 60.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

Доналд Трамп изјави дека неговата администрација нема да ја продолжи препораката за социјално дистанцирање поради коронавирусот откако таа ќе истече д ...
ПОЧНАВМЕ СЕРИОЗНА ИСТРАГА ПРОТИВ КИНА ПОРАДИ КОВИД-19, МОЖЕБИ ЌЕ БАРАМЕ ОТШТЕТА, КАЖА ТРАМП

ПОЧНАВМЕ СЕРИОЗНА ИСТРАГА ПРОТИВ КИНА ПОРАДИ КОВИД-19, МОЖЕБИ ЌЕ БАРАМЕ ОТШТЕТА, КАЖА ТРАМП

Доналд Трамп ги обнови своите напади кон Кина и кажа дека неговата администрација спроведува „сериозна истрага“ за начинот на кој Кина се справуваше с ...
ТРАМП ПРЕДЛОЖИ КОРОНАВИРУСОТ ДА СЕ ЛЕКУВА СО ДЕЗИНФЕКЦИСКИ СРЕДСТВА, УВ-ЗРАЦИ И ИЗБЕЛУВАЧ

ТРАМП ПРЕДЛОЖИ КОРОНАВИРУСОТ ДА СЕ ЛЕКУВА СО ДЕЗИНФЕКЦИСКИ СРЕДСТВА, УВ-ЗРАЦИ И ИЗБЕЛУВАЧ

Доналд Трамп беше нападнат од медицинската заедница откако предложи да се истражи дали коронавирусот може да се лекува со вбризгување на дезинфекциско ...
САД ГО НАДМИНАА ВРВОТ НА ЗАРАЗАТА, КАЖА ТРАМП И НАЈАВИ ОЛЕСНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ

САД ГО НАДМИНАА ВРВОТ НА ЗАРАЗАТА, КАЖА ТРАМП И НАЈАВИ ОЛЕСНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ

Доналд Трамп изјави дека ширењето на коронавирусот во САД го надминало врвот и најави дека некои сојузни држави повторно ќе се отворат овој месец. На ...
САД ЌЕ ГО ЗАПРЕ ФИНАНСИРАЊЕТО НА СЗО ЗАШТО ПОТФРЛИЛА ДА ГО СПРЕЧИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

САД ЌЕ ГО ЗАПРЕ ФИНАНСИРАЊЕТО НА СЗО ЗАШТО ПОТФРЛИЛА ДА ГО СПРЕЧИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Доналд Трамп изјави дека ѝ кажал на својата администрација да престане со финансирањето на Светската здравствена организација. „СЗО потфрли во свој ...
ТРАМП ТВРДИ ДЕКА ИМА АПСОЛУТНА ВЛАСТ ПОВТОРНО ДА ЈА ОТВОРИ АМЕРИКАНСКАТА ЕКОНОМИЈА КОГА САКА

ТРАМП ТВРДИ ДЕКА ИМА АПСОЛУТНА ВЛАСТ ПОВТОРНО ДА ЈА ОТВОРИ АМЕРИКАНСКАТА ЕКОНОМИЈА КОГА САКА

Доналд Трамп изјави дека има апсолутна власт да ги укине мерките на карантин на национално ниво и повторно да ја отвори американската економија во кое ...
ОВАА НЕДЕЛА ЌЕ ИМА МНОГУ УМИРАЊА, КАЖА ТРАМП ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО САД ПОРАСНА НА 300.000

ОВАА НЕДЕЛА ЌЕ ИМА МНОГУ УМИРАЊА, КАЖА ТРАМП ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО САД ПОРАСНА НА 300.000

Доналд Трамп ги предупреди Американците да бидат подготвени за најтешката недела во пандемијата на коронавирусот досега, предвидувајќи голем пораст на ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА НОСАМ МАСКА, КАЖА ТРАМП ЗА ПРЕПОРАКАТА НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ

НЕМАМ НАМЕРА ДА НОСАМ МАСКА, КАЖА ТРАМП ЗА ПРЕПОРАКАТА НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ

Доналд Трамп кажа дека нема намера да носи заштитна маска поради коронавирусот, и покрај новата препорака што здравствените власти им ја упатија на Ам ...
БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА НЕКОЛКУ ТЕШКИ НЕДЕЛИ, КАЖА ТРАМП ОТКАКО БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ ВО САД ПОРАСНА ЗА 26.000

БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА НЕКОЛКУ ТЕШКИ НЕДЕЛИ, КАЖА ТРАМП ОТКАКО БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ ВО САД ПОРАСНА ЗА 26.000

Доналд Трамп ги предупреди Американците дека тешки денови се пред нив откако ги продолжи препораките за социјално дистанцирање до 30 април. Тој претхо ...
1 2 3 4 41 20 / 404 НАПИСИ