Таг: Доналд Трамп

1 31 32 33 34 35 36 330 / 353 НАПИСИ

СУЕТНО ДРУШТВО

1 Признавам, најважно прашање на светот и сега и секогаш и за сите времиња се суетите на елитата од СДСМ.  И партијата може да си го смени името во Су ...
ОД СЛИКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ – ТРАМП И ОБАМА

ОД СЛИКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ – ТРАМП И ОБАМА

Кога Доналд Трамп се сретна со Барак Обама во Белата куќа, едвај можеа да сокријат дека не се поднесуваат. Пред изборите, Трамп го нарече Обама најлош ...
„ЛИСТАТА СО ОБВРСКИ ЗА ДЕНОТ ПОТОА“ ЗА ДЕМОКРАТИТЕ НА МАЈКЛ МУР НАПРАВИ БУРА ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

„ЛИСТАТА СО ОБВРСКИ ЗА ДЕНОТ ПОТОА“ ЗА ДЕМОКРАТИТЕ НА МАЈКЛ МУР НАПРАВИ БУРА ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Сите кои барем малку следат политика веројатно се свесни дека имаше избори во САД. Републиканскиот кандидат Доналд Трамп излезе како победник, но неко ...
ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

Ѕвезда на реалните шоуа, милијардер, магнат во бизнисот со недвижности и контроверзен политички аутсајдер - идејата дека Доналд Трамп ќе стане претсед ...
НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

Поразениот кандидат за американски преседател Хилари Клинтон се надева дека Доналд Трамп ќе биде успешен претседател на сите Американци. Во првата ...
ТОА ШТО ЌЕ ГО НАПРАВИ ТРАМП, ДЕМОКРАТИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО СМЕНАТ СО ДЕЦЕНИИ

ТОА ШТО ЌЕ ГО НАПРАВИ ТРАМП, ДЕМОКРАТИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО СМЕНАТ СО ДЕЦЕНИИ

Доналд Трамп стана 45. претседател на Америка по неверојатната победа за ВИП бизнисменот и почетник во политиката, кој ги искористи економската неизве ...
САД СЕ ПАРТНЕРИ НА МАКЕДОНИЈА БЕЗ РАЗЛИКА НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА НА ВЛАСТ, ПОРАЧА БЕЈЛИ ПО ИЗБОРИТЕ ВО САД

САД СЕ ПАРТНЕРИ НА МАКЕДОНИЈА БЕЗ РАЗЛИКА НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА НА ВЛАСТ, ПОРАЧА БЕЈЛИ ПО ИЗБОРИТЕ ВО САД

САД се партнери на Македонија 25 години и Македонија добила поддршка од четири различни администрации на САД, кажа американскиот амбасадор во Македони ...
НЕМА ДА ВЕ РАЗОЧАРАМ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПОБЕДНИЧКИОТ ГОВОР

НЕМА ДА ВЕ РАЗОЧАРАМ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПОБЕДНИЧКИОТ ГОВОР

Новиот претседател на САД Доналд Трамп им вети на американските граѓани дека нема да ги разочaра и дека ќе биде претседател на сите Американци. Новиот ...
ДОНАЛД ТРАМП ИЗБРАН ЗА АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ДОНАЛД ТРАМП ИЗБРАН ЗА АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Доналд Трамп е избран да биде 45. американски претседател, објави АП по изненадувачката победа на славниот бизнисмен кој ги искористи економската неиз ...
ТРАМП НА ЧЕКОР ДО БЕЛАТА КУЌА ПО ПОБЕДАТА ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

ТРАМП НА ЧЕКОР ДО БЕЛАТА КУЌА ПО ПОБЕДАТА ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

Доналд Трамп се најде на чекор до Белата куќа, откако оствaри клучни победи над Хилари Клинтон во Флорида, Охајо и Северна Каролина на изборите за аме ...
1 31 32 33 34 35 36 330 / 353 НАПИСИ